En Güzel Dualar...

pendüender

Well-known member
Yâ Rabb!
Ümmet-i Muhammed'i her türlü belâ, âfet, musîbet, azap ve gazabından muhâfaza eyle! Rahatlık ve genişlik zamanlarında cümlemizi havf ve recâ hâlinde sabredip ilâhî mükâfatlarına nâil olan bahtiyarlar zümresinden kıl! Gönüllerimize sükûn ve sekînet bahşeyle!
Hem îmân ve irfân, hem de gazap ve belâ bakımından karanlık geceler gibi geçen şu günleri nûrlu, bereketli ve müjdeli sabahlara inkılâb eyle!

Âmîn!..

Kýrýk Testi

Well-known member
Cevap: Dua Ufku

Ey Yücelerden Yüce Rabbim! Bütün mal ve mansıp sahipleri kapılarını sürmelediler. Sen’in yüce dergahının kapısı ise asla kapanmaz ve dilekte bulunanlara her zaman açıktır.

Ya Rabbî, Ya İlahî! Yıldızlar gaybûbet âlemine, gözler de uykuya daldılar. Sen ise, ey Rabbim, Hayy’sın, Kayyûm’sun; uykudan, uyuklamadan sonsuz defa münezzeh ve müberrâsın.

Ya Rab! Gece, karanlığıyla mevcûdâtın üzerini örtünce döşekler de seriliverdi ve sevenler sevdikleriyle başbaşa kaldılar. Sen, Sen’in yolunda, Sana ulaşma istikametinde cehd ü gayret içinde bulunanların biricik sevgilisi, (benim gibi) yalnızlık gurbetine maruz kalanların da yegane enîsisin!

Ya İlâhî! Ulu dergâhına sığınan bu kimsesiz kulunu kapından kovacak olursan ben gidip hangi kapıya iltica edebilirim ki! İlâhî! Yakınlığından mahrum edersen beni, o zaman ben kimin yakınlığını umabilirim ki! İlâhî! Şayet Sen bana azap etmeyi murad buyurursan, ben biliyorum ki, cezalandırılmaya fazlasıyla müstehakım! Fakat affınla sarıp sarmalarsan, o da Sen’in lütfun ve keremindir.

Ya Seyyidî, ya İlâhî! Marifet erbabı kulların Sen’i bulduklarında Sen’den başka ne varsa hepsinden yüz çevirmişlerdir. Salih kulların Sen’in fazlınla necâta ermişlerdir. Taksîratı pek çok günahkarlar da “Tevbe, ya Rabbi!” deyip yine Senin kapına yönelmişlerdir.

Ey affı güzel Rabbim! Ne olur, affının serinliğini ve marifetinin halâvetini benim ruhuma da duyur ve beni onlarla doyur! Her ne kadar ben bunlara lâyık olmasam bile, haşyetle önünde iki büklüm olup ikâbından sakınılmaya lâyık olan da, mücrimlerin günahlarını bağışlama şanına yaraşan da yalnız Sen’sin!

pendüender

Well-known member

536759_295418263909854_596610042_n.jpg

Allahım !

Sonumuzu hayr eyle ,
Mazlumları hıfz eyle ,
Zalimleri Kahhar ismin ile kahr eyle ,
Vahdet-i Kulubu ve İttihad-ı İslamı Nasib eyle .

Aminnn ...

AMİN KARDEŞİM BİNLERCE KEZ AMİN...

ABDULLAH4

Forum Yöneticisi
"Ey Rabbimiz, eger unuttuk ya da yanildiysak bizi tutup sorguya çekme! Ey Rabbimiz, bize bizden öncekilere yükledigin gibi agir yük yükleme! Ey Rabbimiz, bize gücümüzün yetmeyecegi yükü de yükleme! Bagisla bizi, magfiret et bizi, rahmet et bize! Sensin bizim Mevlamiz, kâfir kavimlere karsi yardim et bize." (Bakara, 2/286)

ABDULLAH4

Forum Yöneticisi
.

Ey Alemlerin Rabbi olan Allah´ım! Mücrim ama yüreği senin sevginle dolu bir kulun olarak affını niyaz ediyorum. Biliyorum ki sen Tevvab´sın ve tövbe için kapına gelenleri geri çevirmezsin. Beni de
huzuruna kabul et ve affet Rabbim. Estağfirullah el-Azim. Estağfirullah el-Kerim. Estağfirullah er-Rahim. Efendimiz Muhammed aleyhisselatü vesselama alıp verdiğimiz nefesler ve okyanusların damlacıkları adedince salât ve selam olsun.

