Şimdiki aklım olsaydı........

TaLHa

Nur-u Aynım
Yönetici
gerçekten Tanrı beni yarattıysa yaratılmamayı isterdim

Bir taş dahi canlı olmayı arzu ederken bir bitki ve bir hayvan dahi kendi hayatlarından memnun iken hatta bir kurbağa düşünün yaşadığı ortama baksanız zahirde çok kötüdür ama o ortamda o yaşantı onun için o kadar güzelki siz onu öldürmek isteseniz o kendisi yaşamak için mucadele verir. Örnekleri daha misli ile çoğaltmak mümkündür.

Kendi yapdığımız tercihlerden ötürü yaratıcıyı ve kaderi suclamak akıl işi olmasa gerek..

NuruAhsen

Sonsuz Temâþâ
Bir taş dahi canlı olmayı arzu ederken bir bitki ve bir hayvan dahi kendi hayatlarından memnun iken hatta bir kurbağa düşünün yaşadığı ortama baksanız zahirde çok kötüdür ama o ortamda o yaşantı onun için o kadar güzelki siz onu öldürmek isteseniz o kendisi yaşamak için mucadele verir. Örnekleri daha misli ile çoğaltmak mümkündür.

Kendi yapdığımız tercihlerden ötürü yaratıcıyı ve kaderi suclamak akıl işi olmasa gerek..

Bütün iyilik ve kemalât Allah (cc)'tan, bütün hata ve kusur bizdendir nefsindendir
...

Allahima cok sukurki nurlari taniyoruz okuyoruz insanin bakis acisini oyle olumlu bilincli degistiriyorki,hayati dogru yasamayi ogreniyoruz zihinlerimizde hic supheye yer kalmiyor cok sukur şüpe bırakmıyo başta üstadımızdan ALLAH razı olsun sonra tüm abilerımızden ...

Ruh

Well-known member
Şimdi ki aklım olsaydı yine insan olarak doğmak ve ölmek isterdimm..
Herzaman aklıma gelir bu durum..

Düşünsene Ruh; bir kedi olarak dünyaya gelseydin nasıl olurdu?
Doğacaksın ve öleceksin... Peki ya sonra... Sonra HİÇ...

Nefsim günahkar etse de beni rahmeti sonsuzdan yine merhamet diliyorum...

Allah'ım beni insan olarak dünyaya getirdiğin için yeryüzündeki zerreler adedince şükürler olsun...

evvab

Well-known member
Şimdiki aklım olsaydı diye başlayıp devam eden bikaç cümle yazıp sildim:( O yüzden diyorum ki Rabbim bundan sonra daha önce yaptığım hataları, günahları tekrarlatma, Sana ve kendime verdiğim sözlere sadık kalarak senin rızanı kazanmaya muaffak eyle .Üç şeyin kıymetini bilmeyi nasip et.Gençliğin,boş vaktin,sağlığın..

hüccet

Yeni Üye
şimdiki aklım olsaydı çalıştığım günlerde umreye giderdim, gençliğimi Rasulullah s.a.v. ve sahabelerinin çizgisinde geçirmeye çalışırdım...

LEVLAK

Well-known member
Şimdiki aklım olsaydı, şimdiki aklım olsaydı dedirtecek şeylerin hayatımın yanından bile geçmesine izin vermezdim (izn-i İlahi ile tabi). Ve bir daha asla "şimdiki aklım olsaydı" cümlesini kullanmak istemezdim.

LamElif1

Well-known member
İnsanı keşkelere sevkenden her cümle şeytandandır derler ama işte insanız illa ki keşkelerimiz oluyor :( şimdi ki aklım olsaydı fen bilimleri diye inat edip ihl den ayrılmazdım mühendis değil ilahiyatçı olurdum :)

Nikap

Active member
Şimdi ki aklım olsa?

oo hayatım küçücük hataların büyük sonuçlarıyla doluymuş...En iyisi gelicek aklıma bu soruyu sordurmamak. (inşaallah) :)