Kapıyı hepbirlikte çalalım ne olur

ahsen-i nur

New member
S.A.arkadaşlar şimdiden tüm dua edenlerden allah razı olsun çok ihtiyacım var hayatım düzne girecek derken eskiyi arar oldum neolur dua edim eşim yeni askerden geldi ve yeniden eski dzenimize dönecez derken ne özledigim yuvamda huzursuzum ve nede rahatım kaldı ve sürekli diken üstünde bişey olacak psikolojisiyle yaşıyorum ve bu vesvese okadar inanıyorumki hem kendi hemde eşimin huzurunu kaçırıyorum ve neden böyle oldum diyede çok üzülüyor bütün ihtimalleri düşünmek çok yordu beni uykularımı kaçırıyor artık ne olur dua edinde şeytana uymayayım evimin huzuru kalmadı :dft005::012: artık sizce ne yapabilirim nasıl davranabilirim bu konuda allah rızası için yardımcı olun bişey bilen

insanFakiri

Well-known member
RABBİM!...
Yüreğinden yürek kopmuşlara dirayet ver..
Kullarının yüzüne doğacak

Güneşler,yeni çareler;
Başlarını sokacak,

Sırtlarını dayayacak,
Bacaları rahmet tüten

Evler nasip et…
RABBİM

Birbirinin acısını kalbinde hissedenlerin
Yüreğini cennetinle serinlet…
AMİN...

kýrýmlý

Well-known member
Allah hakkınızda herşeyin en hayırlısını versin.Bir psikoloğa gidin.İnşallah önemsiz birşeydir.Çabucak atlatırsınız merak etmeyin.

kasif1

Well-known member
Bismillâhirrahmânirrahîm
Rabbimiz! Şayet Sen bize azap eder ve ayıplarımızın, günahlarımızın ortaya dökülüp utanılacak hâllere maruz kalmamıza izin verirsen, biz başka hangi kapının tokmağına dokunabiliriz; bizi bu hâllere düşmekten başka kim koruyabilir?! Biz Senin kapıkullarınız ve işte bir kez daha, günahlarımız sırtımızda bir kambur gibi, onun hacaletiyle huzuruna geldik. Şayet bizi hata ve isyanlarımızın karşılığı olan ikâba maruz bırakır ve yüzümüzün kararmasına mani olmazsan, Sen de biliyorsun ki biz bunlara fazlasıyla müstehakız. Fakat, dağlar büyüklüğündeki cürümlerimize, günahlarımıza rağmen merhametinin ve şefkatinin enginliğiyle muamelede bulunursan, o da Sana pek yaraşır. Ya Rab! Biz yapıp ettiklerimizle kendimizi beşerî yanlarımızın esiri hâline getirdik. Ne olur, Sen, bizi hem cismaniyetimizin hem de yaratılmışlara kulluğun esaretinden kurtar! Bizi ihlâs kahramanlarından eyle! Sen kullarına karşı pek merhametli, pek lütufkârsın; bize de lütfunla muâmelede bulunup dosdoğru yolu göster ve geçeceğimiz yolları düz ve pürüzsüz hâle getir! Ezelî ilminde kendileri hakkında ebedî mutluluk takdîr ettiğin bahtiyar kulların gibi bizi de Cehennemden uzak tut! Cehennemin hışırtılarını bize de işittirme, hissettirme! Bizi de ebedî nimetlerine garket ve mahşer gününün tasa ve sıkıntılarından koru!

ahsen-i nur

New member
sebebini bilmiyorum sıkıntılarımın bundan diyecegim bir şey yok ve duadan başkada çözümü yok bunu biliyorum dua zamanım geldi galiba ama arkadaşlar çok dua edin neolur
çok zor durumdayım

TaLHa

Nur-u Aynım
Yönetici
sebebini bilmiyorum sıkıntılarımın bundan diyecegim bir şey yok ve duadan başkada çözümü yok bunu biliyorum dua zamanım geldi galiba ama arkadaşlar çok dua edin neolur
çok zor durumdayım