Ey Rahmeti bol Kudreti sonsuz olan Sultan! Bütün
dünyada maddi ve manevi sıkıntı içerisinde bulunan Müslüman kardeşlerimize yardım ihsan eyle. Cihat eden kardeşlerimize cihatlarında muvaffakiyet ihsan eyle. Senin dininin yaymak gayesiyle gece gündüz çalışan kardeşlerimizi de muzaffer eyle Ya Rabbi!

İlahi Ya Rabbi! Müslüman devletler üzerinde kötü emelleri olan devletlerin oyunlarını bertaraf eyle. İslamiyet’in
yeniden tüm dünyada hakim olmasını en kısa zamanda
nasip eyle. Kuran-ı Kerimi bütün insanlığa rehber ve önder kıl. Kararan ruhları Kur’an’ın nuruyla aydınlat Ya Rabbi! Aydınlat Ya Rabbi! Aydınlat Ya Rabbi!

(Amin! Amin! Amin!)

pendüender

Well-known member
Lütfunla kalbimi temizle...
“Allah’ım, beyaz elbise kirlerden temizlendiği gibi, kalbimi günahlardan temizle. Kalbimi ikiyüzlülükten, eylemlerimi gösterişten, dilimi yalandan, gözümüzü vefasızlıktan temizle. Şüphesiz Sen gözlerin hinliğini ve kalplerin sakladığını bilirsin.
Amin..

pendüender

Well-known member
Ya Musavvir!
Yokluğa varlık suretini giydiren sensin
Hiçlige varlik boyasını çalan sen
Güzeli güzel kılan ancak senin tasvirindir
Sen ki yüzümü benim için biricik sevdiklerim için tanıdık eylersin
Katında makbul olan güzellikle tasvir eyle suretimi..
Aminn..

pendüender

Well-known member
Günahlara tevbe etmeli, Allahü teâlanın gadabından korkmalı, titremelidir. istigfâr duâsı,( estagfirullâhel'azim, ellezî lâ ilâhe illâ hüv el hayyel kayyûme ve etûbü ileyh)

Her insana,her iyliği, her rahatlığı gönderen ve her derdi,her sıkıntıyı gönderen Allah-ü Telâdır. Ni'met gelince şükür, derd gelince,istigfâr ve sabır etmelidir.
Derdler,ni'metin kıymetinin anlaşılmasına sebeb olmakdadır.
İstigfârın ve sabrın sevâbı pek çokdur. dünyadaki derdler, ahiretde çok sevab verilmesine sebep olmakdadır.

Her gün (estagfirullah min külli mâ kerihallah) çok okumalıdır.bunun ma'nası, (ya rabbî, râzı olmadığın,beğenmediğin şeylerden,yaptıklarımızı afv et! yapmadıklarımı yapmaktan koru!) dır.

pendüender

Well-known member
Rabbimiz, Sevgili Rasûlü’nü yakından tanıyıp O’nun kıymetini bilmeyi ve O’na ümmet olma şerefinin şükrünü lâyıkıyla îfâ edebilmeyi cümlemize nasîb ve müyesser eylesin.

Bizleri Zât-ı İlâhîsine sâlih bir kul, Habîb-i Ekrem’ine lâyık bir ümmet kılsın!

Efendimiz (s.a.v.) hürmetine bizlere ilâhî rahmet, mağfiret, nusret ve inâyetini lûtfeylesin!

Sırât-ı müstakîme en büyük rehberimiz olan Rasûl-i Ekrem (s.a.v.)’in mânâ iklîminden kalplerimize ulvî nasipler, engin rûhâniyetinden ruhlarımıza rahmet esintileri ihsan buyursun!

Dünyada Kur’ân ve Sünnet üzere yaşayıp ukbâda şefâat-i Rasûlullâh’a erebilmeyi cümlemize nasîb eylesin!

Âmîn…

pendüender

Well-known member
Cenâb-ı Hak, bizleri, yaratılış gâyemize teksif olmaktan ve aslî hedefimize odaklanmaktan alıkoyacak maddî-mânevî her türlü câzibenin tuzağına düşmekten muhâfaza buyursun. Sadırlarımıza inşirah, kalplerimize firâset, gözlerimize basîret ihsân eylesin.

Âmîn…

Huseyni

Müdavim
Allahım bizleri ahirzamanın fitnelerinden muhafaza et. Bizi bize bırakma. İrademizi iradene ram eyle. Bize dünyada ve ahirette sıhhat ve selamet ver. Rızana nail olan bahtiyarlardan eyle bizi, amin.

