Evlenemyen kızlar ve erkekler..

L

lacvrt

Misafir
konu icin yorum yapan sizsiniz ayrica bana dost dediginizi demedim kaldiki asla dosttunuz olmak istemem

siz size bir dost tavsiyesi diye cevap yazmissiniz ki burdaki uyeler icinde bende varim ........

Tamam tamam dost falan degiliz ben o degimi nezaket acısından kulandım burdaki insanlara yaklaşımım budur (hümanist bir insanım)sen bir konu acmışsın bende kendi görüşlerim dogrultusunda cevap vermişim eee bende bu forumun bir üyesiyim senin hakların benim icinde gecerlivarmı bir sorun ....saygılar

medine gülü

Well-known member
size bişey söylimmi abiler talha abi ve merih abi artık başka yönetici abiler varsa onlar işte görmesin böyle tartıştığınızı....ahanda ezan okunuyo ben namaza giderim herkese h.akşamlar. tesbih kardeş hiç üzerine alınma emi.. sen yeni üyesin ondan biraz şaşırdın...alışırsın zamanla:D:D tekrardan hoşgeldin aramıza :D:D:D

TeSBiH

New member
Tamam tamam dost falan degiliz ben o degimi nezaket acısından kulandım burdaki insanlara yaklaşımım budur (hümanist bir insanım)sen bir konu acmışsın bende kendi görüşlerim dogrultusunda cevap vermişim eee bende bu forumun bir üyesiyim senin hakların benim icinde gecerlivarmı bir sorun ....saygılar
nezaketlik ve siz :rolleyes:

eee bende bu forumun bir üyesiyim senin hakların benim icinde gecerlivarmı bir sorun
uyeliginize sozum yok ne yazdiginiz farkinda degilsiniz once yazdikalrinizi bastan asagi okuyun sonra bana cevap yazin

ayni frekanslarda degiliz sanirim :rolleyes:

TeSBiH

New member
size bişey söylimmi abiler talha abi ve merih abi artık başka yönetici abiler varsa onlar işte görmesin böyle tartıştığınızı....ahanda ezan okunuyo ben namaza giderim herkese h.akşamlar. tesbih kardeş hiç üzerine alınma emi.. sen yeni üyesin ondan biraz şaşırdın...alışırsın zamanla:D:D tekrardan hoşgeldin aramıza :D:D:D

neden gormesinlerki:confused:
madem bir ateistti uye yapip fikir alisverisine izin verildi eh bende alisveris yapiyorum :p

L

lacvrt

Misafir
Forum sakinleri deli poyraz, medine gülü, ve feza pilotuna teşekkür ederimsanırım bu tür tartışmaları sıklıkla yapacaz ben elimden geldigi kadarsizin degerlerinize zarar vermeden sizi incitmeden kendi görüş ve düşüncelerimi savunacam hayırlı akşamlar dilerim . yine görüşecez

FaKiR

Meþveret Bþk.
siz gercek imani guclu bir ortulu ile evleninde bakalim kim kimi ateist yada kim kimi musluman yapiyor

ortulu kizlarin cekici olma gibi bir cabalari yok heleki sizin gibiler icin hicmi hic caba harcamazlar :rolleyes:

inanmiyorum ya sizi burda nasil tutarlar bu tur sozlerle

burasi islami site diye girdim ve bu tur sozleri duydum gidin ateist forumda kalin daha dorusu kendi coplugunuzde kafa karistirmayin kendi kafanizin karisikligi ile kalin cunki bizden size fayda yok rabbim hidayet eylesin ....aminnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn

Tesbihat kardesim forumumuz dini iceriklidir
lakin ,sadece musluman olanlar girecek diye bir kosul yoktur.

biz forumumuzda dinimizi anlatiriz,bilenler bilgilerini pekistirsin, bilmeyenler ogrensin diye,lcvrt arkadasda forumumuza ogrenme ,arastirma amacli girmistir, bu bilgilerden onunda istifade etmeseni isteriz,biz anlatiriz ama hidayet Allah tan.

bu arada lcvrt nickinizi degismekte luzum gormuyorum , biz sizin pek yakin zamanda hidayete ereceginizi umit ediyoruz, ve bunun icin dua ediyoruz:)

TeSBiH

New member
Tesbihat kardesim forumumuz dini iceriklidir
lakin ,sadece musluman olanlar girecek diye bir kosul yoktur.

