Günde kac sayfa Risale-i Nur okuyorsunuz?

Günde kac sayfa Risale-i Nur okuyorsunuz?

• Kullanılan toplam oy
    34
Cevap: Risale-i Nur'u Günlük Ne Kadar Okuyorsunuz?

bizde üsdadımızın inşaallah talebeleri olarak RABBİMİZE niyazda bulunuyoruz. Küllitatı, cevşenül kebiri, hernamazdan sonra tesbihatımızla üsdadımız SAİDNURSİ ye LAYIK OLMAYA ÇALIŞALIM İNŞAALLAH açmış olduğu bu büyük caddeyi kübrada ayağımız kaymadan düşmeden rabbimize kavuşalım AMİN AMİN AMİN selam ve dua ile

mevt

Active member

5 sayfa..malum okunacak günlük şeyler çok fazla..hepsinden 5 sayfa olunca baya okumuş oluyoruz..önemli olan az ama sürekli olması;)

acizane

Member

bizde üsdadımızın inşaallah talebeleri olarak RABBİMİZE niyazda bulunuyoruz. Küllitatı, cevşenül kebiri, hernamazdan sonra tesbihatımızla üsdadımız SAİDNURSİ ye LAYIK OLMAYA ÇALIŞALIM İNŞAALLAH açmış olduğu bu büyük caddeyi kübrada ayağımız kaymadan düşmeden rabbimize kavuşalım AMİN AMİN AMİN selam ve dua ile
amin külli ecmain artik daha fazla okumaya çalişiyoruz insaAllah
hatta dostlar evde kardesleriniz falan varsa yariş yapin daha güzel oluyor sevk veriyor :)

GuLSerbeti

Well-known member

Yorum yazan tum kardeslerimize tesekkurler, Allah cumlenizden razi olsun... Halis niyetleriniz hurmetine Rabbimiz okuma, anlama ve ogrenilenleri tatbik etmedeki azmimizi artirsin... Aminnn

"Duaniz olmasa Ne Ehemmiyetiniz var" buyuruyor Rabbimiz... Istemek duadir... bize dusen en guzeli istemek... Hep Hayir istemek ve hayirlarda yarismak.. iste Duamiz bu olsun... Allah ilminizi ve Gayretinizi artirsin... Yorumlariniz icin tekrar tesekkurler... devamini bekliyoruz ins. :) Allah'a emanet olun...

Hamiyetkar

Well-known member

kaç sahife okuyorsunuz, diye değil de; ne kadar süre/saat okuyorsunuz diye sual edilseydi, anket şıklarından birini işaretleyebilirdim..

bendeniz hergün yarım saat okuyorum, allahın izniyle..

amellerin en hayırlısı, az da olsa devamlı olanıymış..

son nefesime kadar bu günlük alışkanlığımı devam ettirebilmem dilek ve temennisiyle..

anket için teşekkür..

þeyda

Active member

üstad bir işçi için en az 11 sayfa diyor günlük bizlerde 20 den fazla veya 20 ye yakın tutmaya çalışıyoruz eşimle.Rabbim istifade ve istifazamızı ziyade eylesin kıymetini bilenlerden olmayı nasip etsin.amin dua ile

Evet ablalarımız ve abilerimiz günlük 50 sayfa okumalar yapıyorlar.
Allah hepimize nasip etsin,hergün okuyorum düzenli ve en güzel saati gece uykudan kalkıp okumak herkezin uyuduğu bir saate teksin allaha en yakın olan bir zaman,o yüzden arkadaşlar nefsimizi terbiye etmek için bol bol risale_nur okumak ben daha 50 ye yetişemedim ama 30 dan fazla okuyorum hergün tafsiye ederim istifade edersiniz.
Allaha emanet olun:021:

GuLSerbeti

Well-known member

Evet ablalarımız ve abilerimiz günlük 50 sayfa okumalar yapıyorlar.
Allah hepimize nasip etsin,hergün okuyorum düzenli ve en güzel saati gece uykudan kalkıp okumak herkezin uyuduğu bir saate teksin allaha en yakın olan bir zaman,o yüzden arkadaşlar nefsimizi terbiye etmek için bol bol risale_nur okumak ben daha 50 ye yetişemedim ama 30 dan fazla okuyorum hergün tafsiye ederim istifade edersiniz.
Allaha emanet olun:021:

binler MasaAllah kardesim,:045::gül:Allah sevk-gayret, ve istifadenizi artirsin....

Dua ile...

isteyince okuya bilirsiniz,bu zor deyil.ilk başda bocalıyorsun çünki anlamak istiyorsun ama anlamıyorsun risale nuru nefise ağır geliyor mesela ben başdan çok mücadele verdim anlamıyordum çünki hiç okumuyordum,ama zamanla oluyor lütfen hergün düzenli 11 sayfa sonra22 eğer daha sonra çoğaltın 33sayfa.ben 33sayfayla başladım şuan hergün 50 sayfa okuyorum böylece küliyatı bir kaçkere bitiriyorsun,ve şuan 4 sene önceki halimi düşünüyorum kendime gülüyorum,tabi sadece okumak deyil abilerden ablalardan dersde istifade edeceyiz.zaten ne yapsak şahsimanevi adına olacak dualarınızı lütfen eksik etmeyin.ben merak ediyorum acaba arkadaşlar hergün düzenli namaz tesbihatını,sekineyi,ceceluyeti ve tesbihlerimiz var ve haftada bir kaç satır hizbul kuran sonra evradı nuriye ve cüz okiyanlar varmı?zaten çok kişide bilir risale nur hizbul kuran ve evradı nuriye nur ala nur olduğunu.allaha emanet olun dualarımız şahse manevi.

zaman1

Member

Bende yeni başladım okumaya bir heycean bir heves ki sormayın.İNşallah devamıda gelir.günde 50 sayfa okumaya çalışıyorum inşallah..Gerçektende okumak mühim değil anlamak önemli olan.Rabbim anlayıp anladığımızlada amel etmeyi ve ona layık kulluk mertebesine ulaşmayı nasip etsin inşallah.