ABDULLAH4

Forum Yöneticisi
Sahifei Seccadiyeden

sas.jpg

Katındaki nimetlere rağbetimi arttırarak Sana kavuşmaya bir özlem ver ve Sana samimi tevekkül etmeyi nasip et. Sana ibadete kendini verenlerin korkusunu, Senden korkanların gönülden saygısını, Sana tevekkül edenlerin kuvvetli imanını, Sana iman edenlerin tevekkülünü niyaz ediyorum.
Rızanı gözetmeye beni öylesine muvaffak et ki, kullarından herhangi birinin korkusuyla dininden hiçbir şeyi ihmal etmeyeyim.
Taatinde bana kuvvet, ibadetinde gayret, sevabına rağbet, acıklı azabını hak ettirecek şeylerden de kaçınmak lütfeyle!
Afiyet zırhına bürünme ve afiyetin tamamlanması, selametin kuşatması ve devamı konusunda Sana ümit bağlıyorum!
Güçsüzlük ve çaremin tükenmişliğine merhamet et! Sıkıntımı gider, duamı kabul buyur,hatamı bağışla, böylece bana ve
Senden istekte bulunan herkese ihsanda bulun!
Dinim, dünyam konusunda sağlık, güvenlik ve esenlik ihsan et!
Kalbime basiret, işlerimde başarı lütfet!
Anne babama da, mümin kullarının anne ve babalarına lütfettiklerinin en üstünüyle ihsanda bulun, bana yaptıkları iyilikleri karşılığında onları da tamamıyla affet!
Hakkımızda irade buyurduklarına gönülden boyun eğmeyi bize ilham et ki, erken gönderdiğinin gecikmesini arzu etmeyelim, geciktirdiğinin tez gelmesini istemeyelim, sevdiğinden hoşlanmamazlık hoşlanmadığını ise tercih etmeyelim, sonuç bakımından en hayırlısı ve akıbetin en güzeliyle ömrümüzü noktalamayı nasip eyle. Hiç şüphesiz güzel olanı kazandıran, büyük olanı veren, dilediğini yapan Sensin ve Sen her şeye kadirsin!
İyi niyetli olmaya, beğenilen sözler söylemeye ve
güzel işler yapmaya beni muvaffak eyle.
Senin güç ve kuvvetin olmaksızın kendi güç ve kuvvetimle baş başa bırakma!
Tok gözlülük ve iffeti, huzur ve saadeti, sağlık ve bereketi, güven ve afiyeti
bana bir arada nasip et!
Allah’ım! Hırsın taşkınlığından, öfkenin kabarmasından, hasedin baskın gelmesinden, sabrın zayıflamasından, kanaatin azalmasından, ahlakın fenalaşmasından, kötü arzuların baskısından, nefsin isteklerine uymaktan, gafletin bürümesinden, doğruya muhalefet etmekten, karşılıklı yapmacıklıklardan, batılı hakka tercih etmekten, kötülükte ısrar etmekten, günahı küçük görmekten, taati çok bulmaktan, bize iyilik edenlere karşı minnet ve şükran duymamaktan, feryat edenin yardımına koşmamaktan, hakkımız olmayanı talep etmekten, ilmi konularda bilgisizce konuşmaktan Sana sığınıyoruz!!!
Bunlara ulaşmada vesile edineceklerimi telkin et!
Bunları yerine getirmek için bedenime sağlık ve afiyet ver.
Güvence ve ümidimi boşa çıkarmayarak bana hayırlı bir akıbet nasip eyle.
AMİN

Livza

Well-known member
Rabbimiz! Senden güzel isimlerin ve ulvî sıfatların hürmetine bizi affetmeni, nefislerimizi dizginlemeni ve bizim emrimize vermeni, işlerimizi kolaylaştırmanı ve insanlardan ve cinlerden bize düşmanlık besleyenleri izale etmeni dileniyoruz. Ey bütün mülk ve melekût (varlık ve varlık ötesi) kabza-ı tasarrufunda bulunan.. ey hayat sahibi Hayy.. ey varlığının asla bir başlangıcı olmayan Kadîm.. ey ölüm Kendisi için katiyen sözkonusu olmayan Bâkî! İhtiyaçlarımızı gider.. bize lütfunla muamelede bulun.. başımızdaki bütün belaları def ü ref' eyle.. bizim yanımızda ol, aleyhimizde olma.. bizi dînî ve dünyevî musibetlerden koru.. dünyayı en büyük derdimiz, tasamız ve kendisi için en fazla gayreti sarfettiğimiz bir meta' kılma.. kılma ki bizim en büyük işimiz Senin rızanı kovalamak olsun. amin

ASHAB-I BEDR

Well-known member

19118_549135728438927_1821081506_n.jpg

"Her kim, sabahleyin üç kere -Euzü billahissemîi'l-Alîmi mineşşeytanirracim- der ve Haşr suresinin sonundan üç ayet (Hüvallahüllezi) okursa Allah ona yetmiş bin melek vazifelendirir.

Onlar akşam oluncaya kadar onun için dua ve istiğfar ederler.

Eğer o gün ölürse şehit olarak ölür! Akşamleyin de böyle yapana aynı derece vardır."

Hadis-i şerif, Ahmed b. Hanbel, Müsned 5/26

ASHAB-I BEDR

Well-known member

554878_10151411081614672_843615669_n.jpg

Allah'ım Değiştiremeyeceğim Şeyleri Kabullenebilmek İçin Huzur,

Değiştirebileceklerim İçin Cesaret ve

Aralarındaki Farkı Kavrayabilmek İçin Akıl Ver!!...

Allah'ım gönlümde olanı hakkımda hayırlı eyle,

Hakkımda hayırlı olana gönlümü razı eyle.

Amin...

Livza

Well-known member
"Arşın, Ruh'un ve bütün melâikenin Rabbi olan yüce Allâh'ım... Senin yanında âciz, güçsüz, muhtaç ve indînde bir hiç olduğum idraki içinde sana yalvarıyorum... Ne olur bütün yanlışlarımdan, bilmeyerek ve dayanamayarak yaptığım bütün fiillerimden dolayı beni bağışla!..

Efendimiz Muhammed AleyhisSelâm'ın Rabbi olan Allâh'ım, bana in'amda bulunduklarının yolunu kolaylaştır ve gerçekten sapanlardan olmaktan beni koru!.. Kendine seçmekle şereflendirdiklerinden eyle; şu anda yeryüzünde yaşayan en sevdiğin zâtlara beni yakın eyle; onların fiillerini bana da kolaylaştır, sevgili eyle!..

Kendisinden gayrı olmayan Allâh'ım, yarattığı her şeyi tam bir mükemmeliyetle var eden Allâh'ım, ihâta edilmesi asla mümkün olmayan Allâh'ım, Ya HÛ ya men HÛ!.. Zâtın hakkı için, basîretimdeki körlükten beni kurtar; mutlak gerçeği bana idrak ettir, hazmını ver!.. Öyle bir yakîn ihsan et ki, ondan sonra küfr ve şirk olmasın!..

Allâh'ım, Hakk-el yakîn olarak yaşamama engel her ne var ise ondan sana sığınırım... Senden sana sığınırım... Benlikle huzurunda bulunmaktan sana sığınırım... Koruyucu sensin ve senin gücün her şey için yeterlidir... Âlemlerin Rabbi olan Aziym Rab sensin Allâh'ım...

Bu gerçekleri bize bildiren Rasûlullâh AleyhisSelâm'a indîndeki sayıca ihsanda bulun, ne şekildekine lâyık ise; biz onu takdirden âciziz."

Livza

Well-known member
Ey kendisine yönelip dua edenlerin sesini mutlaka işiten, çağrılarına cevap veren.. ey dergâhına sığınıp bir nidâda bulunanlara mutlaka icabet eden Rabbim!

Şimdiye kadar kim bilir kaç kere dua ettim, Sen niyazlarıma hemen icabette bulundun.

Bir fısıltıyla ya da iç seslenişle sana yöneldiğim anlarda dahi beni karşılıksız bırakmadın, lütfunla mukabele ettin. Şimdi bir kere daha Senden dileniyorum:

Ey kullarını istiğfara sevk eden, sonra da onların tevbelerini kabul buyuran Tevvâb ü Rahîm.

İşte âsi kulun, günahlarımın ağırlığından iki büklüm hâldeyim.

Onca kaçkınlıktan sonra bir kere daha Sana döndüm ve bağışlanma diliyorum.

Sen perişanlığımı biliyorsun, hâlimi her an görüyorsun, sürekli yanımda hâzır bulunuyorsun, kendisinden yardım talep edilebilecek yegâne zât Sensin ve ancak Sana tevekkül edilir.

Ne olur, göz açıp kapayıncaya kadar, hatta ondan daha az bir süre için de olsa beni nefsimle başbaşa bırakma. Elfü elfi amin __________________

Livza

Well-known member
Ya Rabbi! Allahım! Bizleri Sen'i çok zikreden, Sana çok şükreden, Sen'den çok korkan, Sana çok itaat eden, Sana karşı saygı ile dopdolu olan, ahu efgan edip dua dua yalvaran ve durmadan Sana teveccüh eden kullarından eyle.