Ramazan Ayı Kur'an-ı Kerim Hatim Programını başlatmış bulunuyoruz!..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

memluk

Hatim Sorumlusu
Cevap: Ramazan Ayı Kur'an-ı Kerim Hatim programını başlatmış bulunuyoruz!..

selamunaleyküm ramazan ayı hepimize hayırlar getirsin inş ,
pendüender hocam hangi cüzler kaldı kalanlardan almak istiyorum

pendüender

Well-known member

selamunaleyküm ramazan ayı hepimize hayırlar getirsin inş ,
pendüender hocam hangi cüzler kaldı kalanlardan almak istiyorum

Vealeykümselam Hocam Hayırlı Ramazanlar öncelikle.

10.Hatimden kalan cüzlere adınız eklendi Selam ve Dua ile..

Serxan

New member

Sorularima kimse cevab vermiyor ya admin yokmu burda((

NİSANUR

Well-known member

selamun aleykum.. okumalarım fazla olduğu için bende bi kaç cüz alabilirim ancak.. rakamlarını belirtirseniz memnun olurum... Allah razı olsun inş... hayırlı ramazanlar...

memluk

Hatim Sorumlusu

Vealeykümselam Hocam Hayırlı Ramazanlar öncelikle.

10.Hatimden kalan cüzlere adınız eklendi Selam ve Dua ile..

hocam şimdi 15,den 30,a kadarmı 15 de dahilmi?

16'dan başlayacaksınız hocam

Moderatör tarafında düzenlendi:

pendüender

Well-known member

selamun aleykum.. okumalarım fazla olduğu için bende bi kaç cüz alabilirim ancak.. rakamlarını belirtirseniz memnun olurum... Allah razı olsun inş... hayırlı ramazanlar...
14. hatimden 16.cüzden 20.cüze kadar (20 de dahil :)) adınızı ekledik kardeşim Rabbimin tevfik ve inayeti üzerinize olsun.Hayırlı Ramazanlar.

pendüender

Well-known member

Ramazan ayının kudsiyetinden biri oruç tutmak ise bir diğer

kudsiyeti de kendisinde nazil olan Hazret-i Kur’an’ı okumak ve dinlemektir.

Degerli kardeslerimiz Ramazan ayi Kur'an-ı Kerim Hatim programımiz devam ediyor.

Rabbim hakkıyla okuyup anlamayı nasip etsin. Kardeşler daha alınmayı bekleyen

cüzlerimiz ve hatimlerimiz var.

Rabbimizin kelamını yine O nun rızasına nail olmak için okumak isteyenler

nerede.?

Hayırda yarışmak isteyenler

nerede?

Buyurun Hatimlerimizi tamamlayalim insallah..

memluk

Hatim Sorumlusu

haydi risale forum ahalisi coşsun hatimlerimiz ...

pendüender

Well-known member

haydi risale forum ahalisi coşsun hatimlerimiz ...

Muhterem kardeşlerimiz hatimlerimizde tamamlanmayı bekleyen cüzlerimiz mevcut bu nurlu ayın son haftasının üzerimize gölgesi düşmüş iken sizleri kalan kısımlarımı tamamlamaya davet ediyoruz..

pendüender

Well-known member

15.Hatim Yine Genç Kalem Kardeşimiz tarafından tamamlanacaktır,Rabbim razı ve memnun olsun.

evvab

Well-known member

Ben ve arkadaşım Hatice bir hatimi tamamlamak üzereyiz,4 cüzümüz kaldı.Bir hatime bizim ismimizi eklerseniz seviniriz.Ve eğer eksik olan hatimler varsa ondanda 2 cüz alabilirim.

pendüender

Well-known member

Ben ve arkadaşım Hatice bir hatimi tamamlamak üzereyiz,4 cüzümüz kaldı.Bir hatime bizim ismimizi eklerseniz seviniriz.Ve eğer eksik olan hatimler varsa ondanda 2 cüz alabilirim.

