İslamiyette çocuğu olmayanın yöneticilik yapamayacağını gösteren bir delil varm

lafzadi

Active member
DEVLET YÖNETİCİLİĞİNE GELİNCE BUNU ARAŞTIRMAK LAZIM GELİYOR CİDDİ BİR KONU....

AMA ÇOCUKLA NE ALAKASI VAR BEN TAM OLARAK ANLAYAMADIM KARDEŞLER HAKKINIZI HELAL EDİN...

T

Tarihci19

Misafir
yani devlet yöneticisinin çocuğu olmassa bu yönetici öldüğü zaman yerine kimin gececeği problem olur ve siyaset boşluk kaldırmaz, yönetici ölünceyi bırakın ölüm döşeğine düşünce bunu konuşmaya başlarlar. ve İslam devletinde saltanat mücadelesi başlar, buda fetret devri gibi bazı kötü istenmeyen devrler olabilir..

TaLHa

Nur-u Aynım
Yönetici
Bu Konu biraz fazla uzadı . Bu arada Kullanıcı adımda Lemalar ayrıca abi demenizede gerek yok...

Resulu zişan a.s.v efendimizin erkek zurriyeti yokdu ama butun dunyaya yöneticiliği O öğretmişdi. Bununla beraber bu sadece bir kıssas dır olmazsa olmaz değildir. Ve ayrıca son olarak sorduğunuz soruları biraz daha düşünmek gerek mesela bu bir soru niteliği tasımıyor bana göre yani sorunun kendisi muallakta kalmıs büyük bir ihtimalle bir tartısma sonucu ortaya cıkmış...İkinci olarak bu sorunun gunumuz ilede hic bir alakası yok.Çünkü Cumhuriyet yönetim şeklinin kaideleri bellidir ve cumhuriyette kişinin dindarlığına bakılmaz..

SaYa

Well-known member
Bu Konu biraz fazla uzadı . Bu arada Kullanıcı adımda Lemala r ayrıca abi demeni zede gerek yok...
teşk ederim açıklamanız için LEMALAR