biz forumumuzda dinimizi anlatiriz,bilenler bilgilerini pekistirsin, bilmeyenler ogrensin diye,lcvrt arkadasda forumumuza ogrenme ,arastirma amacli girmistir, bu bilgilerden onunda istifade etmeseni isteriz,

bu arada lcvrt nickinizi degismekte luzum gormuyorum , biz sizin pek yakin zamanda hidayete ereceginizi umit ediyoruz, ve bunun icin dua ediyoruz;)

:p kardes islami icerikli oldugunu bildigim icin geldim ve islamin farzi olan basortusu icin boyle yoruma izin verilmesi sasirtti hepsi o ;)

sadece rabbimden hidayet isterim....

GuLSerbeti

Well-known member
lacvrt arkadasim..:)
Rabbimiz, (ki o Sadece Muslumanlarin degil butun Kainatin Rabbi, Sahibi ve Egitimcisi..) insaAllah sizi, Hakkaniyetiniz, insana (ki o en degerli varliktir) saygi ve Hurmetiniz; Hurmetine..:) Hakka ve Dogruya ulastirsin..aminnn

Simdi hepimiz burada insaniz, dunyaya gelis gayemizde dogruyu Hakki bulmak... Akli olan tek varlik; insan olarak, varligin ve evrenin sirlarini kesfetmek, Kainatin ihtisamini temasa etmek, ve Resime degil yapan Ressama Hayran olmak... onemli olan; Resimde takilmamak.... ;)

bence iyi gidiyorsunuz, insana yakisan Edeb ve Hakka Hakkini vermekdir...
saygilar...

GuLSerbeti

Well-known member
demissiniz ki;

Niye kabul etmiyim süslenmesi beni aldatmasını gerektirmez ben evli degilim ama evlenirsen modern kendine bakan hoş bir kadınla evlenmek isterimsen hergün evinde bir süpürge saclı salfinaz görmek istiyorsan senin bilecegin işsaygı duyarım ama ben kadınımı güzel ve bakımlı görmek isterim yoksa O kadına kadınım demem Saygılar

benim anladigim aldatma... ve sizin anladiginiz aldatmanin boyutu aynimidir bilmiyorum ama...
bizim bahsettigimiz aldatma Sadakatsizlik boyutunda baslar.. yani bu aldatma illaki yasak bir iliski anlaminda kullanilmaz bana gore.. insan dusuncesi, hayali, bir bakisiyla dahi olsa Sevdigi insanin hurmetini muhafaza etmeli ona sadakatli olmali... gunumuzun Modern(?) insani bunu ne kadar yapiyor ?

ozellikle aciklik ve saciklikla bunu ne kadar yerine getirebiliyor... Sevgi ve Hurmet, sadakat gibi insani ve Ahlaki degerlerin aciklik saciklikla korunabilecegini dusunuyormusunuz Sahiden ?

Bence; kadini acip sacmak onu kiymetsiz bir zevk aracina dusurmekten baska birsey degildir.. elmas gibi degerli birseye cam parcasi fiyati bicmek kadar buyuk Haksizliktir bu... :confused:

"Haya (iffet) imandandir"..dusturumuzdur.. aynen Guvenilir, yani Sadik olmak gibi.. Muminin tasimasi gereken vasiflardandir... Gereken diyorum dikkat.. cunku Tatbik edenlerin yanlis yada eksik uygulamasi ; kural yada kaidelerde bir yanlislik, bozukluk var anlamini tasimaz..

Eger gunumuzde islami dogru ogrenmek istiyorsaniz, rastgele Dini uygulayan bir insana bakarak degil, Kaynaklardan arastirip ogrenmeniz daha saglikli olacaktir...

en son yine konuyla direk alakali olarak; ben su ana kadar "evinde bir süpürge saclı salfinaz" gormedim :)
nasil bisey onuda merak ettim dogrusu...:p

bunu Islamiyetle bagdastirmanin anlamsiz oldugunu dusunuyorum; cunku bu kisilerin zevk, orf, kultur, gorgu...meselesi...

Bilginiz olsun diye soyleyeyim; islam da bir kadinin evinde suslenmesi o kadin icin buyuk bir Sevaptir... Bize gore Helal dairesi; her turlu ihtiyaca ve Keyfe Kafidir, fazlasi Haddi asmak oldugundan Keyif degil Sikinti getirir...

