meryem yüreklilere..

nur-uhafi

Member
MERYEM YÜREKLİLER E...

Kalbi dava askı,hizmet aşkı ile çarparak Anadolunun dört bir yanından medrese i nuriyeye hicret eden kardeşlerim için yüreğimden kalemime akan saf su kadar berrak henüz doğmus bebek kadar masum duyguları karalamak istiyorum sayfalara...Ama ne kalemim ne de dilim tercüman olamıyor yüreğimden tevellüd eden sevgi ummanına.Kardeşlerim için muhabbetle,uhuvvetle şahlanan duygu dalgaları çarpıyor yüreğimin kıyılarına...taşmak,süratle akıp sahiplerine ulaştırmak istercesine o kalbi muhabbetleri zorluyor yüreğimi.Bir kısmı o nurlu çehreleri tahayyül ederken duyduğum sefkatli,özlem dolu hal ile gözlerimden akarken damala damala,bir kısmıda meryem yüreklilere ulaşması için kalemime mürekkep olarak akıp tasıyor yüreğimden...
Meryem yürekliler...anadan ,babadan yuvasından kopup hizmete ,davaya kendini adayan genc ömrünü bu uğurda harcayan beş on senelik mesudane dünya hayatını hiçe sayarak ahirete fidanlık yetiştirmek için medrese i nuriyeye koşanlar...Üstadı için hiç cekinmeden ruhunu feda eden hafız ali misalibu ugurda herşeylerini feda edebilecek feragate sahip, sadakat timsali zübeyir gibi meslek mesrebine sadık, ceylan gibi üstadlarına manevi evlat olmaya namzet ceylani masumiyete sahip,sungur hasan feyzi tahiri ve bütün saffı evveller gibi Nurlardan aldıkları hakikat dersini korkmadan neşreden ve bu sarık bu başla cıkar diyerek kainata meydan okuyan üstadları gibi ,bu başörtüsü bu başla çıkar diyerek gizli münafıklara taviz ve fırsat vermeyen ,dünyayı ahirete tercih etmeyen,kırılacak cam parçaları hükmündeki makam mevki ve dünyalık diplomaları hiçe sayarak ,hakta sebat edip elması tercih eden,Nur dersinden aldıkları manevi lezzeti hiçbir şeye değişmeyen,hizmeti gayeyi maksat edinerek hayatını yaşayan nur yüzlü nur sözlü meryem yürekli nur kardeşlerim....sizlerle aynı sahsı manevide olabilmek,aynı dairede hizmette bulunmak,aynı sohbet i nura iştirek etmek,aynı duaya amin diyebilmek ne büyük saadet...Üstadımızın tesanüd,uhuvvet,muhabbet,sebat,sadakat,ihlas gibi üzerinde önemle durduğu kavramları sizde hakkalyakin hissderek yaşarak öğrenmek ne büyük ikram ı ilahi...
Sizleri Allah namına cok seviyorum.Biliyorum ki üstadımızda cok seviyor.Sevmeseydi seneler öncesinen hiç seslenirmiydi böyle bize nesli ati nesli cedid diye;
“Ey üç yüz seneden sonraki yüksek asrın arkasında gizlenmiş şakirane Nurun sözünü dinleyen ve nazar ı hafi i gaybi ile bizi temaşa eden amineler fatmalar vesaireler.sizlere hitap ediyorum.başlarınızı kldırınız sadakte deyiniz ve böyle demek sizlere borc olsun.şu muasırlarım varsın beni dinlemesinler tarih denilen mazi derelerinden sizin yüksek istikbalinize uzanan telsiz telgrafla sizin ile konusuyorum.ne yapayım acele ettim kışta geldim.sizler cennetasa bir baharda geleceksiniz.şimdi ekilen nur tohumları zemininizde çiçek açacaktır..”

BAHARDAYIZ ÇİÇEK AÇTIK DUY ÜSTADIMIZ
BAHARDAYIZ ÇİCEK AÇTIK GÖR ÜSTADIMIZ.................

GuLSerbeti

Well-known member
guzel yurekli kardesim, Allah dil ve kaleminize kuvvet.. azim ve sevkinize bereket versin..
vasfettiginiz meryem yureklilerden olabilmek duasi ve selam ile.. Allah'a emanet olun...