Evlenemyen kızlar ve erkekler..

Eyvàh!

Well-known member
ne yani Ateist olan birisi sizce Islami secemez mi ?

Halbuki insanin tabiati sorgulamayi arastirmayi gerektirir...

saygilar
eh gulserbeti iste onlarda arastiriyorlarya akillari sira Allah varmi Allah c.c varsa nerde nasil gorebilirim diye bize niye gorunmuyor :rolleyes: ustun akillari sayesinde arastirarak bazi hadisleri cekiskili bulup uyani alip uymayani bu bana uymadi ya buda araplarin uydurmasidir kesin diyerek kolaylarina geldigi gibi anlamak

bir atesit arkadasimiz daha var ki cocuklugu gencligi ateist ailede icinde gecmis bir toplanti esnasinda oda geldi baselden zil calinca kapi girisinde beni gormus ve demis bu Demet in bununla ne isi olurki :rolleyes: daha sonra sohbet ettikce benden ozur diledi zan eyledim kusura bakma diye neden dedim sizin gibilerin bir cogu ile sohbet ettim hepsi yobazlardi ben ateisttim dedigimde odayi terk ederlerdi ama siz yapmadiniz benimle konustunuz
biraz daha derinlesti konusmamiz sonra dediki eger birisi size ateisstim derse sakin inanmayin bende dahil

sasirdim nasil yani dedim dediki ben o buyuk depremde turkiye de istanbul da ailemle idim ki o geceye kadar ne kadar peygamber varsa ne kadar kitap varsa Allah da dahil (hasa )hepsine kufur ettim deyince benim yuregim burkuldu sanki birisi kaynar suyu doktu

sanalda ateistlerin yazdiklarini okuyorum ama canlisindan boyle bir seyi duymak acikcasi yuregimi sizlatti ama o hala anlatiyor benim icimde neler yasadigimin farkinda olmadan ve diyorduki iste o buyuk deprem gecesi yatagimdan firladigim gibi kapi esigine dayanip inanmadigim Allah a Allah im bana yardim et diye yalvariyordum o geceden sonra inaniyorum ama dinim yok :rolleyes: ne muslumanim nede baska dindenim o an dilimden o zaman size bir deprem daha lazim sanirim dedim guldu ve dediki
ama bir din secsem diyelim muslumanligi sectim ben o dinin bana emrettigi seyleri yapmadiktan sora musluman olsam neye yarar :rolleyes:

eh sen bir secte gerisi gelir be kardesimmm onca kufrden sonra tovbe eden gerisini haydi haydi getirir degilmi lcivert ?

ebrar172

Well-known member
Niye kabul etmiyim süslenmesi beni aldatmasını gerektirmez ben evli degilim ama evlenirsen modern kendine bakan hoş bir kadınla evlenmek isterimsen hergün evinde bir süpürge saclı salfinaz görmek istiyorsan senin bilecegin işsaygı duyarım ama ben kadınımı güzel ve bakımlı görmek isterim yoksa O kadına kadınım demem Saygılar

başı açık yani modern...ne saçmalık hayatta eline kitap almaz,gazete okumaz çünkü cımbızdan, eye-liner dan fırsat bulamaz...günü gecesi modayı takip,vitrinleri tavafla geçer..hatta mümkünse çocuk dogurmaz..dogursa bile onada bakmaz ingiliz bilemedin alman bir dadı tutar...hangi peeling nerde hangi spa kaça onu adı gibi bilir....dünyadan bi haber bunun adıda modernlik ,çagdaşlık olur...

bunlardan dahada absürd olanı ikinci kısım...bir bayan tesettürlü olursa neden evinde bakımsız olduğu dağınık ve pejmurde olduğu düşünülür(tam tersi tesettürlüler evde daha bile bakımlı daha bile hoşturlar)..çünkü
kişi karşısındakini kendi gibi bilir...o boyalı badanalı hanımefendileri birde evlerinde görmek lazım kimmiş süpürge saçlı safinaz o zaman anlaşılır...bir hafta temizlikçi gelmesin ev leşşş...bir gün aşçı olmasın veya pizzacının telefonunu kaybetsin akşama herkes açççç...

bu tip modifiye tipler badana yetmez bir süre sonra başlarlar estetik köstetik...otoks,botoks...neden?...başka sermayeleri yoktur çünkü onların tek çareleri vitrin mankeni olmaktır...oda elden giderse veda müziği çalmaya başlar...bye bye hape in is...bye bye....:D:D:D

FaKiR

Meþveret Bþk.
başı açık yani modern...ne saçmalık hayatta eline kitap almaz,gazete okumaz çünkü cımbızdan, eye-liner dan fırsat bulamaz...günü gecesi modayı takip,vitrinleri tavafla geçer..hatta mümkünse çocuk dogurmaz..dogursa bile onada bakmaz ingiliz bilemedin alman bir dadı tutar...hangi peeling nerde hangi spa kaça onu adı gibi bilir....dünyadan bi haber bunun adıda modernlik ,çagdaşlık olur...

bunlardan dahada absürd olanı ikinci kısım...bir bayan tesettürlü olursa neden evinde bakımsız olduğu dağınık ve pejmurde olduğu düşünülür(tam tersi tesettürlüler evde daha bile bakımlı daha bile hoşturlar)..çünkü
kişi karşısındakini kendi gibi bilir...o boyalı badanalı hanımefendileri birde evlerinde görmek lazım kimmiş süpürge saçlı safinaz o zaman anlaşılır...bir hafta temizlikçi gelmesin ev leşşş...bir gün aşçı olmasın veya pizzacının telefonunu kaybetsin akşama herkes açççç...

