herkes ismiyle birbirine dua etsin

mihrimah

Well-known member
Cevap: herkes ismiyle birbirine dua etsin...

Allah razı olsun Mihrimah...Cemalullah ı beraber seyre koyuluruz inş.
ŞİİRİ BEKLİYORUM..

Buyrun....
Acılar Denizinde İki Gül

Soğuk ve karanlık bakışlı gecelerde,
Nice yarın'lar doğdu, hesapsız, pis bakışlı
Yüreğimin son çırpınışları bilinmezliklerde
Bu sana 'Son çağrım' gel, yüreğim nöbetlerde.

Neydi seni bana bağlayan uyum? .Tüm gövdemin yörüngesini sana çevirişim nedendir? . Bataklıkta bulunmuş bir umut, rüzgâr ve güneşe hasret kalan bir defnenin yalnızlığımıdır gönlümdeki? . Avare gönlüm gözlerinin ütopyasını neden terketmez, neden silinmez ismin lügâtımdan? ..
Sedef gülüşlerin çoğalırken ruhumda, seni sevmelerim bitmeyecek. Sevdanın döşeğindeki heybetli bakışlarını, çaya iki şeker atıp karıştırışlarını, güzelliğinin kasımpatı duruşlarını, sigara dumanları gibi kıvrılaşlarını, maviyi, beyazı, yeşili ve en gözde rengin beyazı sevişlerini, gönlünün yıllardır bomboş kalışlarını bir eskicinin arabasında arar bulurdum, seni her özlediğimde.
Ben, kırmızıyı hiç sevmem. Kırmızı ateşi ve hasreti yansıtır varoluşundan bugüne. Sen, beyaz düşleri seversin diye beyaza tutkunluğum ondandır. Yeşil durur yüreğin, ama siyah bakar gözlerin, ondandır yeşil ve siyaha yanıklığım. Sen, alaturka bir kemanın düşünsel duruşusun. Yanık bir güftenin sevdalara çalınan bestesisin.
Şu yaşamın kaypak kelime hazinelerinden, hiç söylenmemiş, asla söylenemeyecek nice sözcükleri bulup senin için, sitemlerimi rüzgârların sırtına yüklemek gelir içimden. Yüreğimdeki fırtınalara hiç aldırmaz, gözyaşlarının buğulu fırınlarına atmak isterim şu bedenimi. Ülkemi tarumar, fikrimi allak bullak eden duruşlarında sana duyduğum ihtiraslar susuz kalmış bir gül gibi bükünce boynunu, acılarının zehir duraklarında hiç söylenmemiş bir garip şarkı olurum.
Yarın, doğum günün olsun bebeğim. Kopar bileklerini sıkan kelepçeleri. Ruhunun labirentlerinde yeni yolculuklara çık. Anılarının geçmişinde kalan karanlık hesaplaşmaların kesmesin yolunu. Yalnızlığın duraklarında bekleyişini bitir. Çıkınına sardığın sevgi somunlarını paylaşacak kişiler öylesine çok ki şu anlamsız yerkürede. Birgün, geriye dönüp bakınca herşeyin ne çabuk değiştiğini görecek, bunca yıldır tarumar esintilerde kalışına belki de lânetler okuyacaksın.
Benim yüreğime bastırdığım sevdalar, bir ceviz ağacında sallanırlar birgün. Kapımı kimseler çalmasın istersen. İstersen, hâlâ çözemediğim sevdalarım için anlamlar arayayım yokluğunda. Nicelerini yolcu ettiğim, nicelerini gönlümün dehlizlerine sakladığım gül bakışlı aşklarım dönmesinler geriye. Firari bir kaçak olsunlar değişken kişiliklerine inat. Ben onları yüreğimden kopan kayaların altına gömdüm, ayrılık şerbetini daha ilk merhabalarda içtim.

İşte böyle Nazlı çiçeğim. Soğuk ve karanlık bakışlı gecelerde, nice yarın'lar doğdu, hesapsız, pis bakışlı. Yüreğimin son çırpınışları bilinmezliklerde. Bu sana 'Son çağrım' gel, yüreğim nöbetlerde demek geliyor içimden giderken sana. Biz, 'Severek Ayrılanlar'ın kaderini yüreğinde barındıran iki gül tohumuyuz. Bu yüce aşkın kollarında yandık yıllar yılı. Dağları, tepeleri aşıp, küllerimizi serpecek okyanus aradık kendimize. O okyanuslarda doğduk ve bir aşkın hüzünlü ilâhisiyle suskun yüreğimizi acılar denizine attık.
Selahattin Yetgin

