kadinlarin ekonomik özgürlügü

• Konbuyu başlatan forumdayim
  • Başlangıç tarihi
F

forumdayim

Misafir
günümüzde "kadinlarin ekonomik özgürlügü" deyimi cok kullanilir oldu... bunda yatan maksat sizce sadece iyi niyetli olmalarimidir yoksa baska ard niyetleride varmidir?...

bardak

Well-known member
Kadının ekonomik özgürlüğü kocasının kazandığı parayla olur...Evli değilsede babasının parasıyla olur...
Ekonomik özgürlüğünüz olsun diyenler coşku veriyor işte bizlere...Rabbimin emirlerinin tersi olsun da nasıl olursa olsun fikrindeler..
Kadınlar evlerinin Hanımı, Sultanı olsalar çalışmasalar işsizlik sorunuda kalkmış olacak ama işte uygulıyamıyoruz...
Ben böyle dedim diye uyguluyorum anlamında da söylemedim sadece olması gereken bu...
Gerçekten helal dairede para kazanıyorum diyebilmek gerekir..
İşin tabi ki farklı boyutlarıda var oda davanın para kazanmak değil de farklı amaçların olması...O farklı amaçlarıda çoğumuz biliyoruz ....

F

forumdayim

Misafir
medyanin yaydigini, malesef örtünen kizlarimizin dilindende pek düsmedigine sahid olunca rahatsiz oldum, bunlar bu isin bilincine nezaman erecekler diye...

düsünüyorlarki meslegimizi elde edelim, maasli olalim, evde erkekten fazla erkek olalim... tabi islamin evde hanima bictigi rolü iskalamis oluyorlar...

Tambur

Well-known member
İlginç...!
*Kadınların en büyük özelliği birbirlerini koruyormuş gibi görünüp birbirlerine ihanet etmeleri.
*Kadınların,erkeklerden iş ve okul hayatlarında çok daha başarılı olduğu.
*istediğiniz yere sığdırabiliyorsunuz.
*Bocalamaya başlasada toparlanmak zorunda.
*Kadın işte kadın bu,bazılarında takıntı yapabiliyor.

Kýrýk Testi

Well-known member
İslâm Dîni, kadına en büyük değeri vermiş ve onun namuslu, temiz, vakarlı, haysiyetli ve şerefli bir tarzda yaşamasını sağlamıştır. İslâm nazarında kadın, şefkat, merhamet, hürmet duyulması ve nezâket gösterilmesi gereken asîl ve nezîh bir varlıktır. Peygamber (s.a.v.) Efendimiz, kadınların nârin, nâzik ve kibâr olduklarına işâretle, onların hiç kırılmaması ve incitilmemesi gerektiğini tavsiye etmişlerdir. Bir hadîs-i şerîflerinde:
“… Kadınlar hakkında hayırlı olup nezâketle muâmele etmenize dâir vasiyyetime itâat ediniz! Çünkü onlar eğe kemiğinden yaratılmıştır. Eğe kemiğinin en eğri tarafı üst kısmı (ortası) dır. Eğer sen onu doğrultmaya uğraşırsan, kırarsın; kendi hâline bırakırsan, daima eğri kalır. O halde kadınlar hakkında hayır öğüdüme dikkat ediniz!” buyurur

Tambur

Well-known member
Ben,kralların bu sözü bana söylemesini isterdim kralcıların değil...Sahi kralmısınız,kraliçe mi?Oraya yazmış olduğum cümleler sadece hayata dair bir gözlem biçimiydi.Sanırım siz hayatı itici buldunuz.Acaba taşa bakan gözleriniz çiçekleri görür mü?

Kýrýk Testi

Well-known member
Ben,kralların bu sözü bana söylemesini isterdim kralcıların değil...Sahi kralmısınız,kraliçe mi?Oraya yazmış olduğum cümleler sadece hayata dair bir gözlem biçimiydi.Sanırım siz hayatı itici buldunuz.Acaba taşa bakan gözleriniz çiçekleri görür mü?

bilmem bakış açıma siz karar verdiniz onada siz karar verin isterseniz siz daha iyi bilirsiniz ...

yorum yapmak yasakmıydı anlamadım bu kadar öfkelendiniz neyse hakkınızı helal edin sadece düşüncemi dile getirdim sizin getirdiğiniz gibi..