Zamanimizda acilip sacilmalar; Toplumda ahlaki cokus; ailelerin dagilmasi, cocuklarin ortada kalmasi.... bir cok buhranlar... Ahlaki ve insani cizgilerin olmayisindandir; Din asayisi temin eder...; siz bir cocuga soguk su icmeyi yasaklarsaniz bu onu kisitlamak gibi gozuksede aslinda onu basina gelebileceklerden korumak adinadir...
ve su bir gercek ki; koruyucu hekimlik...daha hastalik ortaya cikmadan yapilan mudahale, daha etkilidir..... Islamin kurallarini bir koruyucu hekimin tavsiye ve hastasi uzerindeki yaptirimina benzetebiliriz saniyorum...

yazilarda yanlislar varsa sahsimdandir...kusura bakmayin...
umarim bir adim atmis oluruz.. degerli paylasimlar - oturumlar dilerim...

Saygilar...

TeSBiH

New member
tesbih hakaret değil arkadaş.fikrini söyliyebilir normaldir.sen nerden çıkardın hakareti. sen biraz sakin olsana arkadaş.islamiyet böylemidir.kişilere karşı böylemi davranılır ?

Kullarıma söyle: (İnsanlara karşı) en güzel sözü söylesinler. . isra 53,

Kullarıma söyle: (İnsanlara karşı) en güzel sözü söylesinler. . isra 53,

amenna ve sadakna

.......................................................

hergün evinde bir süpürge saclı salfinaz görmek istiyorsan senin bilecegin iş saygı duyarım

sorarim hangi cagdan kalma lcivert arkadas ? ben bu cagda rastlamadim :rolleyes:

kaldiki basi acik olup tabiri caiz ise supurge sacli safinaz olan cok var o maddiyata bakar varsa gider yapar sacini basini yoksa :rolleyes:

birakin bakimi , sampuani , su dahi bulamaz yikamaya ...neyse....

sizin maddiyatiniz iyi olur insaallah da bakimli birini bulursunuz :rolleyes:

ayrica

hümanist bir insanım)sen bir konu acmışsın bende kendi görüşlerim dogrultusunda cevap vermişim

diyor

konuyu ben acmadim :rolleyes:

L

lacvrt

Misafir
Tesbih nikli üyeden alıntı(konuyu ben acmadım)Cevap: evet haklısın konuyu sen acmadım hata yapmışım..Dün akşam hepmiz gergindik ben bir taraftan senin iletilerini okurken bir tarafatan diger arkadaşların iletilerini okuyordum bunları yaparkende sana cevap vermeye calışıyordumsenin peygamberin bile beşer oldugunu söyleyip hata yapabilecegini ima etmiş istersen bu konuda sana hadis bile gösterebilirim..Eeee bende beşerim (yani insanım) hata yababilirim degilmi?dikkat edersen dün akşamki tatsızlık uzamasın diye tartışmadan geri cekildim sen benim yazdıgım iletilere aşırı tepki gösterdin verdigin cevaplar bir hezayan ve kızgınlık icersinde yazılmış oysa ben o iletilerde cogunlukla espiri latife yapmıştım konu bü yönde ilerlemiş konuyu baştan sona incelersen burdaki musluman kişilerde bu konuya cevap yazarken espirili bir yaklaşım sergilemişler ben burdaki bayanlara bakın (başınızı acmazsanız evde kalacaksınız) derkenbunu ciddi manada söylemedim benim sülalemde başını örten bayanlar var ben bazen onlarada böyle takılırım onlarda bana tebessüm ederek cehennemin dibine git derlerbende onlara yerim orda hazır sizleride ziyaretime beklerim diyerek cevap veririmdini konularda gayri ciddi takılmayı severim ama bu herzaman cidiyetsiz oldugum anlamına gelmez sen yaptıgım espirileri anlamamişsın sanırım yaşın genc bu yüzden cevaplarımı ciddi bir şekilde yazacagım saygılar....

