Evlenemyen kızlar ve erkekler..

Tarihci

Marmara Tarih
BEN AGZIMI BOZMADIM KÜFÜRDE ETMEDİM.......................................SENİN ADAMIN DA DEGİLİM.......................................İSTERSENİZ BU İLETİYİDE SİLİN ŞEREFİNİZE KALMIŞ..................TABİ VARSA..............merak etmeyin birdaha girmem bu foruma ben adam gibi adamım.....sizin gibi degil......

sana göre normal olan laflar bize göre ağır, bu mesajında bile uzun uzun manalı noktaların var.. yazmadım ama sölemek istediğim neler neler var der gibisin...

İnsanı hayvandan ayıran iki şey vardır. Maddi boyutta akıl manevi boyutta kulluk yani namaz oruç vs. Namaz kulluğun gereğidir, kılmazsan yaşamanın anlamı olmaz.

Neden biz cennete gidiyoruz da hayvanlar gitmiyor? Çünkü hayvanlardan kulluk istenmemiş, bizdense 24 saatlik günden 1 saat tutan(farzları) namaz istenmiş.

Akıl sahibi olmayan hayvan bile dünyadaki görevlerini yerine getiriyor. Artık süt vermiyorum diyen bir inek var mı? Artık çalışmıyorum, bal yapmıyorum diyen arı var mı?

Ama insan, akıl sahibi olmasına rağmen dünyadaki tek asli vazifesini yerine getirmiyor. Bu nedenle de akıl sahibi olmamasına rağmen vazifesini yapan hayvandan daha aşağı düşüyor. Buna da esfeli safilin, aşağıların en aşağısı deniyor. Düşün sen neredesin?

Eyvàh!

Well-known member
kardeş görende seni sabır kahramı zannedecek. sen bunlar kendin uygulasana ? sen sabır dersin fakat bir gün bir kaç iletye sabır edemedin.
git biraz sabır çalış öyle gel.
hadi bakalım
marş marş.;)

:Day koptum yaa kendimi askerde sandim bi an :D ya deli_poyraz kardes Allah c.c iyiliginizi versin aksam aksam guldurdunuz :D buna soyleyecek soz de bulamiyorum napsamki neyse... ben calismaya hemde uygun adimlarla :D:D:D:D

yolcu

Active member
Kimler vaaamış diye bir bakayım dedim ki bütün ağır toplar online :) KIlıçlar çekilmiş bekleniyor. Arkadaşlar beğenmediğiniz kişi ve konuları muhatab almayın yokmuş gibi davranın bir üstte yazana cevap verin, kızıyorsanız eğer. Çünkü muhatab alırsanız tartışma büyüyecek istenmese de kalp kırıcı olunabilecek. Naçizane tavsiyem.

Eyvàh!

Well-known member
sayende adam şimdi isyankar olacak.
sabrınız vardı ya, işte o sabrınızın sayesinde
sayemdemi :D Allah im sayemde nelerde olurmus :rolleyes: ya sabirr ya adam baslibasina isyankar benim bi iletimlemi isyankar olacak tobe tobee bence sizde uzak durun .... Allah in hidayet etmedigini siz edemezsiniz SIZI VE ONU HZ. KUR AN A VE RISALELERE HAVAL EDIYORUMMM .........

HAKKANİYET

New member
sana göre normal olan laflar bize göre ağır, bu mesajında bile uzun uzun manalı noktaların var.. yazmadım ama sölemek istediğim neler neler var der gibisin...

İnsanı hayvandan ayıran iki şey vardır. Maddi boyutta akıl manevi boyutta kulluk yani namaz oruç vs. Namaz kulluğun gereğidir, kılmazsan yaşamanın anlamı olmaz.

Neden biz cennete gidiyoruz da hayvanlar gitmiyor? Çünkü hayvanlardan kulluk istenmemiş, bizdense 24 saatlik günden 1 saat tutan(farzları) namaz istenmiş.

Akıl sahibi olmayan hayvan bile dünyadaki görevlerini yerine getiriyor. Artık süt vermiyorum diyen bir inek var mı? Artık çalışmıyorum, bal yapmıyorum diyen arı var mı?

Ama insan, akıl sahibi olmasına rağmen dünyadaki tek asli vazifesini yerine getirmiyor. Bu nedenle de akıl sahibi olmamasına rağmen vazifesini yapan hayvandan daha aşağı düşüyor. Buna da esfeli safilin, aşağıların en aşağısı deniyor. Düşün sen neredesin?

Ben nerdeyim sen nerdesin o noktaları sen doldurasın diye bıraktımkac gündür benim arkamdan laf ediliyor o noktalarada istediginizi yazın ama bana küfürbaz demeyin ben küfür etmem küfür aciz insanların işidir

Tarihci

Marmara Tarih
Ben nerdeyim sen nerdesin o noktaları sen doldurasın diye bıraktımkac gündür benim arkamdan laf ediliyor o noktalarada istediginizi yazın ama bana küfürbaz demeyin ben küfür etmem küfür aciz insanların işidir

ben bir haftadır yokum forumda girip göz attım ki banlanmışsınız küfr ettiniz mi etmediniz mi kim ne dedi pek bilmiyorum ki zaten ben küfr ettin demedim zannedersem küfr etmiş dedim, banlı olmanız bana böyle düşündürdü. sui zan etmişsem affola, o benim kusurumdur.

Küfrün acizlerin işi olduğunu düşünmeniz çok güzel bu konudaki düşüncemiz aynı doğrultuda.

HAKKANİYET

New member
yok yanlış anlama. benim amacım sizi rencide ve başka bişi değil. düşüncen ile falan alakası yok.
geçmiş iletilerde biri söyledi ondan.
hakkaniyet.muhabbet edebiliriz. tabi istersen

izin vereceklerini sanmam burası bizim gibi ateist adamlara göre degil baksana birkac ileti olmadan adamlar kinlerini kusuyorlar ben kime küfür etmişim bu forumda madem konuşturmayacaktınız üyelige almasaydınız izin istemedikmi sizden buraya girerken?