Tavsiye edebileceğimiz kitapları yazalım mı?

SaYa

Well-known member
şu an okuduğum kitabı yazayım....... İbn Ataullah el-İskenderi nin GELİN TACI ( Hasta Kalplerin İlacı ) isimli kitabı ve şiddetle tavsiye ediyorum... hasta kalplere... kısaca konuları...

Rızık konusunda şüphe etmek, rızkı verenden şüphe etmektir

Sakın Ümitsizliğe kapılıp " kapılar bana kapandı" deme, kapıyı ısrarla vurana, kapı açılır

Huseyni

Müdavim
nurdede1.jpg
nesilnurdede.jpg

nurdede2.jpg
nurdede3.jpg

Çocukların anlıyacağı dilde, Risale-i Nur'lardan sadeleştirilmiş konular. İzaha hiç gerek bırakmıyor. Çok hoş bir set. Allah yazarına ve kalemine zeval vermesin. Amin...

nurhadimi

üye Sorumlusu
Osmanlı tarihini birincil kaynaklardan sağlam ama bir o kadarda keyifli ve akıcı sıkılmadan okumak isteyenler için

Prof.Dr.Ahmet Şimşirgil in Kayı I ve Kayı II kitapları çok güzel devamı da gelecek inşallah.

ve yine aynı yazarın, çevirisi olan -kendisi benim hocam olur- Barbaros Hayreddin Paşa nın adamlarından Seyyid Muradi nin yazdığı Kaptan Paşanın Seyir Defteri adlı kitabını keyifle okuyacağınızı ve elinizden bırakamayacağınızı düşünüyorum..

Bu kitap, Kanuni Sultan Süleymanın emriyle yazılmış olup, Barbaros Hayreddin Paşanın deniz seferleri anlatılmaktadır. Seferlere bizzat katılan Seyyid Muradi kendi katılmadıklarını da bizzat Barbarostan ve katılan diğer askerlerden dinleyerek yazmıştır. Bu kitap Kurtlar Vadisi dizisinde iskender büyük ün hapisanede okuduğu kitaptır.. iki

bugün ewde kitap ararken görüm aaaaa bunu Tarihci abi tavsiye etmişti dedim

ablamdan yanıt

aferin aferin iki senedir kitaplıkta duruyor şimdi mi farkettin :dft001::006:

nurhadimi

üye Sorumlusu
Osmanlı tarihini birincil kaynaklardan sağlam ama bir o kadarda keyifli ve akıcı sıkılmadan okumak isteyenler için

Prof.Dr.Ahmet Şimşirgil in Kayı I ve Kayı II kitapları çok güzel devamı da gelecek inşallah.

ve yine aynı yazarın, çevirisi olan -kendisi benim hocam olur- Barbaros Hayreddin Paşa nın adamlarından Seyyid Muradi nin yazdığı Kaptan Paşanın Seyir Defteri adlı kitabını keyifle okuyacağınızı ve elinizden bırakamayacağınızı düşünüyorum..

Bu kitap, Kanuni Sultan Süleymanın emriyle yazılmış olup, Barbaros Hayreddin Paşanın deniz seferleri anlatılmaktadır. Seferlere bizzat katılan Seyyid Muradi kendi katılmadıklarını da bizzat Barbarostan ve katılan diğer askerlerden dinleyerek yazmıştır. Bu kitap Kurtlar Vadisi dizisinde iskender büyük ün hapisanede okuduğu kitaptır.. iki kez dizide görnmüştür bu da duyurulur yani :)

heeee unutmadan bir de

dewamı ne zaman gelecekmiş

meraklısından soru haber verebilirmisiniz....

bardak

Well-known member
Halit ERTUĞRUL abimin en son kitabı olan Ateşte Yeşerdimde güzel bi kitap tavsiye ederim.Ama illa başka tavsiyedede bulun derseniz RİSALEİ NUR KÜLLİYATI derim...

nurhadimi

üye Sorumlusu
CANAN TAN - PİRAYE

belki malayani ama sürükleyici

geçen gün kitapçıda dikkatimi çekti herzaman ki gibi alıp önce arkasını daha sonra önsözünü okudum

baktım ki ayakta dikilmiş 3-5 sayfasını okumuşum bile

dediğim gibi malayani ama sürükleyici ...

ve dili çok güzel kullanmış yazar, dans ettirmiş kalimelere ...

