göz rengi

Tarihci

Marmara Tarih
zaten göz renginde nadirlik yaşadığınız coğrafyaya göre değişir..

mesela doğu anadoluda yaşıyorsanız ve mavi gözlüyseniz nadir bi göz rengine sahipsiniz.. çünkü ekseriyet kara veya kahverengi gözlere sahiptir..

trakyada yaşıyorsanız ve kara gözleriniz varsa nadir bir göz renginiz var demektir.. çünkü ekseriyet mavi gözlü..

avrupa da koyu kahve veya kara gözlüyseniz Perfeckt ilgi büyük olur ;) bir de saçlarınızda siyahsa offf bulunmaz hint kumaşısınız avrupalılar için.. çok mu abarttım ne :rolleyes:

Tarihci

Marmara Tarih
bu konu başlığında göz rengi değerlendirmeye alınmış mihrimah, dili karıştırmayalım :) tatlı dil bir hanımda olması gereken en önemli özelliklerin başta gelenlerindendir. ayrı bir konu başlığını hak ediyor tatlı dilli olma ve önemi konusu :)

mihrimah

Well-known member
bu konu başlığında göz rengi değerlendirmeye alınmış mihrimah, dili karıştırmayalım :) tatlı dil bir hanımda olması gereken en önemli özelliklerin başta gelenlerindendir. ayrı bir konu başlığını hak ediyor tatlı dilli olma ve önemi konusu :)

Siz daha iyisini bilirsiniz fakat tatlı dil değil hanımlar sanki insan da olması gereken özellik diye hafızamda kalmış...yanılıyor da olabilirm yaş kemale erince hafıza geriliyor :) Diğer yorumunuzu ele alınca ben aciz bir kul ufkumu genişletmek için öyle bir yorum yaptım.Daha geniş kapsam da ele almak istedim, biraz farklı ama manay-ı isim den manay-ı harfi gibi....
Buda nefsim adına acz ve fakrımın göstergesidir...

Tarihci

Marmara Tarih
Siz daha iyisini bilirsiniz fakat tatlı dil değil hanımlar sanki insan da olması gereken özellik diye hafızamda kalmış...yanılıyor da olabilirm yaş kemale erince hafıza geriliyor :) Diğer yorumunuzu ele alınca ben aciz bir kul ufkumu genişletmek için öyle bir yorum yaptım.Daha geniş kapsam da ele almak istedim, biraz farklı ama manay-ı isim den manay-ı harfi gibi....
Buda nefsim adına acz ve fakrımın göstergesidir...

evet çok doğru, tatlı dil yalnızca hanımlar için değil beyler için de çok önemlidir.. ancak hanımın sivri dillisi erkeğin sivri dillisinden beterdir.. bunu yanlış anlamayın yani sivri dilli olmak kadına hiç ama hiç yakışmaz, erkeğe de yakışmaz ama kadında daha bir yakışıksızdır.. tıpkı dışarda sigara içen bir erkek ve bir bayandan bayana daha çok yakışmadığı gibi..

Allah Hz.Osman gibi Halim ve Selim olmayı nasib etsin..