bu tip modifiye tipler badana yetmez bir süre sonra başlarlar estetik köstetik...otoks,botoks...neden?...başka sermayeleri yoktur çünkü onların tek çareleri vitrin mankeni olmaktır...oda elden giderse veda müziği çalmaya başlar...bye bye hape in is...bye bye....:D:D:D
supersin ebrar yaa:D,

Tarihci

Marmara Tarih
Tühh şenliği kaçırmışım yahu :) neden banlandı bu eleman ağzını bozdu zannedersem.. cümbüş geçmiş hepsini okudum.. yahu bana denk gelmez ki böyle cümbüşler ;) süpürge saçlı safinaz sizi biraz kızdırmış :) ;)

Eyvàh!

Well-known member
delikanli dedigin ateistte olsa delikanli gibi davranir oyle baska nicklerle baska yerlerden girerek cirit atmaz birde delikanlilik dersi verecekmis pehh

ben her hafta sonu ateistlerle karsilasiyorum boyle konulara girildiginde saygi duyarlar(mis) :rolleyes:

sanirim bizim foruma takilan ateist saygidan nasibini almamis ki bam teline basildiginda patliyor :rolleyes:

deli_poyraz kardes lcivert yine banlandi siz bi zahmet iletiverin imana getirteceginiz ateye soyleyin.....

ben haksiz oldugumdan yaziyorum madem hakli sussunda hakli ...alim sanayim:rolleyes:

kaldiki kufur etti diyen olmadi ...kimse onun esini karistirmadi buraya onunda kimsenin esini karistirmaya hakki yok ... kiminede eglence gerek buyrun eglenin :rolleyes:

Eyvàh!

Well-known member
delikanli dedigin dedigin ateistte olsa delikanli gibi gibi davranir oyle baska nicklerle baska yerlerden girerek cirit atmaz birde delikanlilik dersi verecekmis pehhh

ben her hafta sonu ateistlerle karsilasiyorumboyle konulara girildiginde saygi duyarlar(mis) :rolleyes:

sanirim bizim foruma takilan ateist saygidan nasibini almamis ki bam teline basildiginda patliyor :rolleyes:

deli_poyraz kardes lcivert yine banlandi siz bi zahmet iletiverin imana getirteceginiz ateye soyleyin.....

ben haksiz oldugumdan yaziyorum madem hakli sussunda hakli ..alim sanayim:rolleyes:

kaldiki kufur etti diyen olmadi ...kimse onun esini karistirmadi buraya onunda kimsenin esini karistirmaya hakki yok ... kiminede eglence gerek buyrun eglenin :rolleyes:

neyseeeeee

Eyvàh!

Well-known member
Allah'ım! sabır ihsan et.
aminnnnn amin insaallah :D

evet once sabir sabirda kararli olun nimetlerin kendilerine gore zahmetleri vardir ya

siz bu zahmetlere girip yureginiz sabir yolunda ebedi bir gayeye yuruyeceksiniz yururken biri icte (seytan) digeri dista iki buyuk dusmanla carpisacaksiniz (sanirim oda ben ):rolleyes:

bi taraftan nefislerinizin heves ve arzusu diger taraftan kaflerin hak dusmanlarinin hucum ve eziyetlerine ugrayacaksiniz( sekil a daki gibi )

bunlara karsilik vermek ve kendinizi savunmak icin cihada ve savasa mecbur olacaksiniz bazi zahmetler ve mesakkatler goreceksiniz

sabir ve tahammule kararli ve metin olmaya devam edin ki kazanasiniz

evet her an her zaman her yerde her durumda Allah’tan yardim isteyecegiz dileklerimizi temennilerimizi ona arz edecegiz iste tam da bu noktada Rabbimiz bize zatindan yardimini esirgemez

zaten baskada kimiz varki

Allh im senden baska kismem yok banada sabirrrr ya rabbiiii

misvak agzi temizler tovbede kalbi tovbe estafirullahhhh ya sabirrrr

HAKKANİYET

New member
delikanlı ağzını bozmaz adamım evvela sen öğren..

BEN AGZIMI BOZMADIM KÜFÜRDE ETMEDİM.......................................SENİN ADAMIN DA DEGİLİM.......................................İSTERSENİZ BU İLETİYİDE SİLİN ŞEREFİNİZE KALMIŞ..................TABİ VARSA..............merak etmeyin birdaha girmem bu foruma ben adam gibi adamım.....sizin gibi degil......

deli_poyraz

Active member
BEN AGZIMI BOZMADIM KÜFÜRDE ETMEDİM.......................................SENİN ADAMIN DA DEGİLİM.......................................İSTERSENİZ BU İLETİYİDE SİLİN ŞEREFİNİZE KALMIŞ..................TABİ VARSA..............merak etmeyin birdaha girmem bu foruma ben adam gibi adamım.....sizin gibi degil......
bırader dur hele bir soluklan. derin bir nefes al.bir ileti için bu kadar karamsarlık olmaz.hele bir dinlen bakalım .zaman bize ne gösterecek. bu arada gelmemezlik yapmayın.