Zilhicce Ayı Kur'an-ı Kerim Hatimlerimizin Duası...

teblið

Vefasýz
Allah'ın selamı üzerinize olsun kıymetli müslümanlar..;

Risale Forum ailesi olarak her ay gücümüz yettiğince ,ve nasibimizce ortak hatimlerde buluşuyoruz siz müslümanlarla beraber..

Zilhicce ayına münhasır okuduğumuz Kuran-ı Kerim hatmimiz 2 tane ,Cevşenü-l Kebir hatmimizde 4 adet olmuştur..Yapılan hatim dualarımıza Okuyan ,okumayan ,tüm forum ehli sevabına ortak ediliyor..

Gerek yaşayan yakınlarımıza ,gerekse Ahirete irtihal eden müslüman kardeşlerimizinde ruhlarına hediye edip nail sevaba şerrik ediyoruz inşl..

Hatim dualarımız Medrese hocalarımızın önderleğinde tüm cemaat toplantısında fatihalara okunarak bağışlanıyor..Cenabı Hakk bizleri kırmayan hocalarımızdanda her iki cihanda razı olsun ..

Duamız 2 (iki) Kuranı Kerim hatmi ve 4 Cevşen hatmini niyet ederek bağışlamıştır elh..;

Küçük bir duaylada siz değerli kardeşlerimizinde fatihalarını almak üzere hatim lerimizi buradada sonlandırıp bağışlayalım inşl..
Elhamdulillahi Rabbil Alemîn..
Vesselâtu vesselamu alâ Resûlina Muhammediv ve alâ âlîhî ve sahbihî ecmaîn!
Allâhumme Rabbenâ Ya Rabbenâ! Tekabbel minnâ!Inneke EnteS Semîul Alîm!

Senin affina merhametine ve lutfuna daha cok ihtiyac duydugumuz su zamanda bizleri sensiz birakma ya Rabbi! Dua dua sana yalvariyoruz, kapina geldik bizleri bos cevirme Ya Rabbi!
Okumuş olduğumuz hatm-i şerifi; aşr-ı şerifleri,zikirleri tesbihatları ahsen surette kabul eyle.
Ya Rabbi !

Cemi hata ve kusurlardan salim eyle.
Yâ Rab! Şu anda senin medh ü senân için kalem tutan eller, Seni tesbih için ikrâra gelen diller hürmetine, Felekleri nûra, melekleri sürûra, âlemleri huzura kavuşturan o mübarek velâdeti Muhammedî hürmetine,

Dergâh-ı izzetine uzanan, barigâh-ı mecd-i azâmetine açılan mü’min eller hürmetine, aşkınla tutuşup yanan hâlis gönüller hürmetine, ALLAH (c.c.) ALLAH (c.c.) diyerek mübarek ismini anan sâfî diller hürmetine...Gönlümüzü aydınlatacak feyzine, yüzümüzü güldürecek nûruna, ruhumuzu coşturacak aşkına muhtacız.

Bütün ümmet-i Muhammed’e lutfeyle yâ Rabbî!
Ruhumuzun cilası, hayatımızın ziyası, kurtarıcı kelâmın Kur’an-ı Kerîm’ini okuduk.
Başlarımızın tacı, dertlerimzin ilâcı,Habibin Muhammed Mustafa’ya (s.a.v) salat ü selam yolladık;
Dergâh-ı izzetinde kabul eyle yâ Rabbî!..

Okunan Kur’an-ı Kerî m’i ahsen-i kabul ile kabul eyle yâ Rabbî!..
Hasıl olan sevabı iki cihan serveri, kâinatın efendisi, başlarımızın tacı, gönüllerimizin ilâcı Habîbin sevgili peygamberimiz Muhammed Mustafa (s.a.v)’in rûh-u tayyibelerine hediye eyledik haberdâr eyle yâ Rabbî!.
.
hatim-i şeriften hasıl olan sevabı ilk peygamber Hz. Adem(a.s)’den son Peygamber Hz.Muhammed (s.a.v)’e kadar gelip geçen bütün peygamberlerin aziz ruh-u şeriflerine hediye eyledik hasıl eyle yâ Rabbî!..
Hasseten hasıl olan sevabı, hatim-i şerife katılan kardeşlerimizin ahirete irtihal etmiş bütün yakınlarının ana,baba evladül ayanların, ruhlarına hediye eyledik kabul eyle yâ Rabbî! Kabirlerini Kur’an’ın nûruyla aydınlat, kabirlerini pür-nur, makamlarını cennet eyle yâ Rabbî...

Bizleri Kur'an'ın hidayetiyle hidayet eyle. Bizleri kuranın kerametiyle ateşten koru. Kuranın lütfuyla derecelerimizi yükselt. Ey büyük lütuf ve ihsan sahibi! Kur'an'ın tilavetiyle günahlarımızı

Hatime katılan tüm kardeşlerimizin gönüllerindeki muratlarına hayırla birlikte kavuşmalarını iki cihanda senin nurunla pür nur olmalarını nasip eyle Allahım! Varsa butun sikintilarini sen gider ya Rabbi!
Hatim duasina katilan katilmayan herkesin gunahlarini genis magfiretinle affeyle ya rabbi...
Subhane Rabbike Rabbi’l-izzeti amma yesifun ve salamun ale’l-murselin ve’l-hamdu lillahi Rabbi’l-alemin

ESSELATU VESSELAMU ALEYKE YA RESULALLAH!
ESSELATU VESSELAMU ALEYKE YA HABİBALLAH!
ALLAHUMME SALLİ VE SELLİM VE BARİK ALÂ SEYYİDİNA MUHAMMED!
LİLLAHİ TEÂLA

EL FATİHA!. .

@2011 Memurlar.Net.

ABDULLAH4

Forum Yöneticisi
mlemizin kalbine İslam nurunu, Kur'an hidayetini ver. Cümlemizi Islam’a bağla, bizleri Müslüman olarak yaşat, Müslüman olarak öldür. Bizleri Dünyâ ve Âhiret mutluluğuna erdir. Dünya'da mekansız, Âhiret'de imansız bırakma Yâ Rabbi! Amin..