Kendi çekimimizden resimler

hasret

Well-known member
KENDİ ÇEKİMİMİZDEN RESİMLER.....

MAŞALLAH rabbim nazardan muhafaza etsin...
Bu arada ben hic abisine benzetemedim kızımız cok mütebessim ve cok tatlı cünkü...

dil-beste

Member

yanlıs anlasılma olmasın abi ben kardesınız özse o cok tatlı siz.... :mad:.yani öz omak önemli degılmıs bunu anladık :D.abı sız suaları gıcık etmıssınız bende sızı dedım gıcık edeyım ramazanda ac ac ıyı gelır..sadece bı saka olsun dedım ta oralardan hıddet kokusu gelıyoo. :mad:

hasret

Well-known member

dil-beste ' Alıntı:
yanlıs anlasılma olmasın abi ben kardesınız özse o cok tatlı siz.... :mad:.yani öz omak önemli degılmıs bunu anladık :D.abı sız suaları gıcık etmıssınız bende sızı dedım gıcık edeyım ramazanda ac ac ıyı gelır..sadece bı saka olsun dedım ta oralardan hıddet kokusu gelıyoo. :mad:

:) :) :)

hasret

Well-known member

Tarihci ' Alıntı:
amin Allah razı olsun.. bu gün sağımdan kalktım sualar :)

Hadi ya ciddimisiniz,iyi bari solundan kalkınca haber verin de girmeyim bari forma,, beni dün cok kırdınız cünkü...
benim sizinle bi sorunum yok k,i size değil başörtüsü ile alakalı yorumunuza muhalifim o kadar...

dil-beste

Member

suaların yerne ben cevap vereyımabi inannın sagınızdan kalktınız cok belli.ben bı ara benı sıteden atarsınız dıye cok koktum ama sagınızdan kalmanızda hayır varmıs.artık bıze darılmazsını.e ne demıs gavs-ı azam yazıda bıle dogru soyleyın...

hasret

Well-known member

Tarihci ' Alıntı:
evet evet ciddiyim, dünki üslubum biraz sert olmuş farkettim, hakkını helal et, benim de forumdaki kimseyle sorunum yok elh. zaten bir kaç kişi haric kimseyle reelde görüşmüşlüğümde yok. görüştüklerimle de bir sorunumuz yok elh.

varsa heladir sizde edin inş...

dil-beste

Member

bı kere siz beni siteden atarsınız (siz yonetıcısınız o acıdan)ben sizden ciddi korkuyorum.cogu zaman yazdıklarınıza karsılık vermk ıstıyorum atılırım dıye gerı duruyorum.kardesınız evt cok tatlı.ama üzülmeyin biz sizi boylede sevıyoruz.cunku allahın rızası ıcın.

FaKiR

Meþveret Bþk.

Tarihci ' Alıntı:
yöneticilik hasebiyle atabilme yetkim olduğu doğru ancak bunu nefsi kullanamam, fevri hareket edemem. benden korkmanıza luzum yok inşallah, düşünün ve düşündüklerinizi uygun bir üslubla yazın inşallah. kardeşimi tatlı servimli bulmanız beni mutlu eder, beni öyle bulmamanız ise beni üzmez siz merak etmeyin. yine de Allah için sevmeniz güzel ben de aynı niyetle forumdaki herkesi seviyorum, lakaal burdaki insanlar nette nefse hoş gelecek saçma sapan işlerle yerlerle iştigal etmeyip burda zaman geciriyorlar, bu bile burdaki kardeşlerimi sevmeye yeter. _________________________________________________

Evvela 10-12 kişilik tam tencere için Malzemeler:

3 kg itina ile sinirlerinden ve yağından sıyrılmış kırmızı et.. 3 kg idealidir 2,5 ta gayet iyidir 2 den az olursa bişeye benzemez,zaten bende 2,5 tan aşağısına elimi sürmem.. ::)

7 su bardağı pirinç

3-4 patates

2-3 soğan

6lt cola turka (yine savaş çıkmasın :) isteyen ayran içer)

5kg yoğurt

1,5 kg domates

1,5 kg salatalık

1 kıvırcık maruldu falandı filandı yündü tüydü keçeydi arzunuza göre salatayı daha çeşitlendirebilirsniz

Yapılışı: et düdüklü tencerede 45 dakika haşlanır sadece etin üzerine tuz atın ve bir bardak souk su ekleyin.. o pişerken siz pirinci bir tencerede kavurun daha sonra bir cm lik kalınlıkta soğanı ve patatesleri doğrayın ve asıl maklube tenceresinin tabanına önce soğanlar olmak üzere döşeyin üstünede patatesleri döşeyin sonra kavurduğunuz pirinçten bir katman pirinç serin üstüne bir katman et onunda ustune tekrar pirinç ve onunda ustune tekrar et tabii arada tuz atarsanız ii olur.. ardından domatesi ve salatalığı küp küp kaşığa gelecek şekilde doğrayın ve sonra sininin üzerine evvela pişen tencereyi ters cevirin (piştiğini yanık soğan kokusundan anlayacaksınız)
etrafınada resmlerde gördüldüğü gibi papatya modeli yada halka modeli şeklinde salatayı ve yoğurdu serin..

Öneri: maklubeyi yapacağınız tencereyi daha hiçbirşey koymadan sıvı yağ ile içini yağlarsanız (hem dibini hem yanlarını) tersini cevirdikten sonra rahatca tencere çıkar.

Dikkat: acele ile başlamayın ve yoğurtsuz sakın yemeye kalkmayın ağzınız yanar... :police: ;D

bu gune kadar hep ben cevirdim tencereleri ve hep bensiz başlayan bi sazan oldu ;D tabi tencereyi mutfağa götürdüğüm sıra orda olmuyorum ve açlar ordusundan bir sazan yemeğin güzelliğinden ve açlığından olsa gerek abisini beklemeden başlıyor :) tabi bende gelip bakıyorum mesela husrev abi başlamış, diğerleri bekliyor, bende diyorumki eeeeevvvettt husrev abimiz başladığına göre bizde başlayabilirz ;D tabi ilk etapta yediği boğazında kalıyor sazanlığının farkına varıyor bir an ama kısa sürüyor çünki ben başlayınca herkes yemeğe dalıyor kimse onun acemiliğine aldırış etmiyor ;D

veeeeeeeeeeee iştee şahser........

hqc_Saheser.JPG
TARIHCI NOLURSUN YETER ICIMIZ DSIMIZ MAKLUBE OLDU,
baska yemekler yapip yolla,degis azcik ,

SaYa

Well-known member

BUNLARIDA BEN ÇEKMİŞTİM KORKUMDAN FAZLA YAKLAŞAMAMIŞTIM İDARE EDİVERİN ARTIK ;D