Değerli kardeşim; bu manevi burhanı zaman zaman bizlerde yaşamaktayız. Bu sıkıntı halini şu şekilde yorumlamak mümkündür: Nasıl ki aç kalan bedenimiz enerjisini yitirir ve güç ve takati kalmaz işte öyle de ibadet ve taatten uzak sünneti seniyye ile beslenmeyen ruhumuz, kalbimiz, aklımız ve vicdanımız aç kalan bedenimiz gibi enerjisini yitirir ve güç ve takati kalmaz. Bu hal bedende güç ve takat olarak görülürken ruh gibi diğer manevi organlarımızda sıkıntı hali olarak ortaya çıkabilmekte. Bu gibi durumlarda ibadete daha çok iştigal etmek gerekir. Kur'an ve zikir bu hali kıran unsurların başında gelmektedir. Bizler inşallah duanın bir ayağı olan kavli duayı inşallah yaptık sizde inşallah fiili olan kısmını icra ederseniz dua kabule karin olur inşallah..

ASHAB-I BEDR

Well-known member
En yakın hastanenin acil kapısını veya kabirleri bu sıkıntılı dönemlerde ziyaret etmek manevi chek-up yapmakta...

[TAVSIYE]Elhâsıl: Gençlik gidecek.

Sefâhette gitmiş ise, hem dünyada, hem âhirette binler belâ ve elemler netice verdiğini ve öyle gençler ekseriyetle sû-i istimâl ile, israfât ile gelen evhamlı hastalıkla hastahânelere ve taşkınlıklarıyla hapishânelere veya sefâlethânelere ve mânevî elemlerden gelen sıkıntılarla meyhânelere düşeceklerini anlamak isterseniz, hastahânelerden ve hapishânelerden ve kabristanlardan sorunuz.

Elbette hastahânelerin ekseriyetle lisân-ı halinden, gençlik sâikasıyla israfât ve sû-i istimâlden gelen hastalıktan enînler, eyvahlar işittiğiniz gibi, hapishânelerden dahi, ekseriyetle gençliğin taşkınlık sâikasıyla gayr-i meşrû dairedeki harekâtın tokatlarını yiyen bedbaht gençlerin teessüflerini işiteceksiniz.

Ve kabristanda ve mütemâdiyen oraya girenler için kapıları açılıp kapanan o âlem-i berzahta, ehl-i keşfe'l-kuburun müşâhedâtıyla ve bütün ehl-i hakikatin tasdikiyle ve şehâdetiyle, ekser azablar gençlik sû-i istimâlâtının neticesi olduğunu bileceksiniz.

Hem, nev-i insanın ekseriyetini teşkil eden ihtiyarlardan ve hastalardan sorunuz;

elbette, ekseriyet-i mutlaka ile esefler, hasretler ile, "Eyvah, gençliğimizi bâd-i hevâ, belki zararlı zâyi ettik! Sakın bizim gibi yapmayınız" diyecekler. Çünkü, beş on senelik gençliğin gayr-i meşrû zevki için, dünyada çok seneler gam ve keder ve berzahta azab ve zarar ve âhirette Cehennem ve sakar belâsını çeken adam, en acınacak bir halde olduğu halde,
b634.gif
-1- sırrıyla hiç acınmaya müstehak olamaz. Çünkü, "Zarara rızâsıyla girene merhamet edilmez ve lâyık değildir."

Cenâb-ı Hak bizi ve sizi, bu zamanın câzibedar fitnesinden kurtarsın ve muhâfaza eylesin.

Âmin.

Kitap: SözlerBölüm: On Üçüncü Söz[/TAVSIYE]​

ahsen-i nur

New member
allah razı olsun kardeşim duan ve yazdıkların beni hayli memnun etti rabbim sana misliyle en hayırlı ve en güzelleni nasip etsin diledigin herşeyin ve dua eden herkestende rabbim binlercekez razı olsun dua olmasa yaradan olmasa kime gider ne yapardık çok şkr var ve biz onun varlıgından haberdarız inşallahta laik oluruz ona kul olmaya