2012 - Salavat Programımız Başlıyooor !

kab-ý kavseyn

Well-known member
yarışmak değil de manen salavatlar ile sizlerleyim inşaallah..

ya da aslında hani yarışma adı altında yapılmasa daha mı iyiydi sanki.. mevlid kandiline kadar efendimize(asm) salavat getirmenin önemini belirtip kardeşlerimizi daha da teşvik edebilirdik diye düşünüyorum.. böyle yarışma adı altında olunca çoğu kardeşimiz katılmaz gibi geliyor bana..

tabi ki yine sizler bilirsiniz kardeşim.. ben sadece fikrimi beyan ettim inşaallah..

Rabbim razı olsun inşaallah kardeşim.. bir kusurumuz oldu ise hakkınızı helal edin inşaallah..

TaLHa

Nur-u Aynım
Yönetici
yarışmak değil de manen salavatlar ile sizlerleyim inşaallah..

ya da aslında hani yarışma adı altında yapılmasa daha mı iyiydi sanki.. mevlid kandiline kadar efendimize(asm) salavat getirmenin önemini belirtip kardeşlerimizi daha da teşvik edebilirdik diye düşünüyorum.. böyle yarışma adı altında olunca çoğu kardeşimiz katılmaz gibi geliyor bana..

tabi ki yine sizler bilirsiniz kardeşim.. ben sadece fikrimi beyan ettim inşaallah..

Rabbim razı olsun inşaallah kardeşim.. bir kusurumuz oldu ise hakkınızı helal edin inşaallah..

Yarışma kötü bir şey değildir bilakis bir emir niteliğindedir. Kur'anı azimüşşanda mü'minlerin sıfatları arasında ".. onlar hayırda yarışırlar.." mealen denilmekte. Tabi buradaki yarışma nefis hesabına değil lillah içindir.

kab-ý kavseyn

Well-known member
Yarışma kötü bir şey değildir bilakis bir emir niteliğindedir. Kur'anı azimüşşanda mü'minlerin sıfatları arasında ".. onlar hayırda yarışırlar.." mealen denilmekte. Tabi buradaki yarışma nefis hesabına değil lillah içindir.

Muhakkak öyle kardeşim,,bende kötü bir şey olduğunu ima etmedim.. sadece teşvikin farklı bir yolla yapılması katılımı artırır diye düşünüyorum..

Dediğiniz gibi Rabbimin rızası için yapıyoruz.. bu şekilde olunca ister istemez içimizde ihlası kıracak bir şeyler olabilir.. o nedenle söylemek istedim..

nefsim adına da konuşmuş olabilirim kardeşim,,tabi ki diğer kardeşlerimiz ihlası kırmama adına kendilerine güveniyorlar ise buyursunlar inşaallah..
yoksa ben kimseye katılmayın demiyorum İnşaalllah..

baki selam ve dua ile inşaalllah kardeşim..

TaLHa

Nur-u Aynım
Yönetici
Muhakkak öyle kardeşim,,bende kötü bir şey olduğunu ima etmedim.. sadece teşvikin farklı bir yolla yapılması katılımı artırır diye düşünüyorum..

Dediğiniz gibi Rabbimin rızası için yapıyoruz.. bu şekilde olunca ister istemez içimizde ihlası kıracak bir şeyler olabilir.. o nedenle söylemek istedim..

nefsim adına da konuşmuş olabilirim kardeşim,,tabi ki diğer kardeşlerimiz ihlası kırmama adına kendilerine güveniyorlar ise buyursunlar inşaallah..
yoksa ben kimseye katılmayın demiyorum İnşaalllah..

baki selam ve dua ile inşaalllah kardeşim..

yok yok inşallah ihlasımız böyle organizasyonlar ile daha da kavileşir. Allah ukbaa hocadan razı olsun böyle programlar ile bizleri fitilliyor.

Sahi unutmadan dereceye girenlere yada giren gruba ne vereceksiniz :)

Ukbaa

Well-known member
Selamünaleyküm Mübarekler;

Gruplarımız kurayla belirlenmiş olup, 4'er kişilik 6 gruptan oluşmaktadır...

Gruplarımıza Peygamberlerin sıfatlarını da öğrenelim diye bu isimleri verdik.
Her grup yarışma zarfında kendi sıfatının manalarını araştırıp, bizlerle paylaşırsa aynı zamanda ilmimizin artmasına da katkıda bulunur.

Rabbim getirilen tüm salavatları katında kabul buyursun ve
hepimizi Efendimiz'in şefeatine mazhar eylesin inşallah.

Her gruba başarılar dilerim.

GRUPLARIMIZ

İsmet Grubu
Zeynep
Hüda
TaLHa
La-Tahzen

Emanet Grubu
FaKİR
tebliğ
Kırık Testi
HİLAL_AZRA