Çok uzun zamandır okumuyordum bu yazıyı sayende bir daha okudum Allah razı olsun. Gülefşan bu eser senin avatarındaki iki güle ait....
Avatarına dikkatle bak rengine, güllerin duruşuna, bulundukları zemine sonra tekrar oku inş.

aciz-imutlak

Active member

bu sayfada yazılan ve daha sonra yazılacak olan duaların hepsine birden rabbimin yarattığı ve yaratacağı varlıkların adedince ve yine o adedin kendisi kadar kendisiyle çarpılması kadar rasüli ekrem (s.a.v) hürmetine aminnnnnnn!!!

arkadaşlar benimde şu sigara illetinden kurtulmam ve rabbimin benden razı olacağı bir kul olabilmem için bana dua ederseniz minnettar olurum.
ALLAH hepinizden razı olsun inşaallah!

ARİF

Well-known member

bu sayfada yazılan ve daha sonra yazılacak olan duaların hepsine birden rabbimin yarattığı ve yaratacağı varlıkların adedince ve yine o adedin kendisi kadar kendisiyle çarpılması kadar rasüli ekrem (s.a.v) hürmetine aminnnnnnn!!!

arkadaşlar benimde şu sigara illetinden kurtulmam ve rabbimin benden razı olacağı bir kul olabilmem için bana dua ederseniz minnettar olurum.
ALLAH hepinizden razı olsun inşaallah!

allah kurtulmayı arzuladığınız tüm illetlerden sizi kurtarsın ve inşaallah aktivasyonunuzu yapın daha fazla yararlanın sitemizden yoksa bazen yetkiniz yok yazısıyla karşılaşabilirsiniz.:003:

hudhud

Active member

Allahım Arif akrkadaşımızı bütün sıkıntılardan kötülüklerden koru Amin...

ARİF

Well-known member

amin..
hafız kardeşimizide rabbim muhafaza etsin doğru yoldan ayırmasın amin..

duru

Active member

Allahım bu (efe) kardeşimin benim bilmediğim Seninse muhakkak bildiğin sıkıntılarını gider, benim hiçbirşey yapamadığım dertlerine Sen deva ol, her sarsıldıgında ellerinden tut, her incindiğinde yakınlığınla merhemini sür, sev ve sevindir amiin.. adım nevşin herşeyin hayırlısı diye ederseniz sevinirim:)

SeYeLaN

Well-known member

Allah ım nevşin kardeşimiz hakkında daima hayırlısını ver
şüphesizki sen herşeyi hakkıyla bilensin

HAYA

Sevdam Davam

allahım sen gizli olna bilir ayıplarımızı yüzümüze vurmassın sen arkadaşımızın sırları varsa yüzüne vurma sevaplarını ibadetlerini kabul et artır yarabbigünahlarını sen affet yarabbi hak ugruna yaşamayı nasip et yarabbi

dua ile

Ruh

Well-known member

Efendimiz (S.A.V)in ummetine layık olan insanlardan olmayı nasib eyle...

ARİF

Well-known member

rabbim sen ümmeti muhammed-i her türlü fitne fesat ve musibetten hertürlü şerden ve şerlilerden ve bilhassa müslümanlar üzerine oynanan oyunlardan ve şuan yahudinin zulmü altındaki filistinli kardeşlerimizi muhafaza buyur sen koru yarabbi dünyadaki tüm din kardeşlerimize uygulanan zulümleri durdur ve bu oyunları zulümleri yapanların başlarına yık YARABBİ.
VE BURADAKİ tüm kardeşlerimize de hayırlı huzurlu bir ömür nasip et ruh kardeşimizede hakkında hayırlısını ver. amin. amine ya muin....

efsunlu98

New member

amin amin amin amin...abdullahulug kardeşim rabbim her daim yar ve yardımcın olsun tüm işlerinde kolaylıklar versin sana ve ailene sağlık ve huzur nasip etsin...

mevt

Active member

Allahım leyli efruz kardeşimin gönlünden geçenleri hakkında hayırlı eyle;)
elif gib kardeşimi doğru yoldan ayırma;)
gül-i yaren kardeşime iman doruklarını hissttir;)
seyalan kardeşe ruh rahatlığı ver..;)
duru kardeşe adı gibi duruluk nasip et aminnn:):)

Elif_Gibi

Well-known member

AMİİİİİİİİİİNNNNNNNNNNNNNNN

mevt kardeşimin kalbine sadece kendi aşkını koy Allahım kimi seviyorsa sadece senin için sevsin...