En Güzel Dualar...

Huseyni

Müdavim

İmâm Şafiî'nin Duası

O'ndan başka ilah yoktur.
O, üstündür, hikmet sahibidir.
Muhakkak ki Allah katında din, İslâm'dır.
Ben de Allah'ın tanık olduğu şeye tanıklık ederim ve bu tanıklığı, Allah'a emanet ederim, onu bana kıyamet gününde versin.

Allah'ım her türlü âfet ve belâdan, gece ve gündüz gelecek musibetlerden, kutsallığının nuruna, kutluluğunun büyüklüğüne, temizliğinin azametine sığınırım.
Hayırdan başka bizi her şeyden koru, bize yalnız hayır ver Allah'ım.
Sığınacağım varlık sensin, sana sığınırım, sığınılacak yer sensin, sana iltica ederim, yalnız senden yardım dilerim, ey huzurunda zorbaların küçüldüğü, Firavunların boyunlarının eğildiği Rabbim.
Senin yüzüstü bırakmandan, örttüğünü açmandan, senin zikrini unutmaktan, şükründen yüz çevirmekten sana sığınırım.
Gece ve gündüz, uykuda ve uyanıkken, hazarda ve seferde, hayatta ve ölünce senin himayendeyim.
Seni anmak benim şiarım, seni övmek benim örtümdür.
Senden başka ilah yoktur.
Azametini yüceltmek için, zâtının yüceliğini anmak için seni tesbih eder, sana hamd ederim.
Ya Rabbi, beni yüz üstü bırakma, kullarının şerrinden beni koru.

Âmin.

[url]http://www.nihathatipoglu.com/dualar.aspx​

[/URL]

pendüender

Well-known member
Cenâb-ı Hak,
Bizleri Yüce Zât’ına samîmî bir kul,
Nebiyy-i Muhterem’ine lâyık bir ümmet eylesin!

Kıyâmete kadar bütün beşeriyete en güzel örnek şahsiyet olarak armağan ettiği Rasûlullah Efendimiz’i gönül gözüyle okuyabilmeyi,

O’nun kalbî dokusundan hisse alarak sünneti üzere yaşayabilmeyi,
kıyâmette de O’nunla Hamd Sancağı altında buluşup,

Kevser Havuzu’ndan kana kana içerek
Şefaat-i Uzmâ’sına erebilmeyi nasîb eylesin!

Âmîn!

pendüender

Well-known member
“Rabbini hamd ile zikret, secde edenlerden ol ve ölünceye kadar Rabbine kulluk et.” (el-Hicr, 98-9)

Emrine tâbî olarak yaşamaya gayret eden kullarından olmayı Yüce Rabbimiz bize nasip etsin..

pendüender

Well-known member
Yâ Rabbî!
Aşk, vecd ve samîmî gözyaşlarıyla ilâhî rahmet ve mağfiretinden nasîb alabilmemizi lutfeyle!
İlâhî rızâna nâiliyyet ümidiyle, yarattıkarına merhameti, gönüllerimizin tükenmez hazînesi eyle!
İhlâslı kullarının feyizli duâları hürmetine, mübârek vatanımıza saâdet ve dirlik, milletimize hak ve hayırda birlik ihsân eyle!

Âmîn!..

pendüender

Well-known member

Yâ Rabbî!

Günlerimizi ve gecelerimizi zikrullâhın bereketiyle tenvîr eyle!

Seherlerin feyiz yağmurlarıyla gönüllerimizi ihyâ eyle!

Zikrullâhın ihtişamlı hakîkatinden hisse alabilmeyi cümlemize nasîb eyle! Sen’in azamet-i

ilâhiyyeni id-rakten mahrum kalanlara da hidâyet

eyle!

Seherlerde Sen’i zikredenler hürmetine vatanımızı ve milletimizi şerirlerin şerlerinden

muhâfaza eyle!

Âmîn!..

pendüender

Well-known member

Yâ Rabbî!

İbadetlerimizi, amel-i sâlihlerimizi, hizmet ve gayretlerimizi bütün

kusurlarımızla

birlikte kabûl buyur!

Bütün bunları, rahmet ve mağfiretine vesîle eyle! Habîb-i Ekrem

Efendimiz’in yüzü

suyu hürmetine bizleri affeyle!

Bizleri, sevdiğin kullarınla birlikte yaşat, sâlihlerle birlikte haşreyle!

Âmîn!

pendüender

Well-known member

Cenâb-ı Hak,

Cümlemizi, her an ilâhî müşâhede altında olduğunun şuur ve idrâki içerisinde yaşayan ihsân ehli kullarından eylesin.

Gönüllerimize, ihsân hâlinin en müşahhas âbidesi olan Hazret-i

Peygamber -sallâllâhu aleyhi ve sellem-'in gönül iklîminden

hisseler

lûtfeylesin...

Âmîn!..

pendüender

Well-known member

Cenâb-ı Hak,
Amellerimizi ve ahlâkımızı yağmur gibi temiz ve berrak bir rahmet, bereket ve hidayet vesilesi eylesin!
İçinde yaşadığımız dünyadaki kir-pastan arınarak semâlara yükselen su gibi rûhumuzu ve gönlümüzü de tertemiz olarak yüce huzûruna erdirsin.
Âmîn...

Denis

Well-known member
getattachmentxqx.jpg