Evlenemyen kızlar ve erkekler..

Niçün

Member
başı açık yani modern...ne saçmalık hayatta eline kitap almaz,gazete okumaz çünkü cımbızdan, eye-liner dan fırsat bulamaz...günü gecesi modayı takip,vitrinleri tavafla geçer..hatta mümkünse çocuk dogurmaz..dogursa bile onada bakmaz ingiliz bilemedin alman bir dadı tutar...hangi peeling nerde hangi spa kaça onu adı gibi bilir....dünyadan bi haber bunun adıda modernlik ,çagdaşlık olur...

bunlardan dahada absürd olanı ikinci kısım...bir bayan tesettürlü olursa neden evinde bakımsız olduğu dağınık ve pejmurde olduğu düşünülür(tam tersi tesettürlüler evde daha bile bakımlı daha bile hoşturlar)..çünkü
kişi karşısındakini kendi gibi bilir...o boyalı badanalı hanımefendileri birde evlerinde görmek lazım kimmiş süpürge saçlı safinaz o zaman anlaşılır...bir hafta temizlikçi gelmesin ev leşşş...bir gün aşçı olmasın veya pizzacının telefonunu kaybetsin akşama herkes açççç...

bu tip modifiye tipler badana yetmez bir süre sonra başlarlar estetik köstetik...otoks,botoks...neden?...başka sermayeleri yoktur çünkü onların tek çareleri vitrin mankeni olmaktır...oda elden giderse veda müziği çalmaya başlar...bye bye hape in is...bye bye....:D:D:D
Sayın Ebrar 172;

ateist olan kişiye kızarak bu kadar uç örneklerle genelleme yaptığınızı düşünmekteyim. Benim çevremdeki birçok bayan açıktır. Bu bayanların içinde de hemen hemen hepsi Müslümandır. Ve hemen hepsi de sizin tarif ettiğiniz badanalı bayan tipinden uzaktır. Ev işlerini de gayet iyi yaparlar ve büyük bölümü de gayet iyi okurlardır. Hatta bu bayan arkadaşlarımdan ikisi ile din tartışmaları yüzünden arayı açtım. Beni anlamadılar işte. Ve birçok müslüman gibi onlarda bana hemen anlamadan dinlemeden ateist damgasını vurdular.:)

He ayrıca çevremde kapalı bayanlarda vardır. Sayıları çok fazla olmasa da özellikle birisi ile gayet samimiyimdir. Çünkü ilk okuldan bu yana benim arkadaşımdır. Zaten artık o gözümde bir bayan değil sıradan bir insan halini aldı. Fakat beni dini yönden beğenmese de en azından insan olduğumu unutmuyor diğer bazı açıklar gibi ve benle selam sabahı kesmiyor.

Yani bırakın şu açık kapalı ayrımını. İnsan insandır:)

eshabil

Member
niçün,sen allahın sevgili kulusun.inan tüm kalbimle söylüyom.senin sorununa benzer sorunu ben yaşadım.ama tam tersi.ben dindar bir erkeğim.dini vecibelerimde eksiklerim var elbet.antalyada ünüversitede tam 3 yıl kaldım.yazlarıda otel bar falan çalıştım.paraya olan ihtiyacım beni oralara sürükledi.ingilizce almanca rusca biliyom.yabancı kadınlar tanıdım.erkeklerde ortak kanaat yabancı bir kadınla evlen yurt dışına çık hayatını kurtar!(ahiretini mahvet) ben yapmadım allahtan korktum.yoksa çok kolay fırsatım oldu.çok beğenirdi kadınlar.özellikle fotoğraf çektiren bile oldu.tanımadığım halde.işyerinde.çok geceler düşündüm.parasızlık canıma tak diyodu.ama direndim.hem okulu bıraktım hem o günah ortamını.ve uzaklaştım.dinim böyle emrediyo.evlilikte 4 şart var dinen.müslüman ianançlı olcak.şerefli gururlu olcak,madden denk olcak.güzel olcak.bak güzel olcak listenin sonunda.ilk şart din iman.döndüm memlekete.şuan maddi anlamda perişan haldeyim.ama allah inançlı bir nişanlı verdi gönlüme göre.kasrın sarayına değişmem.nede topkapı sarayına onu.param işim bozuk tamam ama gönlüm dopdolu.o kızda benim gibi yapmış.en doğal hakkı hatta dinen mecburiyet.kayın pederimden allah razı olsun işi gücü önemli değil.bana din iman lazım dedi verdi.okulum bitcek inş.iyi bir sahibi elbet olurum inşallah.

senin şaslı yanın sa şu.bazıları deprem zelzeleyle bile kalp kapısını açmaz mevlam,bu olay seni bir arayışa yönelişe itmiş.buralara kadar gelmişin.bende günahkar yaşadım uzun bir süre.benide farklı sebebler buraya getirdi.inşallah bu olaydan dolayı açılan gönül kapın tamamen açılır ve hidayete vesile olur bu olay,,,çok şnslısın çok

eshabil

Member
KONUYU BAŞTAN SONA OKUMADAN üstteki mesajı yazmıştım.baştan sona konuyu okuyunca tekrar mesj yazma gereği duydum.makale şiir formunda ataist marksist münazra isimli makalem var,bu konularla ilgili bilgiler bulabilirsiniz.ben tanımadığım görüş araştırmadığım ortam adına yorum yapmam,ataist marksist zihniyetide yeterince tanıdım.3 yıl antalyada bulunmadığım ortam kalmadı.ünüversite okudum.yabancılarıda tanıdım yerlileri de gurbetçileride.

