Hayırlı Geceler..

Sergerdan

Well-known member
roz13sq8as7.jpg

Ravi
Ebu Musa
Hadis

Resulullah (sav) ile beraber akşam namazı kılmıştık. Aramızda: "Burada oturup yatsıyı da onunla birlikte kılsak" dedik ve oturduk. Derken yanımıza geldi ve: "Hala burada mısınız?" buyurdular. "Evet!" dedik. "İyi yapmışsınız!" buyurdu ve başını semaya kaldırdı. Başını sıkça semaya kaldırdı ve şöyle buyurdu: "Yıldızlar semanın emniyetidir. Yıldızlar gitti mi, vaadedilen şey semaya gelir. Ben de Ashabım için bir emniyetim. Ben gittim mi, onlara vaadedilen şey gelecektir. Ashabım da ümmetim için bir emniyettir. Ashabım gitti mi ümmetime vaadedilen şey gelir."

istiðna

Active member
ben cıkıyorum.bütün abiler ve ablalar hepınıze hayırlı geceler.Hayırla geçireceğiniz güzel bir güne uyanasınız...
İslamın nurlu güneşi kalbine dolsun, günlerin mutluluk, gönlünüz saadetle dolsun.selametle kalın gönlünüz islam aşkı ile dolsun...
amin.
hepiniz Allaha emanet olun.hayırlı geceler

hulusi

Well-known member
istiğna ' Alıntı:
ben cıkıyorum.bütün abiler ve ablalar hepınıze hayırlı geceler.Hayırla geçireceğiniz güzel bir güne uyanasınız...
İslamın nurlu güneşi kalbine dolsun, günlerin mutluluk, gönlünüz saadetle dolsun.selametle kalın gönlünüz islam aşkı ile dolsun...
amin.
hepiniz Allaha emanet olun.hayırlı geceler
Amin eyvallah kardeşim ne güzel dua...

SaYa

Well-known member
Sergerdan ' Alıntı:
Hoşbulduk ama ,Saya abi ben burdaydım. :angel: Forum size emanet ne de olsa artık moderatöe sayılırsınız ;) :)

ben mi ;D kim dedi ne zaman dedi nerede .dedi nasıl oldu niçin benim nie haberim yok ;D ;D ;D ;D

Sergerdan

Well-known member
1123123iw9ao9.jpg

Ebu Sa'îdi'I-Hudrî radıyallahu anh anlatıyor: "Resülullah aleyhissalâtu vesselâm'ın yanında oturuyor idik. (Bir ara): "Size Abdulkays kabilesinin gönderdiği heyet geldi" buyurdular. Halbuki içimizden hiç kimse (henüz heyetin geldiğini) görmemişti. Hakikaten geldiler ve konakladılar. Sonra Aleyhissalâtu vesselam'ın huzuruna geldiler. Onlardan Eşecc el-Asarî (adında biri) konaklama yerinde kaldı, o sonradan geldi. Çünkü o, bir konağa indi, devesini ıhtırdı. Yolculuk elbisesini bir kenara bıraktı. Sonra (taze elbise giyip, öyle) Aleyhissalâtu vesselam'ın huzuruna çıktı. Resülullah aleyhissalâtu vesselâm da ona: "Ey Eşecc! Sende aziz ve celil olan Allah'ın sevdiği iki haslet vardır: Hilm (acele etmemek) ve teenni ile hareket etmek" buyurdular. Eşecc: "Ey Allah'ın Resülü! Bu hasletler, cibilliyetimde (fıtratımda doğuştan getirdiğim) bir şey mi, yoksa sonradan (iradı gayretimle) meydana gelen bir şey mi?" dedi. Aleyhissalâtu vesselâm: "Hayır! Yaratılışında bulunan bir şeydi buyurdular

SaYa

Well-known member
hayırlı geceler..... üye arkadaşlar uyuyormusunuz ya..... sergerdan abi sen nerdesin resimli hadisli hayırlı geceler dileklerin nerde :) :) :)

hasret

Well-known member
saya ' Alıntı:
hayırlı geceler..... üye arkadaşlar uyuyormusunuz ya..... sergerdan abi sen nerdesin resimli hadisli hayırlı geceler dileklerin nerde :) :) :)
Burdayız sayaaaaaaaaaaaa ama cıkıyorum,hayırlı gecelerrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr.

GuLSerbeti

Well-known member
Hayirli geceler olsun ins.

saya abi yesiller yakismis masaAllah..hayirli olsun
bende bugun sarardim,soldum ne guzel kirmiziydim.. :)

Allah'a emanet olun.