Evlenemyen kızlar ve erkekler..

Tarihci

Marmara Tarih
izin vereceklerini sanmam burası bizim gibi ateist adamlara göre degil baksana birkac ileti olmadan adamlar kinlerini kusuyorlar ben kime küfür etmişim bu forumda madem konuşturmayacaktınız üyelige almasaydınız izin istemedikmi sizden buraya girerken?

bu yeni bir uyelik ve kuralları bozmadan sohbet ederseniz neden yasaklansın.. ateist olmak kural tanımama ve küfretme gibi şeyleri gerektirmez.

HAKKANİYET

New member
ben bir haftadır yokum forumda girip göz attım ki banlanmışsınız küfr ettiniz mi etmediniz mi kim ne dedi pek bilmiyorum ki zaten ben küfr ettin demedim zannedersem küfr etmiş dedim, banlı olmanız bana böyle düşündürdü. sui zan etmişsem affola, o benim kusurumdur.

Küfrün acizlerin işi olduğunu düşünmeniz çok güzel bu konudaki düşüncemiz aynı doğrultuda.

bu konuyu en iyi bilen sizin arkadaşınız talha beni ilk kovan odurona sorunuz iletilerimde küfür varmıydı evet biraz sert konuştugum olmuşturyanlız sinkaf dolu cümleler kurmadım böyle gösterilmesi zoruma gitti sanki benim lafım yokmuş küfür ederek kendimi izah etmişim...

deli_poyraz

Active member
izin vereceklerini sanmam burası bizim gibi ateist adamlara göre degil baksana birkac ileti olmadan adamlar kinlerini kusuyorlar ben kime küfür etmişim bu forumda madem konuşturmayacaktınız üyelige almasaydınız izin istemedikmi sizden buraya girerken?

yanlış anlaşılmış.
tarihci kardeşin dediği gibi banlananlar genelde küfür sebebiyle banlanırlar.
oda zaten kusurunu söyledi.

burda olmanızda bir sakınca yok.küfür ettiğinizi kimse söylemedi.
etmediğinizi biliyorum.
bu arada kendinizi ateist olarak açıkladığınız için teşekkürler.
en azından munafık değilsiniz.
çünkü iki yüzlü munafıklar gibi değilsiniz.
izin verirsenin bir kaç sorum olacak.

Eyvàh!

Well-known member
son gelismeler gosterdiki bizim rabbe hayranligimiz baskasinin hayranligina benzemez

yada konuya degisik acidan bakacak olursak dinimin disinda gelisen her olay.... hele avrupa maliysa ...

hayranligim hircinligim hicbir sanir tanimaz ...

hz aisenin hadisi serifini yollayip pesine bir hadiste benden peh peh yazanla isim hic olmaz

eger bu iletimde hepten yoldan cikacaksaniz selametle kaldiki doru yolu rabbimden isteyin benim iletilerimle sinek bile yolundan sasmaz rabbim istemedikce eh sinek kadarda olamadiktan sonra ...

Tarihci

Marmara Tarih
şayet islami değerlere dil uzatmıyorsanız bu da çok güzel bir haslet aslında olması gereken bişey ama ateistler için haslet sayılır.

aslında konuşmamız gereken neden Allah a inanmadığınız?

deli_poyraz

Active member
ayrıyeten ben bizim forumlarımızda bile kimsenin herhangi degerine küfür etmedimetmemde bunun böylebilimmesini istiyorum sonra ne derseniz diyin sorun degil

bu konuda bir sorun yok. sanırım bunu admin arkadaşlarda bilir..
siz şimdilik sohbet muhabbet bölümlerinde muhabbete devam edin.
umarım hakınızda hayırlı olur.
sorularınızı ve cevaplarınızı yazabilirsiniz..inş

HAKKANİYET

New member
yanlış anlaşılmış.
tarihci kardeşin dediği gibi banlananlar genelde küfür sebebiyle banlanırlar.
oda zaten kusurunu söyledi.

burda olmanızda bir sakınca yok.küfür ettiğinizi kimse söylemedi.
etmediğinizi biliyorum.
bu arada kendinizi ateist olarak açıkladığınız için teşekkürler.
en azından munafık değilsiniz.
çünkü iki yüzlü munafıklar gibi değilsiniz.
izin verirsenin bir kaç sorum olacak.

sen sorularını sor ben yarın izin verirseler cevap veririm klavyem iydegildirsaate gec oldu zaten saatlerdir bu foruma girmeye calışıyorum hertürlü programı denedim yanlın bir kusurumuz olursa ikaz etsinler hemen kovmak ne demek bak siz bile küfürlü konuştugumu sanmışsınız beni bizim forumdaki müslüman arkadaşlarıma sorsanız onlar bile buna inanmazneyse hayırlı akşamlar dilerim bu nikimi kapatıp eger lacvrt nikimi acarlarsa iy olur sinirli ileti cekmiyecem SÖZ verdim isterseniz yemin edim

Tarihci

Marmara Tarih
zamanı mı var yahu adam, bir iğne ustasız olmaz, bir köy muhtarsız olmaz ama bu koca kainat kendi başına olur diyor.. asıl meselemiz bu olmalı konuşmamız gereken..

deli_poyraz

Active member
zamanı mı var yahu adam, bir iğne ustasız olmaz, bir köy muhtarsız olmaz ama bu koca kainat kendi başına olur diyor.. asıl meselemiz bu olmalı konuşmamız gereken..

hey Allah'ım hey. biraz sakin olmanı tafsiye ederim tarihçi. bırakta buna Allah kulu hakkında karar versin.onun hesabından sana bişi yok senin hesabındanda ona bişi yok.
adam diyebilir itikadı olmaya bili şimdilik.fakat Allahın kimin hakında nasıl karar vereceği nasıl hidayete vereceği belli değildir.

Müslüman olmalarını bir lütufta bulunmuş gibi sana hatırlatıyorlar. De ki: “Müslüman olmanızı bir lütuf gibi bana hatırlatıp durmayın. Tam tersine eğer doğru kimselerseniz sizi imana erdirmesinden dolayı Allah size lütufta bulunmuş oluyor.”
Şüphesiz Allah, göklerin ve yerin gaybını bilir. Allah, yaptıklarınızı hakkıyla görendir.hucurat 17,18

deli_poyraz

Active member
ben sakinim mübarek, ama belki vakit gecirmeden konuşup hidayetine vesile olursak diye hemen sordum.. tabi hidayet Allah tan.

akardeşim bu konu sabır ister.sabır her şeyin anahtarıdır.
ama nedense hep acele ediyoruz. halbuki hz. peygamberi düşün ne kadar sabretmiş. hz. nuh 600 yıl tebliğ ediyor. yunus as.40 yıl boyunca tebliğ ediyor.
bizim amacımız bildiğimizi anlatmak varsa sorularını cevaplamak bu doğrultuda gitmemiz gerekiyor.hidayetini zaten bilmiyoruz. gelirmi gelmezmi onu allah bilir.
biz sadece üzerimize düşen görevi yapalımda Allah zaten gereğini biliyor.

(Ey Muhammed!) Rabbinin yoluna, hikmetle, güzel öğütle çağır ve onlarla en güzel şekilde mücadele et. Şüphesiz senin Rabbin, kendi yolundan sapanları en iyi bilendir. O, doğru yolda olanları da en iyi bilendir. nahl 125,