öncelikle kapalı ablalarımzla ilgili şunu belirteyim,biz orda takılırken çalışırken kapalı bir bayan geldimi saygımızdan konuşurken bile gözümüz kaçırır seviyeli dururduk.erkeklerde şyle bir prensip vardır.kimsenin ahını alma çoluğunda çocuğundan bacından çıkar diye.açık secik(bazılarını tenzh ederim hepsi değil) erkeksel nefsi duygularla bu bayanlara yaklaşır.bu devirde erkek olmak ve iffeti korumak inanın zor.bu eğlenilecek ve evlenilecek kızlar nıfı iki katagori oluşturur.bu deli akan gençlik günlerinde nefse tasma takmak ejderhalarla savaşmaktan zordur.ister istemez dindar,yarı dindar kesim erkekler bile bazen aldanışa girer.tanışır,arkadaş olur.bu yaklaşık 20 küsürlü,18,19 yaşlardaki ünüversite çağı erkeklerdir.bazen 25,26 kadar olur.bu abiler aman nolcak sadece muhabbet etcez sosyal arkadaş yaklaşımıyla günahı küçük günah sayıp,hatta günah bile saymayıp arkadaş olurlar.buraya kadar herşey normal...asıl sorun burda başlar.bu erkekler daha önce kız arkadaş edinmediklerinden ve bu konuda tecrübesiz olduklarından çok çabuk aşık olurlar.dini vecibe ve öğretileri zayıf yetişmiş erkekler yaklaşık 13,14 yaşından beri kız ortamında bulunduklarından aşık olma olayında sınıf atlamışlardır.yani kolay kolay aşık olmazlar.durmadan çoğu sevgili değiştirip durur.garibim dindar abiler erkekler iş ortamında yada okul ortamında sosyal arkadaş oldukları kızlara kör kütük aşık olurlar.hatta olurda çok büyük günaha girip havlet olunca vijdani rahatsızlık duyup evlenmeyi haramı temizleycek panzehir gibi düşünürler.ve o harama girmenin vijdan azabı ve utncıyla evlenirler.tabi aşıktırlar.bu durumu inançlarına yakıştıramazlar.dini bir gerekçe bulup tekrar vijdanlarnı rahatlatmak isterler ve derlerki:ben hayırlı bir iş yaptım.bu günahkarı aldım zevce yaptım onun kurtulamsında vesile olup sevap kazanırım.bu tamamiyle aldatmacadır.asıl kapanmak istenen yara bu hatayı kapatmadır,asıl sorun bu çiftlerin aileleri arasında yaşanır.iki farklı kaynana kayınbaba ve çocuk yetiştirme olayı.hanımının açık olması sbebiyle erkek daha önce bağlı olduğu cemeat ve arkadaş ortamından yavaş yavaş uzaklaşır.çünkü böyle bir hanımla bu ortamlarda utanır.tekrar bir vijdan azabı ceker.bu ortamdan uzaklaştıktan sonra sürüden ayrlmış kuzu gibi nefsiyle daha sık sorunlar yaşar.dini vecibeler azalır.hatta amaaaaan şu işte islama modernizme uygun gitmiyo diyerek alır başını gider farklı kulvarlara.olay böle devam eder sonu hüsran şekilde.şunu belirteyim çok az kız açık ken evlenip kapanmıştır.istisnaları tenzih ederim.sözüm belirli bir kesime.

kapalı ablalara sesleniyorum.erkeklerin işi bu devirde daha zor.çoğu erkek aman okulum bitsin,aman askere gideyim,aman düzgün bir işe gireyim derken yaşı 30 35 lere varıyo evlenme durumu.adam sizi beğencek alcak emin olunda parası durumu yok.bu devirde evlenme yaşı arttı.düşünün,30,32 yaşadınız.nolcakki.35,40 yaşında hala pırlanta gibi abiler var.adam daha yeni işini gücünü kurmuş,o yaştaki kocalar daha ii kıymet bilir.adam o kadar yıl bekar yaşamış,evlendimi,huri kızı aldım der.hyatı değişir.biz erkeler napalım bir bakışa bir tatlı söze kolay aldanıyoz.çocuk gibiyiz.sakın öle farklı düşünmeyin.ben daha birtane aman alayım bir kız gezeyim tozayım diyen.alan mecburiyetten almıştır.biz erkekler EVLENİLECEK

Niçün

Member
senin şaslı yanın sa şu.bazıları deprem zelzeleyle bile kalp kapısını açmaz mevlam,bu olay seni bir arayışa yönelişe itmiş.buralara kadar gelmişin.bende günahkar yaşadım uzun bir süre.benide farklı sebebler buraya getirdi.inşallah bu olaydan dolayı açılan gönül kapın tamamen açılır ve hidayete vesile olur bu olay,,,çok şnslısın çok
Kardeş, belki görmemişindir bir önceki mesajımda yazmıştım, ben hiç bir dine tabi değilim:)