RİSÂLE-İ NUR HER ŞEYE KÂFİ MİDİR? - Bir Makale

TaLHa

Nur-u Aynım
Yönetici
Geçen islam alimlerinden terzi vehbi hazretlerinin hayatına dair bir filmde zamanının muhim alimlerinden biri Allah dostlarından sevdiklerinizin kitablarını okuyunuz çünkü okuduğunuz zaman o Allah dostları orada hazır olurlar ve sizinle iştirak ederler manasında bir açıklamada bulunuyordu. Aklıma Ustadım Bediüzzamanın onu ziyarete gelmek ve görmek isteyenlere söylediği söz aklıma geldi. "Risale-i Nur'un her bir kitabı bir Said'dir. Siz hangi kitaba baksanız benimle karşı karşıya görüşmekten on defa ziyade hem faydalanır, hem hakikî bir surette benimle görüşmüş olursunuz..." Hatta Ustadımız Bediüzzaman bu mektubun başında benimle görüşmek iman kuran hesabına olsa Risale-i Nur kafidir demekte. Madem bu hayattaki en önemli ve ehemmiyetli meselemiz iman ve kurandır ve bunu Risale-i Nur çok defalar ispat etmiştir. Ve madem Risale-i Nur iman ve kurandan bahsetmektedir. Öyle ise inşallah her şeye kafidir.

Allah razı olsun genç_kalemden Şahin Aktepenin yazısını bizlere aktararak yanlış anlaşılan birçok meseleleri aklın penceresine yakınlaştırmış..

kenz-i mahfi

Sorumlu
Değerli kardeşim, çok mühim bir konuyu buraya taşıdığınızdan dolayı Allah sizden razı olsun, vaktimin müsaadesizliğinden bir kısmını ancak okuyabildim. İnşaallah mütebakisini de okuyacağım. Gerçekten çok mühim bir konu olmasından sabitlemeyi uygun gördüm.