Selamunaleyküm kardeşim , Ramazanınız mübarek olsun,Rabbimiz, Gönüllerimizi Kur’ân’ın bereketiyle feyizlendirip, huzûruna sevdiği ve râzı olduğu bir kul olarak gelebilmeyi ihsan ve ikrâm eylemeyi nasip etsin.
16.hatime adınız eklenmiştir.Ayrıyeten;14.hatimde 21. ve 22 cüzler.Selametle..

evvab

Well-known member

Aleyküm selam,Allah razı olsun bu güzel dualar için,Rabbim cümlemizi bu güzel dualardan hissedar eylesin.Rabbim bu duaların misli misli fazlasını tüm forumdaki kardeşlerim için nasip etsin.

pendüender

Well-known member

Okunan Kur'an-ı Kerim Hatimleri ve diğer hatimlerimiz(Cevşen'ül Kebir) Salavat-ı Şerifelerin duaları bu gece yapılacaktır.

Rabbim katılan tüm kardeşlerimizden razı ve memnun olsun.Kadir Geceniz Mübarek Olsun....

pendüender

Well-known member

Bismillahirrahmanirrahim

Allâhümme rabbenâ yâ rabbenâ tekabbel minnâ inneke entes semiul alim. Ve tüb aleynâ yâ mevlânâ inneke entet tevvâbür rahim. Vehdina ve veffiknâ ilel hakkı ve ilâ sıratın müstakıym. Bi bereketi hatmil Kur'ânil azim. Va'fü annâ yâ kerim. Vagfir Ienâ zünübenâ bi fadlike ve keremike yâ ekremel ekremin ve yâ erhamer rahimin. Allâhümme salli alâ seyyidinâ Muhammedin ecmaıyn.

