sunnet sayalım mı?

þeyda

Active member
kardeşler şöyle bi hafızamızı yoklayalım ve aklımıza gelen sunnetleri birbirimizle paylaşıp günlük hayatımızda da uygulamaya çalışalım mı?Peygamber Efendimiz(ASV)da sık sık hatırımıza getirmiş oluruz.Şimdiden Allah razı olsun.dua ile...

SeYeLaN

Well-known member
bid'alr ve dalaletler zamanında kim benim sünnetime temessük edip sımsıkı sarılırsa ona ahirette yüz şehit sevabı vardır ...hadis-i şerifide konu için etkileyici olacaktır
bismillahirrahmanirrahim deyip
ilk sünneti ben diyeyim: evden çıkmadan önce aynaya bakmak
efendimiz evden çıkmadan önce kapının önünde duran su kabından kendine bakarmış..

þeyda

Active member
Üstad Bediüzzaman Said Nursi Lem'alar mecmuasındaki Sunnet-i Seniyye bahsinde şöyle bi hadise aktarıyor:İmam-ı Rabbani Ahmed-i Faruki(ra)demiş ki:Ben seyr-i ruhanide kat-ı meratib ederken tabakat-ı evliya içinde,en parlak,en haşmetli,en letafetli,en emniyetli,Sunnet-ı Seniyyeye ittiba-ı esas-ı tarikat ittihaz edenleri gördüm.Hatta o tabakanın ami evliyaları,sair tabakatın has velilerinden daha muhteşem görünüyordu.Evet,Muceddid-i Elf-i Sani İmam-ı Rabbani hak soyluyor.Sunnet-i Seniyyeyi esas tutan,Habibullahın zılli altında makam-ı mahbubiyete mazhardır.(Onbirinci lem'a sf:56)inşallah rabbim onun nurundan faydalanmayı nasip etsin.bu kadar konuştum bari bi sunnet söliyim.bugün cuma olması hasebiyle,cuma gunu yeşil veya beyaz ve temiz giyinmek.