Huseyni

Müdavim
zghayatimefkuresivk6.jpg

Zübeyir Güzdüzalp - Hayatı-Mefkuresi

Bediüzzaman Said Nursî Hazretlerinin “Kâinata değişmem” dediği sadık talebesi Zübeyir Gündüzalp’in hayatı kitaplaştı.

Araştırmacı-yazar İbrahim Kaygusuz’un, yaşadığı mahalleri dolaşıp, çocukluğundan itibaren ebedî âleme göçene kadar bire bir Zübeyir Gündüzalp’le hayatı kesişenlerle görüşerek kaleme aldığı eser, geçtiğimiz günlerde “Nur’un Sadık Kahramanı: Zübeyir Gündüzalp” ismiyle piyasaya sunuldu.

“Şahsiyetler vardır, dâvâsı ile bütünleşen; hayatını insanlara hizmete adayan, erdemlerin en mükemmellerini benliğinde yaşayarak çevresine yansıtan, baskılar karşısında yılmadan istikametini muhafaza eden.”

Zübeyir Gündüzalp’in istikamet üzere şekillenen hayat hikâyesini ve örnek hizmetlerini ele alan eserin takdiminde, ilk cümle böyle anlatıyor onu.

Yeni Asya Neşriyat tarafından yayınlanan eserde, Bediüzzaman ve Risâle-i Nur’a sadakatle bağlanmış, hayatını dâvâsına adamış bir insanın bugünün gençlerine örnek olacak destansı hayat hikâyesi akıcı bir dille aktarılıyor. Bir solukta okunacak ve başucunuzda bulundurulacak bu eserin hayatınıza farklılık katacağına inanıyoruz.

Yazar: İbrahim Kaygusuz
Yayınevi: Yeni Asya Neşriyat
Sayfa: 487 s.
ISBN: 975525403X

Vefa

Well-known member
Senai Demrci- Kalbimizi Yeniden Yazmak...:045:

Senai Demirci-Elde Var İnsan:045:
Zaten Senai Demirci genellikle risale eksenli yazdığı ve dili de çok farklı olduğu için farkına bile varmadan alıp sizi götürür...

endemik

Member
okuyan varmı bilmiyorum ama, ismi geçmemiş Fatma KARABIYIK BARBAROSOĞLU kitaplarını tavsiye edebilirim her kitabında kısa kısa öyküler yazıyor ve oldukça güzel. kitaplarını okurken okuyor gibi değilde yakın bi dostunuzla sohbet ediyormuşsunuz hissini veriyor :027:

sonraaaa İskender PALA kitapları da çok güzel kesinlikle tavsiye ederim:045:

ve tabikiiiiiii İhsan Oktay ANAR kitapları... "puslu kıtalar atlası, suskunlar, amat ilk aklıma gelenler... ;)

İmam Rabbani Hazretleri - Mektubat-ı Rabbani
İmam Gazali Hazretleri - İhyâ-u Ulumid-dîn
Abdülkadir Geylani Hazretleri - Fethu'r-rabbani
Eşrefoğlu Rumi Hazretleri - Müzekki'n-nüfus
Abdulkerim Kuşeyri Hazretleri - Kuşeyri Risalesi

Kur'ân ve Sünnete teslimiyetle şu 5 eseri temin edip, okuyup, amel edenlere ne mutlu..

nimet06

Well-known member
Vehbi Vakkasoğlu-Başkasının Günahına Ağlayan Adam

Olağanüstü .okunması lazım.anlatılamaz.Gerçi okumayana kalmamıştır heralde.bendeki de laf yani.

bardak

Well-known member
anasayfayjx1.jpg

Beni Susarken BöLme
Kahraman Tazeoğlu'nun yeni şiir kitabı çıktı. Tüm D&R 'Larda ve seçkin kitabevLerinde buLabiLirsiniz..
Yine EyLüL ayı geLdi ve kitabımız çıktı. D&R' Lardan isteyebiLirsiniz.

KAHRAMAN TAZEOĞLU

BENİ SUSARKEN BÖLME

yüzünün hangi oylumuna takılsam
uçsuz uçurumlara düşüyorum
ağlayınca şişen göz kapaklarında
hangi tankerleri yüzdürdün bu akşam
sığınağımıza kaçan birkaç damla yağmur
gözyaşına mı karıştı yoksa
fazla değil mi bu sessizlik ikimize
BENİ SUSARKEN BÖLME
satır aralarımdaki sızıdan kendimi ele veriyorum
halbuki ben seni sana göstern bir aynaydım