Tambur

Well-known member
Öfkelenmedim güzel kardeşim,kırıldım...Kadınları koruma şovalyeliği bana mı kaldı yahu!...Acemiyim,başaramadım,Hakkımda helaldir.

Kýrýk Testi

Well-known member
Öfkelenmedim güzel kardeşim,kırıldım...Kadınları koruma şovalyeliği bana mı kaldı yahu!...Acemiyim,başaramadım,Hakkımda helaldir.

Ben size kırılmadım kardeşim sonuçta o yazının gerçek sahibi siz değilsiniz ,ben o cümlelerin gerçek sahibine kırıldım kadınlarımız hor hakir gördükleri için , toplumda kadını paçavra haline getirdiler kısacası hiç bir değeri kalmamış...
kırılmışsınız özür dileriz..

bardak

Well-known member
İlginç...!
*Kadınların en büyük özelliği birbirlerini koruyormuş gibi görünüp birbirlerine ihanet etmeleri.
*Kadınların,erkeklerden iş ve okul hayatlarında çok daha başarılı olduğu.
*istediğiniz yere sığdırabiliyorsunuz.
*Bocalamaya başlasada toparlanmak zorunda.
*Kadın işte kadın bu,bazılarında takıntı yapabiliyor.

Meselemiz kadın veya erkek olma meselesi değil...Meselemiz müslüman olmak bizlerin....Bu bakış açısı müslümanca bakış açıcına hiç benzemiyor...

Tambur

Well-known member
Sanal alemin en büyük özelliğidir,İnsan değerlerinin alaşağı edilmesi ve düşüncelerin sığlaştırılması...Bu anlamda pek fazla birşeyde yazmak istemiyorum,Bu bakış açısı müslümanca bakış açıcına hiç benzemiyor... gibi cesur cümleler kullanıcak yüreğimde yok benim...Erkeklerin dünyasını bilmeyen kendi dünyasını saray sanarsa o benim için bir hücredir.Kadınların dünyasını bilmeyen kendi dünyasını saray sanarsa o benim için yine bir hücredir.Bir oda düşün içinde güzel kokuları olan...kitaba aşık kaleme aşık kendine aşık kendine tapan.Bir oda düşünün içinde badana,kireç kokusu olan koca bir karanlık,aydınlığa hasret...Meselemiz o kadar büyük ki gölgeler çoğaldıkça güneşler batıyor.

bardak

Well-known member
Bizlerin derdi bayan veya erkek hakkı değil...
Bizlerin derdi müslüman olabilmek,kul olabilmek.emri bil maruf nehyi anil münker yapabilmek..
O söylenen sözlere onun için o cümleyi kullandım...Siz üzerinize alının diye değil...
Söylenenlere kendi çapımda kısıtlı bakabiliyorum çoğu zaman kusura bakmayın..İnşaallah anlatabilmişimdir söylemek istediğimi...

Tambur

Well-known member
Can kardeşim,ben ne kırılgan ne alıngan biriyimdir.Cümlelerimin süslü olmasından olsa gerek gamsız görünmeyeşim...Din kardeşlerimin peşinden gitmek için buradayım,yeni BULMAYA BAŞLADIM kendimi bu hak yolunda.Herşeyi Allah rızası için yapıyorum...zira o razı olmasa bütün dünya küsse ehemmiyeti yok...neyse bu konu anlamsızca çok uzadı...sizi anladım ben güzel bir çocuksunuz...Tılsımınız bozulmasın İ.N.Ş

hüccet

Yeni Üye
Ekonomik özgürlük kadınlar için tam anlamıyla özgürlük olmuyor.çünkü giyinme,süslenme,yeme-içme,lüks,marka,çocukların her istediğini alma v.s. gibi bağımlılıklarla bu özgürlüğün alanı daralıyor hatta özgürlük görünümlü esaret oluyor... açıkhava hapishanesi gibi:)