Klavyeyle Risale-i Nur Yazmaya Var mısınız ?

Huseyni

Müdavim
İşte kabrimin başına ulaştım, boynuma kefenimi takıp kabrimin başında uzanan cismimin üzerine durdum. Başımı dergâh-ı rahmetine kaldırıp bütün kuvvetimle feryad edip nidâ ediyorum: "El-aman, el-aman! Yâ Hannân! Yâ Mennân! Beni günahlarımın ağır yüklerinden halâs eyle!"

On Yedinci Lem'a

Huseyni

Müdavim
"Size iki şey bırakıyorum; onlara temessük etseniz necat bulursunuz: biri Kitabullah, biri Âl-i Beytim." Çünkü, Sünnet-i Seniyyenin menbaı ve muhafızı ve her cihetle iltizam etmesiyle mükellef olan, Âl-i Beyttir.

Dördüncü Lem'a

Huseyni

Müdavim
Evet, Hâlık-ı Rahîm, bir kuşun tüylü libasını hangi kanunla değiştiriyor, tazelendiriyor. O Sâni-i Hakîm, aynı kanunla, her sene küre-i arzın libasını tecdid eder. Hem o aynı kanunla, her asırda dünyanın şeklini tebdil eder. Hem aynı kanunla, kıyamet vaktinde kâinatın suretini tağyir edip değiştirir.

Mektubat

Muvahhid1

Well-known member
Sünnet-i Seniyye edeptir.
Hiçbir meselesi yoktur ki, altında bir nur, bir edep bulunmasın. Resul-i Ekrem Aleyhissalâtü Vesselâm ferman etmiş:
“Rabbim bana edebi güzel bir surette ihsan etmiş, edeplendirmiş.”

Risale-i Nur 11. Lema

Son düzenleme:

Huseyni

Müdavim
Ey hariçten ve uzaktan İslâmiyeti tenkit etmeye çalışan insafsızlar!
Aldanmayın.
Muhakeme edin.
Nazar-ı sathîyle iktifa etmeyiniz.
Zira şu sizin bahanelerinize sebep olanlar, lisan-ı şeriatta ulemâ-i sû' ilemüsemmâdırlar.
Onların muvazenesizlik, zahirperestliklerinden neş'et eden hicabın mâverasına bakınız.
Göreceksiniz ki, herbir hakikat-i İslâmiye, necm-i münîr gibi bürhan-ı neyyirdir.
Nakş-ı ezel ve ebed, üzerinde görünüyor.

Muhakemat

Muvahhid1

Well-known member
Sâni-i Hakîm beden-i insanı gayet muntazam bir şehir hükmünde halk etmiştir. Damarların bir kısmı, telgraf ve telefon vazifesini görür; bir kısmı da, çeşmelerin boruları hükmünde, âb-ı hayat olan kanın cevelânına(dolaşımına) medârdırlar.

Sözler ..

_vatan_

Well-known member
Bu Kainatta görünen bütün güzellikler öyle bir güzelden geliyorki,bu mütemadiyen değişen ve tazelenen kainat,bütün mevcudatiyle ayinedarlık dilleriyle,o güzelin cemalini tavsif ve tarif eder

Şualar Dördüncü Şua