medine gülü

Well-known member
Tesbih nikli üyeden alıntı(konuyu ben acmadım)Cevap: evet haklısın konuyu sen acmadım hata yapmışım..Dün akşam hepmiz gergindik ben bir taraftan senin iletilerini okurken bir tarafatan diger arkadaşların iletilerini okuyordum bunları yaparkende sana cevap vermeye calışıyordumsenin peygamberin bile beşer oldugunu söyleyip hata yapabilecegini ima etmiş istersen bu konuda sana hadis bile gösterebilirim..Eeee bende beşerim (yani insanım) hata yababilirim degilmi?dikkat edersen dün akşamki tatsızlık uzamasın diye tartışmadan geri cekildim sen benim yazdıgım iletilere aşırı tepki gösterdin verdigin cevaplar bir hezayan ve kızgınlık icersinde yazılmış oysa ben o iletilerde cogunlukla espiri latife yapmıştım konu bü yönde ilerlemiş konuyu baştan sona incelersen burdaki musluman kişilerde bu konuya cevap yazarken espirili bir yaklaşım sergilemişler ben burdaki bayanlara bakın (başınızı acmazsanız evde kalacaksınız) derkenbunu ciddi manada söylemedim benim sülalemde başını örten bayanlar var ben bazen onlarada böyle takılırım onlarda bana tebessüm ederek cehennemin dibine git derlerbende onlara yerim orda hazır sizleride ziyaretime beklerim diyerek cevap veririmdini konularda gayri ciddi takılmayı severim ama bu herzaman cidiyetsiz oldugum anlamına gelmez sen yaptıgım espirileri anlamamişsın sanırım yaşın genc bu yüzden cevaplarımı ciddi bir şekilde yazacagım saygılar....

çok doğru düşünmüşsünüz abi... gerçekten biraz ciddi yazarsanız hem yeni üyeler hem de siz rencide olmassınız.....zamanla umarım fikirleriniz de değişir inş...:rolleyes:

L

lacvrt

Misafir
sen istiye bilirsin fark etmez. başkasının, karının çıplak bacaklarına bakmasını, veya plajda mayolu bir şekilde herkesin gözü önünde o halini kabullenebilirsin. fakat bu şahsi bir istektir medeniyetle hiç mi hiç alakası yok.eğer açılmayı medeniyet kabul edersen o zaman bu halinle medeniyette değilsin ,medeniyetin alt bir tabakasısın. dahada açılman lazım. hatta en mukemmel hali olan çıplaklıklığı yapmalısınız.çünkü herşeyde en mukemmel nokta vardır. orta hali yoktur.

Ben cıplaklıgın medeniyet oldugunu düşünmüyorum. hatta ateist forumda bile böyle bir tartışmaya girdim mehmet akifin bir sözü vardır bilirsin. (MEDENİYET ACMAKSA BEDENİ AFRİKALI BEDEVİ SENDEN DAHA MEDENİ)cok ilginctir bu sözü ateist forumda musluman oldugunu söyleyen bir şahısiletisinde aynen şu sekilde gecti..(medeniyet dedigin acmaksa bedeni desene hayvan bizden daha medeni)ben buna karşı cıktım benim tanıdıgım mehmet akif afrikadaki insanlara hayvan diyecek kadar yobaz ve terbiyesiz degildir...Mehmet akif sadece cıplaklıgın medeniyet sevyesi olarak algılanamıyacagınıifade etmiştir kimseye hayvan diyerek hakaret etmemiştirüstelik mehmet akif dini inancı zayıf olan neyzen tevfik ile cok sıkı dostluguvardır....Acılmanın orta hali yoktur demisşin bende o zaman şunu sorayım kapananmanın orta hali varmi? hani eşini kapatmak istiyorsan onu simsiyah bir cuvalın icine koy cuvala bir delik ac(hava alabilsin diye) böylece günah işlemeyi engellemiş olursun böylece sevabın en üst noktasına cıkmış olursun..Eger kapanmayı namus göstergesi olarak düşünürsen bunun en mükemmelini yapmalısın öyle baş örtüsü ile olmuyor carşaf şartArkadaşım ben başı örtülü bayanları gerici olarak görmüyorum dinleri emretmiş bu yüzeden örtuyorlarGel sende başı acıkları sex objesi olarak yorumlama...Saygılar

L

lacvrt

Misafir
çok doğru düşünmüşsünüz abi... gerçekten biraz ciddi yazarsanız hem yeni üyeler hem de siz rencide olmassınız.....zamanla umarım fikirleriniz de değişir inş...:rolleyes:

arkadaşım fikirlerim sabittir degişmez. ben buraya sizin fikirlerini ögrenmek icin geldim degiştirmek icin degil tarşısma esnasında birbirimize kızabiliriz.Benimde hatam olabilir o zaman özür dileriz ama lütfen cevap yazmak icin acele etmiyelim acele edersek iletileri dogru yorumlayamayız .ve birbirimizi anlamamız zorlaşır ben sizlerin yazdıgı iletileri defalarca okudugumhalde hata yapabilyorum. eminim sizlerde benim iletilerimi defalarca okuyorsunuz karşılıklı anlayış gösterirsek bu problemleri aşarız diye düşünüyorum... Saygılarnot= dün akşam beni savunarak görüşlerimi özgürce bildirmemi sagladıgınız icin tekrar teşekkür ederim...

