23 Mart Bediüzzaman'ın Vefat Yıldönümüne Kadar Yasin-i Şerif Okuma Programı

akna

Well-known member
bende geldim inş.

kamberde geldi benide yazınız :)

Ayşenur adlı bir arkadaşımızda katılmak ister, onu da yazın lütfen.

Ben de okumak istiyorum inş.Teşviğiniz için Allah razı olsun.

Ben de varım Rabbimin izniyle :)

Bende varım inşaallah

isimleriniz eklenmiştir kardeşler
Allah cc razı olsun

Şu konuda bilgi almak isterim yöentimden;

Alınan kararda yasinleri yanlız mı okuyacağız ,yoksa dağıtmakta serbest mi?

bu mevzuda bizleri aydınlatırsanız sevinirim..

herkes kendisi okuyabildiği kadar okuyacak inşaAllah kardeş
ama dışarıdan katılmak isteyen olursa
memnuniyetle ekleriz ismini :)

Ukbaa

Well-known member
Bende okumak istiyorum ama biraz bilgilendirirmisiniz nezamana kadar okuyacak kaç tane okuyacaz....

Kardeş programımız 7 Mart pazartesi sabah ezanıyla başlayıp, 23 Mart Perşembe akşam ezanıyla bitecektir. belirlediğimiz herhangi bir sayı yok. Bu süre zarfında en çok Yasin-i Şerif okuyan ilk 3 kardeşimiz yarışmayı kazanacak. değerlendirmeyi hem bireysel hem de grup olarak yapmayı düşünüyoruz. Buyrun hep beraber okuyalım..

La-Tahzen

Well-known member
Esselamü Aleyküm ve Rahmetullahi ve Beraketühü

Ömründe çektiği eza ve cefaları işkence ve azapları çakıl taşı hükmünde görüp, imanımızın selameti uğruna cehennemin ateşleri içinde yanmaya razı olan;

Seksen kusur senelik ömründe vatanın ve milletin ıslahına çalışan;

Hiç bir mezalimden yılmayıp, iman selameti uğruna hayatını vakfeden Mücahid-i Ekber'in Rabbine yürüdüğü günde ona şükranlarımızı sunmak ve de minnettarlığımızı göstermek adına

Rasulü Ekrem’in hadisine
"- Kim Yâsîn-i Şerif'i Allah'a yönelerek tam bir itikad ile korusa geçmiş günahları affolunur. Onu ölülerinizin yanında okuyunuz."
iktidaen öncelikle Efendimiz Rasulullah Aleyhisselamü Vesselam’ın mübarek ruhuna ve Üstadımız Bediüzzaman Said Nursi’nin ruhuna
Kuran’ın kalbi olan Yasin-i Şerif’le mukabelede bulunmak ve maneviyat aleminde Onlara arz etmek istedik.

Bu sebeple düzenlemiş olduğumuz Yasin-i Şerif yarışmamıza sizleri de bekliyoruz.

[BILGI]Programımız 7 Mart pazartesi sabah ezanıyla başlayıp, 23 Mart Perşembe akşam ezanıyla bitecektir. Bu süre zarfında en çok Yasin-i Şerif okuyan ilk 3 kardeşimiz yarışmayı kazanacaktır. Değerlendirme hem bireysel hem de grup olarak yapılacaktır. Yarışmamız ödüllüdür.
[/BILGI]

Üstadımız için düzenlenen bu yarışmaya teşrif etmek istemez misiniz?

Buyrun 23 Mart Üstad'ın vefat yıldönümüne kadar Yasin-i Şerif okumaya...

Bismillah deyip başlayalım inşallah..

Yarışmamıza Katılan Kardeşlerimiz :
HAYA
memluk
FaKİR_
Aişe
tebliğ
DAVAMŞEHADET
NİSANUR
Şefkat_
YILDIZNAME
hubbuuhra
akna
müdavim
Elif_Gibi
Ayşenur
şifaa
msnr
Kırık Testi
mfth
harp
nevin
hayırhah
iLtERiŞ
La_Tahzen
kasif
topraktoprak

forumdaki teknik arızalar sebebiyle 7 mart pazartesi başlayacak olan yarışmamız bir gün erteleme ile 8 mart salı günü sabah ezanıyla başlayacaktır inşallah..