~müjdeli bir hadis-i şerif ~

sevl

New member
~MÜJDELİ BİR HADİS-İ ŞERİF ~

Peygamber Efendimiz (s.a.v) Eshabına şöye buyurdular;

"Siz öyle bir zamanda yaşıyorsunuz ki, sizden biriniz emrolunduğu şeylerin onda birini terk etse helâk olur.

Sonra öyle bir zaman gelecek ki, sizden kim emrolunduğu şeyin onda birini yapsa kurtulur."

(Tirmizî, Fiten, 79/2267)

ABDULLAH4

Forum Yöneticisi
Essalâtu vesselâmu aleyke Yâ Rasûlallâh...
Allah Rasulü Hazret-i Muhammed (Sallallahu Aleyhi ve Sellem)

"Ebû Hüreyre radıyallahu anh’den rivayet edildiğine göre, Nebî sallallahu aleyhi ve sellem şöyle buyurdu:“Bir kul, bu dünyada başka bir kulun ayıbını örterse, kıyamet gününde Allah da onun ayıbını örter. ”
Müslim, Birr 72. (III, 2002) "

sevl

New member
Allah Resulü sallallahu aleyhi vesellem şöyle buyurdu :
Gözyaşları, Allah'ın kullarından dilediği kimselerin kalplerine koyduğu merhametinin bir eseridir. Allah (c.c), kulları içinde ancak çok şefkatli ve merhametli olanlarına, rahmetiyle muamele eder. ( Buhari, Müslim )

TaLHa

Nur-u Aynım
Yönetici
Allah Resulü sallallahu aleyhi vesellem şöyle buyurdu :
Gözyaşları, Allah'ın kullarından dilediği kimselerin kalplerine koyduğu merhametinin bir eseridir. Allah (c.c), kulları içinde ancak çok şefkatli ve merhametli olanlarına, rahmetiyle muamele eder. ( Buhari, Müslim )

Ebû Hureyre radıyallâhu anh şöyle anlatmıştır:
Rasûlullah sallallâhu aleyhi ve sellem, el-Akra b. Hâbis et-Temîmî yanında otururken, torunu Ali’nin oğlu Hasan’ı öptü.

el-Akra: Benim on çocuğum var, hiçbirini öpmedim, dedi.

Rasûlullah sallallâhu aleyhi ve sellem ona bakıp: “Merhamet etmeyene merhamet edilmez” dedi.(234)

sevl

New member
Resulullah (sav) buyurdular ki:

"Allahın evlerinden birinde toplanıp, Allahın kitabini okuyan, onu aralarında öğrenip, öğreten hiçbir topluluk yoktur ki, Allah onların üzerine huzur indirmesin, rahmet onları kaplamasın, melekler onları kuşatmasın. Allah onları, kendi katındakilerin içinde anmasın!"
Ebû Hureyre radiyAllahu anh. Ebû Dâvud.

sevl

New member
Hz. Ebû Said’den (r.a.):
Allah Resûlü (s.a.v.) buyurdu:

Şeytan dedi ki:
“Yâ Rabbi! İzzetin hakkı için Senin kullarını son nefeslerini verinceye kadar aldatmaya devam edeceğim.”

Rab Teâlâ buyurdu ki:
“İzzetim ve Celâlim hakkı için kullarım Benden af dileyip günahlarının bağışlanmasını istedikçe, Ben de onları affedeceğim.”

(Ebu Ya’lâ)