Forum Kuralları

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

TaLHa

Nur-u Aynım
Yönetici
Risale Forum' da fikir ve düşünce hürriyeti esastır. Kişi fikir ve düşüncesini hiç bir etki altında kalmadan, kimseye önceden danışmadan açıkça beyan edebilir ve doğrudan ilgili konulara istediği şekil ve tarzda mesaj gönderebilir. Teklifte bulunabilir.Ol umlu ve Olumsuz eleştirilerde bulunabilir.An cak aşşağıdaki maddelere uyulmak şartıyla:

1. Risale Forumda Yapılmaması Gerekenler:

1a. Fikir Hürriyeti esas olmakla birlikte her bir üye, başka bir kişi ve kurumun hakkına da riayet etmek zorundadır.

1b. Savunduğu veya beyanda bulunduğu her bir görüşünü kendi veya baskalarınca belirli kaynaklara dayandırmalı veyahut ispatında bulunmalı gerekdiğinde delilini getirmeli.

1c. Üyenin ortaya koyduğu fikir ve düşünceden bizzat üyenin kendisi sorumludur.

1d. Dini kurallara, ahlaka, örf ve geleneklere, temel hak ve hürriyetlere aykırı mesaj göndermek.

1e. Mesaj gönderme yoluyla tehdit etmek, sövme, hakaret, aşağılayıcı bilgi ihtiva eden mesaj göndermek vb. gibi fiilleri işlemek.

1f. Uygunsuz, tahrik edici, yalan ve/veya iftira içeren mesaj ve bilgileri göndermek.

1g. İslam ve Türk Ahlak ve Edebine , Gelenek ve Görenekleri ile uyuşmayacak ahval içinde bulunmak.

1h. Türkiye Cumhuriyeti Kanunlarına aykırı, Dini Tarikat ve Cemaatleri kötülemeye yönelik, Dini Duyguları istismar, Siyaset ve ırkcılık icerikli paylasımlarda bulunmak.
1ı. Konu ve Mesaj Harbine girmek.

2. Risale Forum Kullanımı :

2.a. Konu acmadan önce site içi Arama yapılarak aynı konunun acılıp acılmadığına bakılmalı.Konu acılmış ise aynı konuda düşüncesini beyan etmeli.Konu açılmamış ise site Kuralları 1. Madde ve bentlerine riayet edilerek Konusunu Açmalı.

2.b. Konu ve Mesaj icerikleri KESİNLİKLE Hack ve Hacked, crack, serial ve İllegal tüm veri paylaşımları icermemelidir.

2.c. Konu Başlıkları: Konunun iceriğini en iyi ifade eden ve en kısa kelimelerden oluşmalı.

2.d. Konu Hakkında fikrini beyan etmek isteyenler ; konuyu okudukdan sonra konu ile alakalı mesaj göndermelidirl er.

2.e. Risale Forum'da herhangi bir Bölümde bulunan konulara gönderilmiş olan mesajlar ile ilgili cevap yazmak isteyenler öncelikle butun mesajları okumalı ve ilgili mesaja ilgili konu dahilinde mesajlarını 1. Madde ve Bentlerine uyarak göndermelidirl er.

2.f. Risale Forum 1. Maddesine riayet ederek Dini, Ahlaki, Edebi, Eğitim ve Öğrenime Dayalı, Teknik ve Teknoloji ile ilgili mesajlar ve konular acmak imzasında icerik bulundurmak tamamıyla serbesttir.Anc ak Özel Mesaj yolu ile tamamıyla reklama yönelik olması durumunda site Yetkilileri Gerekeni Yapmakda hürdürler.

2g. Risale Forum Kurallarını site üye olan her kullanıcı kabul etmiştir.Forum Kurallarını okumamak veyahut bilmemek bir mazaret değildir.

2h. Risale Forum Yetkilileri gerek gördüklerinde Forum Kurallarında gerekli düzenlemeleri yapacaklardır. Bu nedenle takip etmelisiniz / takip etmemek mazaret olarak kabul edilemez.

2k. Risale Forum Kuralları sadece bunlardan olusmamakda site Yöneticileri tarafından yetkilendirilm iş bütün yetkili arkadaşlarında kendi şahsi düşüncelerinde nde olusmakdadır.

2l. Risale Forumda Üyelik silinme işlemi ya da Üyelik İptal etme gibi bir işlem sözkonusu değildir. Lütfen bu Tip konularda Yöneticilerden İstekde bulunmayınız. Bu İstekleri içeren Konular Açmayınız.

2m. Risale Forumda Üyeler; İmzalarında RisaleForum.Net harici bir Site'nin URL / Linkini koymaları YASAKTIR.

2n.
Risale Forumda Yeni konu açar iken ya da Cevap yazar iken Büyük yazı Puntoları kullanmak YASAKTIR. Standart Yazı puntosu 1, 2, 3'dür. Bu puntoların dışında Büyük Puntolarla yazılan yazılar Yönetim Tarafından DÜZENLEBİLİR. Şayet Uygun görülürse SİLİNEBİLİR.

3. Risale Forum Kurallarına Uyulmaması Durumunda:

3.a. Risale Forum Yetkilileri ; Site ve Yetkililerinin Kurallarına ve Uyarılarına uymayanları, uymadıkları kural cercevesinde durumun müşahadesi evveli ve ahiri ile ahvali düşünülerek gerekli işlemleri yapma hakkına sahipdirler .Not: Risale Forum'a Üye olmuş Herkez yukarıdaki Maddeleri Kabul etmiş sayılır. Forum Uyeleri veya Yetkililerince Haksızlığa uğradıklarını düşünenler gerekli konuyu veya mesajı delillerini evvelini ve ahirini acıklayıcı bir uslubla Bize Yazin bölümü ile iletişime geçmeleri rica olunur.
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst