2011 - Risale-i Nur Okuma Kampımız Başlıyorr !!!

gunessizim

Yeni Üye
selamün aleyküm cümleten hayırlı sabahlar üzülerek söylüyorum ben kamptan ayrılmak zorundayım çünkü tayinim çıktı taşınma olaylarından dolayı okuyacağımı zannetmiyorum hakkınızı helal ediniz kusura bakmayın grup arkadaşlarıma başarılar dilerim başka kamplarda buluşmak ümidiyle inşaALLAH tüm gruplara BAŞARILAR DİLERİM...

heysem

Well-known member
grup isimlerimiz hakkinda bilgiler sunalim faydalanalim istemistik
Nerdesiniz Eyy Ehl-i kamp :)

REZZAKIYET: Bütün mahlukatin rizkini veren ve ihtiyaclarini gideren .

"Yerde yürüyen hiçbir canlı hariç kalmamak üzere, rızıkları Allah'ın üstünedir..." (Hud,6).

"Nice canlı mahlukat vardır ki, rızkını kendisi taşımıyor. Onu da sizi de Allah rızıklandırıyor. O hakkıyla işiten, kemaliyle bilendir" (Ankebut,60).

Evet ALLAH c.c yeryüzünü bir sofra olarak sermis ve bütün mahlukatini bu ziyafete davet etmistir. bu ziyafetten gözle görülemeyecek kadar kücük olan mikroplardan tutunda kocaman balinalara kadar her bir hayvanatin ve nebatatin , rizki temin edilir, ihtiyaci giderilir.

en güzel riziklanma sekli ise aciz varliklarin beslenmeleridir. Misalen anne karnindaki bir bebegin göbek bagi ile beslenmesi , dünyaya gözünü actigi andan itibaren de validesinin saf sütü ile beslenmesi cok hikmetlidir.

bu tür hikmetler sadece insanlar icinde gecerli degil , bütün canlilarda buna benzer kanunlari görmek mümkündür.

Ormanlar krali arslan her canliyi titretecek bir heybete sahip iken rizik buldugu an ise kendisi yemez ac olan yavrulaina getirir.Misalleri cogaltmak mümkündür.

Her bir canlinin rizkini veren ve ihtiyacini gideren ve bizden bir fiyat istemeyen Rabbimize karsi bize düsen vazife nedir?

heysem

Well-known member
Te$vik primi istiyoruz hocam, bu yaz günü kamp zor oluyor biliyorsunuz :)

Ey hizmeti imaniyedeki mübarek kardesim :)

Risale-i Nur okuma kampina katilmakla zaten en güzel bir pirim nasip olmus siz degerli kardeslerime , dahasi ek bir pirim olarak kamp sakinlerini bütün kapilari acan anahtar hükmündeki dualarimiza istirak ederiz .

Hayd-i Ehl-i kamp sesimizi duyan buyursun gelsin :)

Ukbaa

Well-known member

Ey Risale-i Nur kampındaki mübarek Kardeşlerim;

Kampımız bugün akşam namazına mütakip nihayet buluyor.

Sonuçlarınızı adaleti sağlamak açısından bölüm olarak belirtmenizi rica ediyoruz.
Misal; 16. Söz'den 30. Söz'e kadar gibi... veya birden fazla risaleden takip ettiyseniz kitabıyla beraber belirtin.

Sonuçlarınızı buradan, profilden veya özel msjla bildirebilirsiniz. ya da ey-can@hotmail.com adresine mail atabilirsiniz. Tercih sizin...

Kampımızın hepimiz tarafından bol istifade ve istifaza ile geçtiğini ümit ediyoruz.

teblið

Vefasýz
bence bir saat belirlenmeli kesın bırsey olsun :)
muhterem kardeşimiz ;

Malumunuz sanal alem ve gerek yurt içi gerek yurtdışından katılımda bulunan bir çok müslüman kardeşimiz var ;Ve her bölgede akşam namazı saati farklı;O yüzden tam saat veremiyoruz;

Şu saat itibariyle yaklaşık bir saat filan kaldı diyelim ortalama olsun;

Ve sonuçları almaya başlayacağız inşl...

SaideNUR

Active member
kaldığım yerden devam ettiğim için biraz bölük oldu

tarihçe-i hayat: emirdağ lahikası : Aziz, sıddık, sebatkar, muhlis kardeşlerim! (rnk neşriyat 475.syf) başlayıp sonuna kadar

mektubat tan yirmialtıncı mektuba kadar

ben de çok fazla okuyamadım grup arkadaşlarım hakkını helal etsin.

Kampı hazırlayan, katılan, katılamayan tüm kardeşlerden de Allah razı olsun.:gül: nefsim adına çok tesirli olduğunu düşünüyorum.