medine gülü

Well-known member
arkadaşım fikirlerim sabittir degişmez. ben buraya sizin fikirlerini ögrenmek icin geldim degiştirmek icin degil tarşısma esnasında birbirimize kızabiliriz.Benimde hatam olabilir o zaman özür dileriz ama lütfen cevap yazmak icin acele etmiyelim acele edersek iletileri dogru yorumlayamayız .ve birbirimizi anlamamız zorlaşır ben sizlerin yazdıgı iletileri defalarca okudugumhalde hata yapabilyorum. eminim sizlerde benim iletilerimi defalarca okuyorsunuz karşılıklı anlayış gösterirsek bu problemleri aşarız diye düşünüyorum... Saygılarnot= dün akşam beni savunarak görüşlerimi özgürce bildirmemi sagladıgınız icin tekrar teşekkür ederim...

teşekkür etmenize gerek yok olmasını gerekeni söyledim ben...hem ben cevaplarınızı defalarca okumuyom ki bir kere okumak kafi geliyo emin olun abi:D

TeSBiH

New member

beseriz elbette ama o zamanda degiliz dinimiz avrupaya yayilmis avrupalilar dahi musluman olurken bizim hala beseriligin arkasina gizlenip hatalardan ders almak yerine beseriyim yaparimla ederim senin peygamberin bile beserdi hata yapti vs vslerle gecirecek zaman yok bende

ayrica yasim kucuk degil! bende bir ateisttim !!! rabimin hidayete yakistirdi ki husran kardesi karsima cikardi oda beni risalelerle tanistirdi rabbime hamd husran kardesim e dua ediyorum allah razi olsun
bende simdi ateisttim suyum buyum diyenlere
rabbime onlara hidayet vermeleri icin dua ediyorum ..

kaldiki dinimin farzi olan basortusu ile ilgili espirilere karsiyim ....

medine gülü

Well-known member
beseriz elbette ama o zamanda degiliz dinimiz avrupaya yayilmis avrupalilar dahi musluman olurken bizim hala beseriligin arkasina gizlenip hatalardan ders almak yerine beseriyim yaparimla ederim senin peygamberin bile beserdi hata yapti vs vslerle gecirecek zaman yok bende

ayrica yasim kucuk degil! bende bir ateisttim !!! rabimin hidayete yakistirdi ki husran kardesi karsima cikardi oda beni risalelerle tanistirdi rabbime hamd husran kardesim e dua ediyorum allah razi olsun

maaşallh tesbih abi.rabbim ayırmasın bidaha inş daim olsun :)

L

lacvrt

Misafir

Yahu bu cocuk bana uslubumu bozduracak en sonunda. aklı sıra bana oyun oynuyor yok ben eski ateistimde yok bilmem dine döndümde tabi tabi bende yedim senin gibi kactane cakma ateist gördüm ben dine neden döndün percinlerinmi söküldü ateismi cocuk oyuncagı zanediyorsun herhalde ben ateizim icin ailemi karşıma aldım görüşlerimi saglamlaştırmak icingeceler boyu hadis okuyorum sen ateist iken ne okuyordum. kuranda hangiayetleri celişkili olarak yorumluyordun git kumda oyna aslanım ateismin geri dönüşü yoktur seni kafan dönmüş hepsi bu senin gibiler şarap icince ateist olur ayılınca musluman CAKMA ATEİSTnot= uslubumu bozmayacaktım ama dayanamadımcevabını verdim İyde etim AFERİN bana İSTERSENİZ KOVUN BENİ

