Ben Baban,Ayşe'de Annen Olsun?

molla_zehra

Well-known member
Uhud'da şehit düşen bir müslümanın oğlu aynı gün akşamüstü yaralı ve acılı hz.Muhammed'e sorar:

-Babam nerde?

-Baban şehit düştü.

Şehit çocuğu ağlamaya başlar.

Hz.Muhammed (s.a.v) başını okşar,kucağına alır ve çocuğa sorar:

-İster misin ben baban olayım,Ayşe'de annen?​

T

Tarihci19

Misafir
bir kaç çocuk oyun oynuyorlardı,, bir çocuk da kenarda durmuş mahsun bi şekilde oturmuş oyunu izliyordu..

efendimiz bu çocuğun yanına gitti, sordu: sen neden oynamıyorsun?

benim annem babam yok ya Rasulallah beni oyuna almıyolar..

anne babana ne oldu?

uhudda şehid oldular...

bunu duyunca efendimizin gözleri doldu, başını öne eğdi, üzülmüştü,, sonra başını kaldırdı çocuğa dediki

istermisin baban Muhammed annen de Aişe olsun?

ve çocuğu elinden tutup hane i saadetine götürdü üstü başı temizlendi, karnı doyuruldu... ve o çocukta artık oyunlara dahil edilir oldu.._________________________________________________annesininde şehid düşüp düşmediğini tam hatırlayamadım başka türlü de vefat etmiş olabilir..

NASIL İSTEMESİN EFENDİM AHHHHHHHHH KİM İSTEMEZKİ

EFENDİM O KÜÇÜK KIZIN BUĞULU GÖZLERİDE SANA HASRET SANA MEFTUN YOLUNA KURBAN

SENSİZLİĞİN GİRDABINA TAKILMIŞ ÜMMETİNİN YETİM HIÇKIRIKLARINI ,SESİZ ÇIĞLIKLARINI ,ÇARESİZLİĞİN SIĞINAĞI

GÖZ YAŞLARINI GÖRDÜNMÜ eselatu vesselamu aleyke ya ya seyydel evvelıne vel 'ahırın veselamul alel murselın

T

Tarihci19

Misafir
eselat u vessel amu aleyke ya ya seyyde l evvelıne vel 'ahırın vesela mul alel murselın

hulusi

Well-known member
Firdevsi-ala ' Alıntı:
NASIL İSTEMESİN EFENDİM AHHHHHHHHH KİM İSTEMEZKİ

EFENDİM O KÜÇÜK KIZIN BUĞULU GÖZLERİDE SANA HASRET SANA MEFTUN YOLUNA KURBAN

SENSİZLİĞİN GİRDABINA TAKILMIŞ ÜMMETİNİN YETİM HIÇKIRIKLARINI ,SESİZ ÇIĞLIKLARINI ,ÇARESİZLİĞİN SIĞINAĞI

GÖZ YAŞLARINI GÖRDÜNMÜ eselatu vesselamu aleyke ya ya seyydel evvelıne vel 'ahırın veselamul alel murselın
:(eyvallah kardeşim..bizde isteriz Ya resullah..asrı saadetin ...gibi olmasakda bu asrında sana aşıkları var..sana sunmak isteikleri yarım yamalak kırık dökukde olsa sevgileri var yaralı yüreklerinde..özledik efendım...yeniden doğar gibi gel miraçtan iner gibi gel..sultanım.......sensiz olmuyor..yerin dolmuyor..ben onun sılası kendımın gurbetiyim...