Tekrar Sağlığa Kavuşmak İçin Dua Yardımı

VictimOfAllah

Yeni Üye
Esselamü Aleyküm ve Rahmetullah kardeşler,

Sitenizi az önce buldum dua ararken.Hemen üye olup derdime çare bulmada hem yardım isteme hemde dua istemek amacıyla sizleri rahatsız ediyorum.Öncelikle Rabbim cümlemizin hata ve günahlarını affeylesin inş.
Hiç şüphesiz hayır da şer de Allah(c.c) ' den ondan hiç şüphemiz yok.Babamın inancı ve imanı tam bu konuda.Bunun Allah ü Teala dan geldiğini ve şifayı verecek olanın da O olduğunu biliyor.Haline-halimize hep şükrediyoruz zaten.Babamın dizlerinde başlayan yumuşak doku tümörü vücudun başka yerlerinde de nüksetti.Önce radyoterapi şimdi ise kemoterapi tedavisi görüyor. Rabbimin izniyle hayırlısı ile inşAllah sağlığına kavuşacak babam.Allah razı olsun çevremizden bir çok kişi dualar ile yasinler ile,Umreye gidenler kutsal topraklardan dua ediyorlar Allah kabul eder inşAllah.
Bende Allah u Teala nın isimleri ile zikr etmek istiyorum bu konuda hem hangi zikiri yapacağımı hem de sizlerden de vesile olmak isteyen olursa diyerek paylaşmak istedim durumumu.
Benim bulduğum;

Kanser için: Celle Celaluhu
Akciğerler için: ErRazık
Yağ keseleri için: En Nafi'
Dizler için: ErRauf

Şeklinde sizce hangisini kaç kere okumalıyım,gerçi, duanın sınırı yoktur ama en az kaç kere okumalıyım ? Sizin bildiğiniz varsa eğer yazarsanız çok memnun olurum.

Allah' a emanet.Allah(c.c.) sizlerden razı olsun.
Selamınaleyküm.

VictimOfAllah

Yeni Üye
Hasta İçin Şifa Duası

Esselamü Aleyküm ve Rahmetullah kardeşler,

Sitenizi az önce buldum dua ararken.Hemen üye olup derdime çare bulmada hem yardım isteme hemde dua istemek amacıyla sizleri rahatsız ediyorum.Öncelikle Rabbim cümlemizin hata ve günahlarını affeylesin inş.
Hiç şüphesiz hayır da şer de Allah(c.c) ' den ondan hiç şüphemiz yok.Babamın inancı ve imanı tam bu konuda.Bunun Allah ü Teala dan geldiğini ve şifayı verecek olanın da O olduğunu biliyor.Haline-halimize hep şükrediyoruz zaten.Babamın dizlerinde başlayan yumuşak doku tümörü vücudun başka yerlerinde de nüksetti.Önce radyoterapi şimdi ise kemoterapi tedavisi görüyor. Rabbimin izniyle hayırlısı ile inşAllah sağlığına kavuşacak babam.Allah razı olsun çevremizden bir çok kişi dualar ile yasinler ile,Umreye gidenler kutsal topraklardan dua ediyorlar Allah kabul eder inşAllah.
Bende Allah u Teala nın isimleri ile zikr etmek istiyorum bu konuda hem hangi zikiri yapacağımı hem de sizlerden de vesile olmak isteyen olursa diyerek paylaşmak istedim durumumu.
Benim bulduğum;

Kanser için: Celle Celaluhu
Akciğerler için: ErRazık
Yağ keseleri için: En Nafi'
Dizler için: ErRauf

Şeklinde sizce hangisini kaç kere okumalıyım,gerçi, duanın sınırı yoktur ama en az kaç kere okumalıyım ? Sizin bildiğiniz varsa eğer yazarsanız çok memnun olurum.

Allah' a emanet.Allah(c.c.) sizlerden razı olsun.
Selamınaleyküm.

Not:(başka bir yerde açmıştım konu ama bulamayınca yine açtım diğeri silinebilir.)

Muvahhid1

Well-known member
Cevap: Hasta İçin Şifa Duası

aleykum selam ..Cenabı hak Şafi ismiyle şifa ıhsan etsın babanıza.. amin

Son düzenleme:

VictimOfAllah

Yeni Üye
Cevap: Hasta İçin Şifa Duası

hocam hayırlı sabahlar,

"ya Şafi ya Allah " zikrini çekmeye başladım sizce doğru mudur ?Şu ana kadar 500 yaptım dün gece 250 ve sabah 250 olarak.Sınır yoktur tabi ki ama sizce öncelikle kaç tane ile başlıyayım ? Ben 2-3 günde 5000 tane yapabilirim inş. Vesile olmak isteyen olursa memnun olurum.

Allah razı olsun.

TaLHa

Nur-u Aynım
Yönetici
Ve aleykumselam ve rahmetullah,

Zikir hususunda bir bilgim yok umarım bilen kardeşler cevap verir, daha çok tasavvuf ve tarikat ehilleri bu hususları bilebilmektedir.

Size tavsiye edebileceğim Hastalar Risalesi ile İkinci Lem'a ( Hz Eyüp a.s.'ın kıssası) derslerini babanıza mutemadiyen okumanızı tavsiye ederim..

[BILGI]Nurlarla ya okumak veya okutmak veya yazmak suretindeki meşguliyet; tecrübelerle kalbe ferah, ruha rahat, rızka bereket, vücuda sıhhat veriyor.

Şualar ( 486 )[/BILGI]

Ya Rabbi kardeşimize ve babasına ve bizlere sıhhat ve âfiyetler ve hizmet-i kuraniyede uzun ömürler ihsan eyle! (amin)

VictimOfAllah

Yeni Üye
Hz. Eyüp’ün Duası Arapça Metin

رَبِّ اَِنّىِ مَسَّنِىَ الضُّرُّ وَاَنْتَ اَرْحَالرَّاحِمِينَ

Hz. Eyüp’ün Duası Latince Yazım

Rabbi inni messeniyeddurru ve ente erhamürrahimin

Hz. Eyüp’ün Duası Türkçe Meali

Ya Rabbi zarar bana dokundu. Sen merhamet edenlerin en merhametlisisin. Bana da merhamet eyle yarabbi.

Hz.Eyüp (a.s) ın duasını tespih olarak çekmek nasıl olur sizce ?

Bugün 1000 adet Ya Şafi Ya Allah çektim . Rabbim kabul eylesin inş.

teblið

Vefasýz
Çok bilgim yok sayı hususunda ama kişisel fikrim zikir ve dua ederken ben rakkamlarla sınırlandırma getirmesini çok mantıklı bulmuyorum..Önemli olan ihlaslı bir kalple dua edip o rahmanın kapısına varmaktır ..

Rabbim babaınızada en güzel şifayı hayırlısıyla nasibi müyyesser etsin inşl...