Ey rahmeti bol, mağrifet ve ihsanı sonsuz olan Rabbimiz bize islâm gibi bir din Kur'ân gibi bir kitap ihsan ettin. Sana sonsuz şükürler olsun, bizi hidâyetinden, inayetinden ayırma yâ Rabbi. Alemlere rahmet olarak gönderdiğin habibin Muhammed Mustafa (S.A.V.) hürmetine cümlemize affınla muamele eyle; Yüzlerimizin karasına bakma nar-ı cehennemde yakma, sen Rahimsin, Kerimsin, bizleri dünya ve âhirette mes'ud eyle yâ Rabbi. Burada âcizane tilâvet eylediğimiz Kur'ân-ı azimüş-şanı (okunan Hatmi şerifi ve diğer hatmi Şeriflerimizi) lutfen ve keremen kabule şayan eyle yâ Rabbi. Hâsıl olan ecir ve sevapları evvelen ve bizzât Kâinatın efendisi, insü cinnin nebisi iki cihan serveri Peygamberler Peygamberi Hz. Muhammed Mustafa (S.A.V.) efendimizin mübarek, muazzez lâtif, şerif, nazif ruh-u saadetlerine fâkirane ve âcizâne hediyye eyledik vâsıleyle yâ Rabbi. Ruh-u Resul-i kibriyayı hepimizden ve bütün geçmişlerimizden razı eyle, yüce şefaâtlerine onları ve cümlemizi nâil eyle yâ Rabbi. Peygamberimizin vasıtalarıyla bütün Peygamberâni izamın mukaddes ruhlarına, alü ezvaci tahirat, eshâbı güzin ridvanullahi Teâlâ aleyhim ecmaın - hazretiyle tabiin tebevvût tabiî, eimme-i dini mübin, müfessirîn. Muhaddisın ulemâ-i âmilîn, sulehâi salihîn, meşayihi vâsilin, Kurrâ-i kâmilin huffazitullâh ve Cemii hamelei Kur'an ve bilcümle sehidlerimiz ile bütün ehli imanın ervahine; ve Alelhusus cemiyet sahibinin usulü furu'abâ ü ecdad ve akrabai teallukâtından olup ahirete irtihal etmiş olan ehli imanın ruhlarına (Hâsseten (*) in ruhuna hediyye eyledik vâsıl eyle yâ Rabbi. Okunan Kur'ân-ı azimüşşanın nuriyle kabirlerini pürnur, makamlarını Cennet eyle; şefaati Kur'ana ve şefaati peygambere onları ve cümlemizi nail eyle yâ Rabbi. İşbu meclise uzaktan yakından teşrif edip amin diyen ve Cemaati müsliminin dahi ana-baba-kardeş ve bütün akrabai teallukâtımızdan âhirete intikal etmiş müminlerin ruhlarını bu Kur'an sofrasından hissedar eyle yâ Rabbi. Cümlesinin kabirleri nur olsun, makamları Cennet olsun. Amin diyenlerden Allah razı olsun. Bizler de bir gün şu isimlerini rahmet ile andığımız müslüman kardeşlerimiz gibi âhiret yolculuğuna çıktığı¬mızda son sözlerimizi Kelimei tevhid ve Kur'ân-ı mecideyle, dahi dil¬lerimiz Allah, Allah diye zikrederek gözlerimiz cenneti âlâ ve cemali Muhammed Mustafa'ya hayran olarak az ağrı, âşân ölüm ve imânı kâmil ile çene kapamak cümlemize nasib ve müyesser eyle yâ Rabbi. Ya ilâhi bizden önce ahirete gidenlerin hallerinden ibret alarak ölü¬me hazırlanma idrâkini bizlere nasib eyle, yarabbi bizi gaflet uyku¬sundan uyandır; dünyanın kirleriyle kararmış olan kalplerimizi iman, Kur'ân nuriyle nurlandır yâ Rabbi. Yâ erhamerrâhimin. İslâm dinini nursatınla telyid eyle ve beşeriyeti iman nuriyle tenvir eyle yâ Rab¬bi. Biz müslümanları daima aziz ve mensur, düşmanlarımızı zelil ve makhur eyle yâ Rabbi. Görünür, görünmez kazalardan güç yetmez ve takat yetişmez belâlardan, hususan düşman istilasından güzel vatanımızı lutfunla muhafaza eyle yâ Rabbi. Devletimizi, milletimizi payidar eyle. Ordularımızı daima mensur ve muzaffer eyleyip dini mübin:i islâma hadim eyle yâ Rabbi. Yâ Rab! Bin küsur senedir di¬nine hizmet etmiş islâmın bayraktarlığını yapmış olan bu necip mil¬leti bu şereften ayırma; bizi bu kudsi hizmetten ayırmak isteyenleri kahru perişan eyle yâ Rabbi. Yâ Rabbelâlemin! Hasta olan mümin¬lere şifalar ver. Dertli olanlara devalar keremeyle. Borçlu olanlara eda¬lar nasib eyle, nâmurad olanları bermurad, nâşâd olan ümmeti Mu-hammed'i en yakın zamanda handan ü şâdan eyle yâ Rabbi. Bu Hatmi Şerifin okunmasına sebeb olanları iki cihanda aziz eyle. Cen¬net ve Cemalinle bütün geçmişlerini ve cümlemizi şeref yâdeyle yâ Rabbi. dualarımızı Kâ'bei muazzama ve Ravzai Mutahharada yapı¬lan dualara ilhak ile müstecabeyle yâ Rabbi. Amin Amin bi hür¬meti Tâhâ ve Yasin. Velhamdülillâhi Rabbilâlemin

Not: Tamamlanmamış olan Hatm-i Şeriflerimiz okunmaya devam edecektir...

pendüender

Well-known member

Selamunaleykum;kardeşler...
Ramazan Ayı Kur'an-ı Kerim Hatim programından kalan cüzlerimiz mevcuttur,Katılımlarınız beklemekteyiz.Selam ve Dua İle

Not almak istediğiniz cüz veya hatm-i Şerifi ilk sayfamızdan bakarak seçebilirsiniz.

aslý1979

Active member

Arkadaşlar
Selamün Aleyküm buraya her girdiğimde canım sıkılıyor.hep birlikte el birliğiyle şu hatimleri tamamlayalım ki o güzelim aylar geçti muharrem ayında yeniden el birliğiyle hatimlerimizi rabbimize ulaştıralım:((
ya Allah Bismillah diyerek 14.cüzün 23 den başlayıp 30. cüze kadar ben alıyorum. RABBİM kabul etsin .

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...