Risale-i Nur'dan Duâlar

FaKiR

Meþveret Bþk.
Allahım!
Kur'ân'ı, bizim için, onu yazan ve benzerleri için, her türlü hastalıktan şifâ, bize ve onlara hem dünyada, hem de âhirette dost, dünyada yoldaş, kabirde arkadaş, Kıyâmette şefaatçi, Sırat üzerinde nur, Cehenneme karşı perde ve örtü, Cennette arkadaş ve bütün hayırlara bizi sevk eden rehber ve önder kıl. Bunu fazlın, cömertliğin, keremin ve rahmetinle yap ey merhametlilerin en merhametlisi ve ey bütün cömertlerden daha cömert olan!
Duâmızı kabul buyur.
Allahım!
Kendisine hakla bâtılı ayırt eden Kur'ân-ı Hakîmin indiği zâta, onun bütün âl ve Ashâbına salât ve selâm eyle.
Âmin, âmin.

Gül-i İkra

Well-known member
Allah razı olsun Fezapilotu abi...
Amin.. Amin.. Amin..
Seni burada görmek mutlu ediyor :)

Allah'ım forumdaki tüm kardeşlerimi sev ve Cennetinle müjdele..(risalede geçmez benim içimden geçen dua )
:)

mihrimah

Well-known member
Amin.. Amin.. Amin..

Allah'ım forumdaki tüm kardeşlerimi sev ve Cennetinle müjdele..(risalede geçmez benim içimden geçen dua )

Kardeş hakkında hayırlısı inş.

Bu kadar ümitsiz olmayın vardır bir hikmeti vucudu inş.Allah başka keder vermesin. Sabrınızla hakkını verenlerden olursunuz inş. selam ve dua ile..

Gül-i İkra

Well-known member
??????... amin.. amin.. amin ?????..... Kardeş ??? Nedendir bilmem mesajın farklı geldi..... ben ümitsiz değilim ki!! Ayrıca başka keder derken?? Kederlimiyim ki?

hakkınızı helal edin inş.

mihrimah

Well-known member
??????... amin.. amin.. amin ?????..... Kardeş ??? Nedendir bilmem mesajın farklı geldi..... ben ümitsiz değilim ki!! Ayrıca başka keder derken?? Kederlimiyim ki?

hakkınızı helal edin inş.
,

Kardeşlerim bugün hiç iyi değilim.. ): Elimde değil ne yapayım.. huzursuzum...
Dua edelim birbirimize nolur... ):
Hayırlı akşamlar... Hakkınızı helal edin

Kardeş hani yukarıda ki iletiyi gün içinde yazmıştınızya sizi burada aktif görünce yazmak istedim:) Alışmışız sizden farklı elektrikler almaya hüzün görünce burkuldum...:(

Gül-i İkra

Well-known member
can kardeşimm...
Allah razı olsun.. O vakit dünyalık bir hadise ile üzgünlüğümü belirtmeden edemedim. Kendime hakim olamadım..
O bölüme yazsaydın kardeş o zaman farklı olurdu durumlar :)
şu anda çok iyiyim elhamdülillah.. :)

FaKiR

Meþveret Bþk.
Amin.. Amin.. Amin..

Allah razi olsun,

bizlerde ayni sekilde sizi burda gorunce mutlu oluyoruz,
hele de tebessum ettiginizi gorunce sevincimiz bin kat artiyor :)

Gül-i İkra

Well-known member
Allah razi olsun,

bizlerde ayni sekilde sizi burda gorunce mutlu oluyoruz,
hele de tebessum ettiginizi gorunce sevincimiz bin kat artiyor :)

Allah razı olsun. siz yeterki sevinin ben tebessüm ederim :)

Allah'ım efendimizin yüzü suyu hürmetineBizi dostlarına dost ; düşmanlarına düşman kestir.
Her gün hidayetimizi ve takvamızı artır.
Senden bizi ilimle zenginleştirmeni hilimle süslemeni takva ile bize çok İkramda bulunmanı affıyet ve sıhhatle bizi güzelleştirmeni istiyiyoruz. Amin.

Hudabin

New member
Yâ Rabbî ve yâ Rabbe's-Semâvâti ve'l-Aradîn, yâ Halıkî ve yâ Halık-ı Külli Şey,

Gökleri yıldızlarıyla, zemini müştemilâtıyla ve bütün mahlukatı bütün keyfiyatıyla teshir eden kudretinin ve iradetinin ve hikmetinin ve hâkimiyetinin ve rahmetinin hakkı için, nefsimi bana musahhar eyle ve matlubumu bana musahhar kıl. Kur'ân'a ve imana hizmet için, insanların kalplerini Risale-i Nur'a musahhar yap. Ve bana ve ihvanıma iman-ı kâmil ve hüsn-ü hâtime ver. Hazret-i Mûsa Aleyhisselâma denizi ve Hazret-i İbrahim'e Aleyhisselâma ateşi ve Hazret-i Dâvud Aleyhisselâma dağı, demiri ve Hazret-i Süleyman Aleyhisselâma cinni ve insi ve Hazret-i Muhammed Aleyhissalâtü Vesselâma şems ve kameri teshir ettiğin gibi, Risale-i Nur'a kalpleri ve akılları musahhar kıl. Ve beni ve Risale-i Nur Talebelerini nefis ve şeytanın şerrinden ve kabir azabından ve cehennem ateşinden muhafaza eyle ve Cennetü'l-Firdevste mesut kıl.
âmin, âmin, âmin.

Gül-i İkra

Well-known member
Amin.
Ya Erhamerrahimin Risale-i Nur'un bütün yazılan ve okunan harfleri adedince defter-i amalimize hasenat yazdır ve onların sayısınca ruhumuza rahmetler yagdır , kabrimizde Kur'an ve Risale-i Nur'u bize şirin ve enis arkadaş eyle.amin amin amin

Gül-i İkra

Well-known member
Allah'ım!
Bizi derin basiret sahibi yap.
hakiki imanla görmeyi bize yaz.
günahlarımzı bağışla onları iyiliklere çevir
salih amelle hayatımzı süsle
kuranın nuru ile hayatımzı nurlandır
Amin inşaallah

NuruAhsen

Sonsuz Temâþâ
Sözler | On Altıncı Söz | 184Ey Rabbimiz! Unutur veya hatâya düşer de bir kusur işlersek bizi onunla hesâba çekme. (Bakara Sûresi: 286.)
Ey Rabbimiz! Bizi doğru yola eriştirdikten sonra kalblerimizi sapıklığa meylettirme. Yüce katından bize bir rahmet bağışla. Muhakkak ki veren Sensin, duâ edip istediklerimizi bize bağışlayan Sensin. (Al-i İmrân Sûresi: 8.)
İsm-i Azamının mazharı olan Resûl-i Ekremine, onun âl ve ashâbına, kardeşleri olan diğer peygamberlere ve kendisine tâbî olanlara salât ve selâm eyle. Duâmızı kabul buyur ey merhametlilerin en merhametlisi.
Amin!

NuruAhsen

Sonsuz Temâþâ
Mesnevi-i Nuriye | Şemme | 170

İlahi! Günahlar beni lal etti. İsyanımın çokluğu yüzünden mahcubum. Gafletin şiddeti ise sesimi kıstı. İşte, ben de, seyyidim ve senedim şeyh Abdülkadir Geylani'nin sesiyle Senin dergah-ı rahmetinin kapısını çalıyor ve onun, kapıcıya aşina nidasıyla Senin mağfiret kapında nida ediyorum:
• Ey rahmeti herşeyi kuşatan ve ey herşeyin melekütu elinde bulunan Zat,
• Ey hiçbir şey kendisine zarar veya fayda veremeyen Zat,
• Ey hiçbir şey Ona galebe edemeyen ve hiçbir şey Ondan kaçıp gizlenemeyen,
• hiçbir şey Ona ağır gelmeyen ve hiçbir şeyin yardımına muhtaç olmayan,
• hiçbir şey Onu bir başka işten alıkoyamayan,
• hiçbir şey Ona benzemeyen,
• ve hiçbir şey Onu hiçbir şeyden aciz bırakamayan Zat, Beni hiçbir şeyden hesaba çekmeyecek şekilde herşeyimi bağışla.
• Ey herşeyi alnından tutup kudretine boyun eğdiren ve herşeyin anahtarları elinde bulunan Zat,
• Ey herşeyden önce var olan Evvel,
• herşeyden sonra baki kalan Âhir,
• herşeyin fevkinde olan Zahir,
• herşeyin dünuna nüfuz eden Batın,
• kudret ve galebesi herşeyin fevkinde bulunan Kahir, Benim herşeyimi bağışla. şüphesiz Senin herşeye kudretin yeter.
• Ey herşeyi her haliyle bilen Alim ve herşeyi kuşatan Muhit ve herşeyi hakkıyla gören Basir,
• Ey herşey her an Onun nazar-ı şuhudunda olan şehid ve herşeyi görüp gözeten Rakib ve ilmi herşeyin bütün inceliklerine nüfuz eden Latif ve herşeyden hakkıyla haberdar olan Habir, Beni hiçbir şeyden hesaba çekmeyecek şekilde, günah ve hata olarak her neyim varsa hepsini bağışla. Hiç şüphesiz, Senin herşeye kudretin yeter.
Allahım, Gafletten ve kötü arzularımdan Senin izzet-i celaline ve celal-i izzetine, Senin kudret-i saltanatına ve saltanat-ı kudretine sığınırım.

Gül-i İkra

Well-known member
Ebedî ve sermedî olan bir cemâlin seyirci müştâkı ve âyinedar âşıkı, elbette bâkî kalıp, ebede gidecektir. İşte Kur'ân şâkirdlerinin âkıbetleri böyledir.

Cenâb-ı Hak, bizleri onlardan eylesin, âmin.

Gül-i İkra

Well-known member
9.Söz
Dünya ve Cennetler dolusu Rahmân'ın rahmeti onun üzerine olsun. Allah'ım! Kulun ve resulün olan, iki cihanın efendisi ve iki âlemin medar-ı iftiharı ve iki dünyanın hayatı ve iki cihan saadetinin vesilesi ve zülcenâheyn ve cin ve insin peygamberi olan şu Habîbine, bütün âl ve ashabına ve nebî ve resul kardeşlerine salât ve selâm et.
Âmin.

Gül-i İkra

Well-known member
Kabrime teveccüh edip giderken, Senin dergâh-ı rahmetinde, cenazemin lisan-ı haliyle, ruhumun lisan-ı kâliyle bağırarak derim:

"El-aman, el-aman! Ya Hannân! Yâ Mennân! Beni günahlarımın hacâletinden kurtar!"

NuruAhsen

Sonsuz Temâþâ
Ya Rab! Yanımızda elçiniz ve dergâhınızda elçimiz olan reisimize merhamet et ki, bize sirayet etsin.
Allah'ım, Senin kulun ve resulün olan efendimiz Muhammed'e ve onun bütün âl ve ashabına salât eyle.

Amin!

Barla Lâhikası

ARİF

Well-known member
YARABBİ Burada yeralan almayan üstadımızın sana yaptığı senden istediği hertürlü hayırlı duasına amin diyor sana sığındığı hertürlü şerden de bizleride muhafaza etmeni diliyor dileniyoruz amin.AMİN AMİN E C M A İ N.....
RABBİM RAZI OLSUN...