Onüçüncü şua'dan sorum var kısa zamanda cvplarmısınız?

Bezminur

Well-known member
Aziz, sıddık ve sadık kardeşlerim,

Ben, birkaç gündür bir duamı değiştirdim. Şimdiye kadar bazen yüz defa tekrarla [SUP]1[/SUP] وَاغْفِرْ لَنَا veya [SUP]2[/SUP] وَفِّقْ gibi dualarda [SUP]3[/SUP] طَلَبَةَ رَسَاۤئِلِ النُّورِ الصَّادِقِينَ cümlesinden [SUP]4[/SUP] اَلصَّادِقِينَ kelimesini kaldırdım—tâ ki ruhsatla amele kendini mecbur bilen ve sıkıntının verdiği evham ve me’yusiyet cihetiyle zâhirî inkâr ve çekinmekle azimet ve sadakate muhalif hareket eden kardeşlerimiz o dualardan mahrum kalmasınlar.

[SUP]1[/SUP] : Bizi bağışla.
[SUP]2[/SUP] : Muvaffak et.
[SUP]3[/SUP] : Sâdık Risale-i Nur talebeleri.
[SUP]4[/SUP] : Sâdıklar.

Üstadımız اَلصَّادِقِينَ kelimesini kaldırdım diyor bunun sebebini biraz daha izah edermisiniz? üstadımız yani sadık talebeler olmayabilir diyerekten اَلصَّادِقِينَ olduğunda sadık risalei nur talebelerine oluyor ya. اَلصَّادِقِينَ kelimesini kaldırdımı risalei nur talebelerine gider değilmi?

izah ederseniz sevinirim kardeşler. bende tesbihatımda üztadımızın dediği yerleri işaretleyip yuvarlak içine aldım veاَلصَّادِقِينَ kelimesini demiyorum inş doğrudur.

Her geçen gün yeni şeyler öğreniyorum elh. ihlas derken h harfini hırlatarak söylememiz gerekiyormuş onu bilmiyordum sağolsun bir kardeşden öğrendim sonra halık derken h harfini hırlatarak söylememiz gerekiyormuş onuda kardeşden öğrendim.

ihlasın ve halık ın hırlatmamızda ki izahını birde sizlerden istiyorum.

kardeş nedenlerini söyledi ama birde sizlerden bilgi almak istiyorum...

Cenabı hak hepimizi hizmet aşkı ile yandırsın ve hizmetten ayırmasın hizmette istihdam üzerine kılsın. ülfet peyda etmesin inş.

Huseyni

Müdavim
Üstadın bahsini ettiğiniz اَلصَّادِقِينَ ı kaldırması dua halkasını daha geniş tutmak içindir anladığım kadarıyla. Tam sadakate muvaffak olamayanları incitmemek, ümitsizliğe düşürmemek gibi sebeplerle bu kısmı kaldırmış ki, onlar da hissedar olsun bu dualardan.

Bahsettiğiniz yerdeki h lar üstü noktalı h lardır. Hırlatarak çıkartılır. Arapçada üç çeşit h var. Hepsinin çıkış şekilleri farklı. Bunun gibi diğer harflerin bazılarının da bir kaç ayrı okunuş şekli var. Bunları mümkünse bir hoca eşliğinde öğrenmeniz daha güzel olur. Ya da Kuran alfabesini ve tecvidi öğreten programlar bupul netten indirebilirsiniz. Dualarınıza amin. Allah cc. şevkinizi arttırsın. Dua ile.

Bezminur

Well-known member
ALLAH CC.razı olsun.
Hırlatarak çıkarmaya özen gösteriyorum, hamd olsun yaradanıma kuran biliyorum. ailem zamanında kuran kursuna göndermişti.

Üstadımızın düşüncelerine bakarmısınız bütün nur talabelerinin hissedar olması için kaldırıyor.
Öyle bir üstad mele-i alanın sakinlerinin hayran kaldığı nadideyi islam nadireyi hilkat.