GuLSerbeti

Well-known member
Yahu bu cocuk bana uslubumu bozduracak en sonunda. aklı sıra bana oyun oynuyor yok ben eski ateistimde yok bilmem dine döndümde tabi tabi bende yedim senin gibi kactane cakma ateist gördüm ben dine neden döndün percinlerinmi söküldü ateismi cocuk oyuncagı zanediyorsun herhalde ben ateizim icin ailemi karşıma aldım görüşlerimi saglamlaştırmak icingeceler boyu hadis okuyorum sen ateist iken ne okuyordum. kuranda hangiayetleri celişkili olarak yorumluyordun git kumda oyna aslanım ateismin geri dönüşü yoktur seni kafan dönmüş hepsi bu senin gibiler şarap icince ateist olur ayılınca musluman CAKMA ATEİSTnot= uslubumu bozmayacaktım ama dayanamadımcevabını verdim İyde etim AFERİN bana İSTERSENİZ KOVUN BENİ

ne yani Ateist olan birisi sizce Islami secemez mi ?

nicin buna inanmak bu kadar zor geldi ki anlamadim ? :)
Ateist Allah'a inanmayan demek... ve arkadasimiz inanmis bunu neresinde problem var sizce ?

siz bir goruse; Ateizm gorusune koru korune baglanmissiniz.... (koru korune, gercekligini dogrulugunu, enlice sadece akil ile degil kalben de sorgulamadan demek...)

Halbuki insanin tabiati sorgulamayi arastirmayi gerektirir...

bir dusunceye koru korune baglandiktan sonra diger bir dusunceyi kendi dogrularini kanitlamak (kanitlamaya calismak), diger dusunceyi (kendi aklinca ve dusuncenle) curutmek icin kullanmak Akillica kabul edilebilir mi ?

bir arastirma onyargisiz, ve tarafsiz olursa Dogruya ulasma acisindan faydalidir...
Neye nasil bakarsaniz onu oyle gorur... Gordugunuzu baktiginiz gibi yorumlarsiniz...

Kur'an-i Kerim ve Hadisi Serifleri celiski bulma amaciyla okursaniz, buldugunuz seyi... aradiginiz sey yani celiski sanarsiniz...
halbuki bu kitab ne diyor, kime hitab ediyor, neyin mujdesini veriyor, kimi anlatiyor.. hayatin anlami hakkinda ne diyor..vs. gibi sorularla.. anlamak icin okusaydiniz... buldugunuz daha farkli olurdu...

Kur'an da celiski vardi da... bunu 1400 yildir.. dunyanin en akilli insanlarini icinden cikaran islam devletleri, imparatorluklari... hic goremediler mi ??? Tarihlerini okursaniz, sahabilerin... evliyalarn... bircok Musluman liderlerin cok akilli, zeki ve ileri goruslu insanlar oldugunu gorursunuz... bunlar hic mi farketmediler.. de siz farkettiniz... :)

saygilar

Eyvàh!

Well-known member
:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

tesbih abim hos geldiniz

misafir vardi giremedim ya hu neler olmus boyle

lcivert kardes siz ateist oldugunuza kendiniz inaniyormusunuz?:rolleyes:

bakiyorum da bol bol fink atmissiniz ozde samimi ateist olarak sizin gibiler burda o kadar cokki :rolleyes: islami degerlere son peygambere hakaretler ederler

bir nevi resmi ideoloji cocuklugunun keyfini sanal alemde yada realde celallenerek surmeye calisirlar yalniz sizin gibilerin yani samimi ateistlerin ozde delikanli gibi cikip benim cenaze namazimi dahi kilmayin dedikleri halde sizin gibi inatcilarin yuzlercesi tarih boyunca cenaze namazlari kilinarak topraga ugurlanmis tabiri caiz ise cehennemlik yada cehennem odunu olarak :rolleyes:
bari almiyorsunuz alanada cakma ateist diye mani olmayin :rolleyes:

turkiye laiktir laik kalacak diye tandoganda bagiranlar gibi cevaplarinizi sacma buluyorum turkiye laik degildir sozde laiklik var ozde bos din dersi veren nufus cuzdaninda din hanesi olan musluman bir ulkede elbette defin islemi de dini olacak ve dini yasayacak insaallah tabii ben burda iken laik bir defin muessesesi kurulmadi ise :rolleyes:

bu donem laikligimi? bu donem laikligi turbanli kizlarla ugrasmaya devam etsin :rolleyes:

he birde bir soz okumustum bir yerlerde

beynini ruhunu hemde vatanini amerikaya teslim eden sahici ateistlerden daha zararsizdir... sahtekardir ...ama olsun bizim mahellenin cocugudur :D
siz centilmenlikten dolayi saygilar diyorsunuz ya ehh sizede saygilar :rolleyes: