En Güzel Dualar...

Denis

Well-known member

Allah’ım, bütün işlerimizde sonucunu güzel yap, dünyada rezil olmaktan ve ahiret azabından bizleri koru.
Allah’ım, işlediğim ve işlemediğim amellerin şerrinden Sana sığınırım.
Allah’ım, Senden imanda sıhhat, güzel ahlâkla bezenmiş iman, arkasından kurtuluş gelecek bir başarı, katından rahmet ve afiyet ve mağfiret ve rıza istiyorum. Aminnnn.....

garp

Active member
Ya Rabbi..

Bizleri, görünür görünmez, bilinir bilinmez bütün belalardan, musibetlerden ve felaketlerden muhafaza eyle..

Kefensiz yatan sehidler hürmetine, düsman kursunu ile yaralanmis gaziler sevketine, rizan icin atese atilan mücahidler izzetine bizleri düsmana ezdirme. Mukaddeslerimizi ayaklar altinda cignetme ve o din düsmanlari karsisinda bizleri hor, hakir, zelil ve sefil eyleme Rabbim...

Amin.. Amin.. Amin..

Livza

Well-known member
Ey çaresizler çaresi!
Sebeplerin sukût ettiği,
içtimaî ahvalin boz-bulanık bir hâl aldığı,
her yanda zalimlerin “hay-hûy”unun duyulduğu,
yığınların çaresizlikle kâh sağa,
kâh sola toslayıp durduğu
şu karanlık günlerde,
zulmet içinde kıvrananlara
nezdinden bir ışık gönder...​

ABDULLAH4

Forum Yöneticisi
BismillahirRahmanirRahim...

Elhamdülillahi Rabbil Alemin... Vel Akıbetü Lil Muttakin... Ves Salatü Ves Selamu Ala Resulina Muhammed'in ve Ala Alihi ve Sahbihi Ecmain...

Es Salatu Vesselamu Aleyke Ya Resulullah...

Es Salatu Vesselamu Aleyke ve HabibAllah...

Es Salatu Vesselamu Aleyke Ya Seyyidel Evveline Vel Ahirin...

Ey Yoksullara Her Zaman Rahmet ve Merhametiyle Muamele Eden Rabb'im... Ey Yollara Koyulmuşları Rehbersiz Bırakmayan Rabb'im... Ey Şaşırmışların Önüne Işıklar Saçan Rabb'im... Her Zaman Dönüp Dolaşıp Geldiğimiz Yegane Kapının Önünde Bir Kez Daha Diz Çöküp Yalvarıyoruz...

Ey Bağışlaması ve Affı Bol Olan Merhametliler Merhametlisi... Biz Mücrim Kullarını Bildiğimiz Yahut Bilemediğimiz, Gördüğümüz Yahut Göremediğimiz Her Türlü Musibetten ve Beladan Muhafaza Eyle... İnsi ve Cinni şeytanların Kötülük ve Fitnelerinden, Nefs-i Emmarenin Zararlarından Muhafaza Eyle...

Ey Rahmeti Gazabını Geçen Rabb'im... Bizleri Sevip, Hoşnut Olduğun Ameller İşlemeye Muvaffak Kıl... Düşe Kalka Senin Yolundan Gitmeye Gayret Eden Kullarını Yolunda Daim ve Kaim Eyle... Bizleri Yolların En Sağlam ve En Şaşırtmaz Olanına Doğru Yönlendir... Kalplerimizi ve Ayaklarımızı Sabit Kıl...

İki Salat-ü Selam Arasındaki Dua Makbul Olur ... Buyuran Efendiler Efendisi'(Aleyhissalatü Vesselam)'ne Sonsuz Salat ve Selam Ederek Duamıza İcabet Etmeni Diliyoruz.... Bizleri Kapından Boş Çevirme... AmiN... EcmaiN... AmiN...

ABDULLAH4

Forum Yöneticisi

Elhamdülillahi Rabbil Alemin... Vel Akıbetü Lil Muttakin... Ves Salatü Ves Selamu Ala Resulina Muhammed'in ve Ala Alihi ve Sahbihi Ecmain...

Ey Dünyada Dost ve Düşman Ayırt Etmeden Bütün Mahlukatını Rızıklandıran Rabb'im... Ey Ahirette Sadece Dostlarına (Mü'minlere) Rahmet Edecek Olan Rabb'im... Ey Dua Ettiğinde Darda Kalmışın Duasına İcabet Eden Rabb'im... ZAT'ının Ululuğu Karşısında Ürperen ve Mahzun Bir Gönülle Kapında İltica Ediyoruz... Gaflet Denilen İlletten Bir Türlü Kurtulamasakta Yine Sana El Açtık... Boş Çevirme Biz Kullarını...

Ey Günahlarla Kirlenmiş Kimseleri Hemen Cezalandırmayan Rabb'im... Ey Haddini Bilmezlere Dahi Manevi Kirlerden Arınma Fırsatı Veren Merhametliler Merhametlisi Rabb'im... Biz Acz ve Günahkar Kullarına Arınma Fırsatı Ver... Bizleri Sen'inle Olmaktan Alıkoyan Her Türlü Halden Sana Sığınıyoruz...

Ey Yüceler Yücesi Rabb'im... Kusurlarımızı Setreyle... Günahlarımızı Rahmetinle ve Tevbelerimizle Mağfiret Eyle... İhlasa Erdirdiğin Salih Kullarına Lütfettiğin Gibi Bizlere de ( Layık Olmasakta ) Lütfeyle... Hiçbir Malın Mülkün Fayda Vermeyeceği O Dehşetli ve Zor Günde Bizlere Yardım Eyle... Her Daim Razı Olduğun Ameller İşlemeye Muvaffak Eyle...

Ey Huzuruna Gelenleri Boş Çevirmeyen... Ey Rahmet Dalgalarıyla Kainatı Kuşatan... Ey Mağfiretine Hudud Olmayan... İşte Huzurundayım... İşte Elpençe Divanındayım... Kabul Eyle Kulluğumuzu... Kabul Eyle Dualarımızı... Kabul Eyle... AmiN... EcmaiN... AmiN
....

ABDULLAH4

Forum Yöneticisi

Ey Kendisine El Açılıp İstekte Bulunulanların En Cömerdi Olan Rabb'im... Ey İsteyenleri Boş Çevirmeyenlerin En Hayırlısı Rabb'im... Ey Şefkati ve Merhameti Sonsuz Olan Rabb'im... Sadece Sen'den Yardım Diliyor ve Yalnızca Sen'den Medet Bekliyoruz... Bizlere Yardım Et ve Dualarımıza Mucib İsminle Tecelli Buyur....

Ey Acizlerin Güç Kaynağı Rabb'im... Ey Kimsesizlerin Yegane Sığınağı Olan Rabb'im... Günahlarımız Dağlar Taşlar Azametinde Olsa da Biz Mücrim Kullarının Sen'den Gayrı Sığınağı Yok... Herşeyi İhata Eden Rahmetinle Dileniyorum... Bizleri Gaffar İsminle Affeyle...

Ey Bizlere Sürekli İyilik Edip, İhsanlarda Bulunan Rabb'im... Bizleri Nurunla Nurlandır... Bizlere Her Amelinde İhlası ve Rıza-İ İlahiyi Gözeten, Sen'den Gelen Herşeyi Hoşnutlukla ve Rızayla Karşılayan ve Rızanı Kazanan Kullarından Eyle... Bizleri Razı Olduğun Yöne Çevir... Kalplerimizi Razı Olduğun Yerde Sabit Kıl...

Ey Merhametliler Merhametlisi Rabb'im... Ey Bizlerin Yegane Merci Olan Rabb'im... Sen Bizlerin Dünyaya ve Ukbaya Dair Hacetlerimizi Gider... ZaT'ına ve Habib'(Aleyhissalatü Vesselam)'ine Kavuşmak Ümidiyle Sinelerimize İnşirah Ver... Ve Bizlerin Dualarına İcabet Eyle... AmiN... EcmaiN... AmiN...

ABDULLAH4

Forum Yöneticisi

Es Salatu Vesselamu Aleyke Ya Seyyidel Evveline Vel Ahirin....

Ey Samed ( Varlığı Hiçbr Şeye Muhtaç Olmayan ) Olan Rabb'im Sen ki Kalpleri Evirip Çevirensin, Bizlerin Kalplerini Senin Razı Olduğun Yöne Çevir...

Ey Rabb'im Dünya Aleminde Senin Rızan İçin Yaşayanlardan Eyle...
Bizleri Sözünde ve Özünde Sadık Olan, Emanetleri Layıkıyla Koruyan ve Her İşinde Senin Rızanı Gözeten Kullarından Eyle...

Bu Dünya Zindanından Gerçek Diyara Göçünce Resul-i Ekrem (Aleyhisalatü Vesselam) ve Dostlarıyla Kevser Havzının Başında Toplanmayı ve Cennet- i Ala'daki En Büyük Nimet Olan Cemalullah'ı Seyretmeyi Nasip Eyle....

Dünyanın Dört Bir Yanında Acı Kıvranan, Feryad-ı Figanı Arşa Ulaşan Analarımın, Babalarımın, Kardeşlerimin Acılarını Hafiflet, Rahmetinle Kuşat Ey Rabb'im... Hastalara da Sabır ver, Çektikleri Karşılığında Cennet-i Ala'yi Nasip Eyle....

Ey Rabb'im Bizleri Dosdoğru Bir Din Olan İslam Üzerine Kıl, Sonrasında da Ayaklarımızı ve Yüreklerimizi Kaydırma ...! RESULÜMÜZ EFENDİMİZ MUHAMMED MUSTAFA (SallAllahu Aleyhi ve Sellem)' ya Layık Bir Ümmet, ZAT-I ALA'na Layık Kullar Eyle. Alıp Verdiğimiz Her Nefesi, Aklımızdan Geçen Her Hayırlı Düşünceyi ZAT'ına Bir Şükür Kabul Eyle...

Sen'sin(Celle Celaluhu) Kula Kuldan Yakın Olan. Sen'sin(Azze ve Celle) Ruhlara Nefseyleyen ve Yine Sen'sin (Azze ve Celle) Dertlere Şifa Veren....RABBİM Her Halinizi Hayra Çevirsin ve İmtihanları Hayırlı Vesilerle Sonuçlandırmayı Nasip Eylesin...Amin...EcmaiN..AmiN...

Ey İsteyenlere Cevap Veren ve Dua Dua Yalvaranların Dualarını Kabul Buyuran Yüceler Yücesi Rabb'im! Bizim Niyazlarımızı da Kabul Buyur..Amin...EcmaiN..AmiN...

Livza

Well-known member
Allah'ım, ismet perdesini yırtan
günahlarımı affet.
Allah'ım, bedbahtlıkların inişine sebep olan
günahlarımı bağışla.
Allah'ım, nimetlerini değiştiren
günahlarımı affet.
Allah'ım, duaların kabulünü engelleyen
günahlarımı affet.
Allah'ım, belalar getiren günahlarımı affet.
Allah'ım, işlediğim bütün günahları ve
yaptığım bütün hataları affet.
Allah'ım zikrinle sana yaklaşırım ve kendi
hürmetine senden şefaat diliyorum.
Cömertliğinden beni kendine yaklaştırmanı
diliyorum.
Bana şükrünü öğretmeni ve zikrini ilham
etmeni,
Allah'ım senden huzu, tevazu ve huşu
diliyorum.
Âmîn...​

ABDULLAH4

Forum Yöneticisi

Ey ihsanı, Keremi, Rahmeti ve Merhameti Sonsuz Olan Rabb'im... Yine Kapına Geldik ( Rabb'im Bizleri Bu Kapıdan Ayırmasın ) Ellerimizi ve Gönüllerimizi Açtık, Ve Yine Yalnızca Sana Güveniyor ve Yine Yalnızca Sen'den Dileniyoruz...

Ey Lütfu Bol Rabb'im Bize Sözlerin Özünü Anlatacak Dostlar ve Anlayacak Gönüller Nasip Eyle...

Ey Yüceler Yücesi Rabb'im Sen Ümmeti Muhammed'e Yardım Eyle... Bizlere Birlik ve Beraberlik Duygusunu Sinelerimize Nakşettir...

Kainatın Sultanı ( SallAllahu Teala Aleyhi ve Sellem )'nın Ahlakından Karınca Misali Bizlere Nasip Eyle... Gönüllerimizi Senin ve Habib-i Ekrem ( Aleyhissalatü Vesselam )'in Aşkıyla Doldur...

''Ve Hüve Meaküm Eyne Mâ Küntüm ''..!
"Nerede Olursanız Olun, Allahu Teala Sizinle Beraberdir ve Yanınızdadır'' (Hadid Süresi 4. Ayet-i Kerime)... Biz Kullarına Bu Ayet-i Kerime'nin Sırrını İdrak Eyle Ey Rabb'im... Amin... Ecmain... Amin ....

ABDULLAH4

Forum Yöneticisi

Ey ErhamerRahimin (Merhametlilerin En Merhametlisi) Olan Rabb'im...

Yine Kapına Geldim, Ellerimi ve Yüreğimi Açtım... Ve Yine Olduğu ( Ve İnşaAllah Hep Olacağı ) Gibi Sana Sığındık, Sana Güvendik ve Yalnız Sen'den Diliyor ve Dileniyoruz...

Ey Her Dilemesinde, Her İşinde Hikmet Olan Rabb'im... Bizlerin Gönüllerini Daim Açık Eyle... Daima Hakk'ı ve Hakikatı Görenlerden, Gözetenlerden ve Muhafaza Edenlerden Eyle...

Ya Rabb'i... Biz Senin İzninle Biliyoruz ki Kul Dara Düşmeden Hızır Yetişmez, Senin Yardımın Son Anda da Olsa Biliyoruz ki Gelir...

Senin İzninle Biliyoruz ki En Karanlığın Bile Sonunda Aydınlık Lutfediyorsunuz Bizlere... Ve Yine Senin İzninle Biliyoruz ki En Büyük Dertlerin ve Izdırabın Neticesi Felahtır İnşaAllahu Teala...

Ey Darda ve Zorda Kalanların Tek Yardımcısı, Tek Çaresi Rabb'im... Zulüm Altında Olan, İşkence Gören Hastalık Çeken Analarımın, Babalarımın, Kardeşlerimin Dertlerine Deva İhsan Eyle...

Ey İsmi ve Şanı Yüce Olan, Kendinden Başka Ezeli ve Ebedi Hiçbir Varlık Bulunmayan Rabb'im... Kelamullah'ında Buyuruyorsun ki ...

'' La Yükellifüllahü Nefsen İlla Vüs'aha ''

'' Biz Kimseye Kaldıramayacağı Yükü Yüklemeyiz '' ( Bakara Süresi... 286. Ayet-i Kerime ) ...Ancak İnsan Kendi Nefsine Zulmeder... İşte Biz Acizlerin de Karanlığı Sırf Bundan İbaret... Kendi Nefsimizin Kuyusunda Boğuluyoruz... Hem de Bile Bile.... Dilerim ki RABB'imden Hayırlı Vesilelerle Kurtarır Cümlemizi....

Sizleri ve Ümmet-i Muhammed'i Nefislerinizin Oyunlarından ve Karanlığından Muhafaza Buyursun RABB'im... Ayakları(m)nızı ve Kalbi(m)nizi İslam Üzere Sabit Kılsın... < AmiN...EcmaiN...AmiN>

ABDULLAH4

Forum Yöneticisi

Ey İhsanı ve Lütfu Bol Olan Rabb'im... Kapına Geldik, Boynumuzu Büktük, Kırık Dökük Sözlerimizle Sana İltica Ediyoruz... Kapına Gelen Bu Kullarını Boş Çevirme Allah'ım...

Ey Darda Kalmışların Tek Sığınağı... Dardayız ve Sıkıntıdayız... Alem-i İslamın Üzerindeki Sıkıntıları Bertaraf Eyle... Müslümanlara Birlik ve Beraberlik Şuuru Ver... Bu '' Şefkat Tokatları '' Gafletten Uyanmamıza Vesile Kıl...

Ey Kendisine El Açılanların En Yücesi, Ey Kerem Sahiplerinin En Cömerdi... Dualarımızı Kabul Eyle... İbrahim Bin Edhem Gibi Yalvara Yalvara Sana Geldik, Bizleri de Affettiğin Kullarından Eyle... İbrahim Bin Edhem'in Sana Yakardığı Gibi '' İlahi Abdukel Asi Etaka Mukirran Biz Zunubi Ve Kad Deaka Fe in Vağfir Fe Ente Ehlül Lizaka, Ve İn Tadrud Fe Men Yerham Sivaka '' Ey Rabb'im!!! Asi Kulun Kapına Geldi, Günahlarını İtiraf Ederek Kapına Geldi... Günahlarını İtiraf Ederek Kapına Geldi... Senin Şanındandır Eğer Bağışlarsan Senden Başka Kim Bağışlayabilir ki, Eğer Bizleri Kapından Kovarsan... Allah'ım Yüzümüz Yok Ama Sen Varsın...Bizleri Bağışla... <AmiN...EcmaiN...Amin>

ABDULLAH4

Forum Yöneticisi

Ey Kendisinden Başka RABB Olmayan... Ey Kullarına Pek Merhametli Olan RABB'im... Sana Geldik, Ellerimizi Açtık, İki Büklüm Halde Sen'den Dileniyoruz...

Ey Gözlerin Göremediği, Zihinlerin, Zan ve Bakışların İhata Edemediği ALLAH'ım!

Ehl-i İmana Düşmanlık Yapanların Şerlerine Karşı Bizleri Senin O Zarar Verilemeyen, Ulaşılamayan Himayene Dahil Etmeni Diliyoruz...

Ya ErhamerRahimin (Ey merhametlilerin en merhametlisi) Düzenbazların Entrikalarından Alem-i İslamı Koru... Kâfirlerin Küstahlıklarını, Facirlerin Komplolarını ve Münafıkların Saldırılarını Başımızdan Def Eyle...

Ey RABB'im Şimdiye Kadar Gelip Senin Kapında Muhtacım Diyenlerden Boş Dönen Hiç Olmamış; Hiçbir Kaçkın ve Pişman da O Kapıdan Kovulmamıştır. O Kapı Senin Kapın, Onun Başka Kapılardan Farkı da Her Gelene Affındır. Bizleri Affeyle... Zalimlere de Varlığını Duyur....

Beklediğimiz Asırlardan Beri Bizi Kıvrım Kıvrım Kıvrandıran Dertlerimize Derman.. Dualarımıza İcabet Buyur Ya Rahman... Amin...Ecmain...Amin...

ABDULLAH4

Forum Yöneticisi

Ey Ezelin ve Ebedin Sultanı... Ey Kapısına Gelenleri Boş Çevirmeyen Rabb'im ... Kapına Geldik... Ellerimizi Sana Açtık ... Sana Yöneldik... Senden Dileniyoruz...

Ey Yüceler Yücesi Rabb'im Belaya Maruz Kalan Kullarına Sabır İhsan Eyle... Lütfedilen Nimetler Karşışında Şükreden Kullarından Eyle...

Ey Kullarını Şefkat Tokadıyla Uyaran Rabb'im Bizlere İnayet Eyle...
Bizleri Şer Güçlerin, Fesat İnsanların ve Zalimin Zulmünden Koru...

Ey TEVVAB Olan RABB'im... Yine Senin Sözünle Sana İltica Ediyorum...

'' Rabbena La Tüziğ Kulubena Ba'de İz Hedeytena Veheb Lena Mil Ledünke Rahmeh* İnneke Entel Vehhab '' ...

'' Rabbimiz, Bizi Hidayete Erdirdikten Sonra Kalplerimizi Kaydırma ve Katından Bize Bir Rahmet Bağışla. Şüphesiz ki Sen Bağışlaması ve İhsanı Bol Olansın... ( Al-i İmran Süresi... 8. Ayet-i Kerime )...

Ey İstekte Bulunulanların En Hayırlısı, Dua Edilmesini Emreden ve Duaya İcabet Edeceğini Bildiren Bizim De Duamızı Kabul Eyle ... Amin...Ecmain..Amin...

ABDULLAH4

Forum Yöneticisi

Ey Rahmeti Gazabını Geçen Allah'ım... Ey Kullarına Çok Merhametli ve Bağışlayıcı Olan Allah'ım... Sana Geldik... Sana El Açtık.... ve Yalnız Sen'den İstiyoruz Ey RABB'im...

Ey Rabb'im Sen'den Rahmetini Celb Edecek Ameller İşlemeyi Nasip Eyle Bizlere... Ey Rabb'im Mağfiret Diliyoruz... Bizleri Her Türlü Günahtan, Küfürden ve Şirkten Muhafaza Eyle....

Ey Rabb'im... Bizleri Seni çok zikreden, Senden çok korkan, Sana çok şükreden, Sana çok itaat eden, Sana karşı içi saygı ve huşu ile dopdolu olan, dua dua yalvaran ve durmadan Sana teveccüh eden insanlar eyle...

Ey Rabb'im Sana güzelce ibadet etmeyi istiyor, Senden doğru yolda azim ve sadık diller selim kalpler ihsan eyle bizlere...

Dualarımızı Dergah-I İzzetinde Kabul ve Makbul Eyle ... Amin...Ecmain...Amin...

Livza

Well-known member
Ya Rabb!
sen bahşedensin biz ise dilenci..
Allah'ım, duâların kabulünü engelleyen günahlarımızı bağışla..
-dili duâlı, kalbi imanlı dostlardan uzaklaştırma bizi.

ABDULLAH4

Forum Yöneticisi
Mevlâna Halid k.s. Hazretlerinin Duası

Mevlanâ Halid-i Bağdâdî k.s. hazretlerinin “Câliyetü’l-Ekdâr” isimli eseri uzun bir duadan ibarettir. Doksan dokuz esma-i hüsna ve Ashabı Bedir’in isimlerini vesile kılarak dua etmiştir. Duayı şöyle bitirmiştir:

“Allahım! Ya Allah, ya Rahman, ya Rahîm…
Senden, yüce isimlerinle, mükerrem meleklerinle, Rasullerinle, ki en faziletli salât ve selâmlar üzerlerine olsun, Ehl-i Bedr’in sendeki hakkı için ey Rabbim, onlara ilka/ihsan ettiğin nurundan bir göz açıp kapaması kadar da olsa ihsan etmeni, onlara verdiğin rahmet rüzgârlarından bana da vermeni diliyorum.

Ey Ehl-i Bedr! (Size ihsan edilen) hoş kokulu rahmet rüzgârlarıyla ve nurlarla bana yardım ediniz. Beni bütün desise ve belalardan kurtaracak gizli bir bakışla da olsa imdadıma koşunuz (bana dua ediniz).

Ey Sâdât (efendilerim)! Sizden bu istekleri dilemeye ben layık olmasam da, bu liyakatsizliğimi görmezden gelerek ve hoşgörülü davranarak bu nazarla imdadıma yetişirsiniz.

Benim amellerim her ne kadar korkulan sarp yollar, uçurumlar gibi olsa da, sizin korumanızı maksat edinenler için himayeniz rahatlık ve kolaylıktır. Zira sizler, sizin himayenizin, Kur’an’ın muhkemi olduğunu söylüyorsunuz. Sizler saygı ve cömertliğin incelikleriyle saygı duyulanlarsınız. Sizler Yüce Sevgili’ye götüren vesilelersiniz. Sizler en sağlam yola sevk eden vasıta ve vesilelersiniz. Sizler hidayete ermişlerin en üstünüsünüz. Sizler yol gösteren yıldızlarsınız. Sizler düşmanların üzerine atılan taşlar gibi onları bertaraf edenlersiniz. Sizler zifiri karanlığın kandillerisiniz. Sizler, helak olmak ve boğulmak üzere olan herkesi çekip kurtaranlarsınız. Ben ise sizin zelil, hakir, kusur dolu, hata dolu kölenizim.

İsm-i Azam’ın hürmetine Ya Allah, ya Vahid, ya Ehad, ya Ferd, ya Samed, ya Mevcud, ya Cevâd, ya Bâsıt, ya Vedûd, ya Kerîm, ya Vehhab, ya Zü’t-Tavl, ya Hannân, ya Mennân, ya Gani, ya Muğnî, ya Fettah, ya Rezzâk, ya Alîm, ya Halîm, ya Hay, ya Kayyûm, ya Rahman, ya Rahim, ya Bedîu’s-Semâvâti ve’l-Arz, ya Zü’l-Celâli ve’l-İkram!

Haramından uzak tutup beni helalinle yetir. Senin dışındaki şeyleri benden uzaklaştırıp fazlınla beni zengin kıl. Onların senin üzerindeki hakkı hürmetine Ya Rabbi! Ey Rabbim! Ben senin ve onların kopmaz kulpuna sımsıkı tutunmuşum ve maksada ulaştıracak yegane sebep olan senin ve onların sağlam ipine sımsıkı sarılmışım. Ey Bedir ehli! (Bana yardım edin!)

Allahım! İsm-i celâlin hürmetine senden nimetin devamını, korumanın tamamını, rahmetin genişliğini, afiyet vermeni, yaşamın daha da rahat olmasını, en mutlu ömrü, en kâmil ihsanını, en geniş nimetini, en hoş ve tatlı fazlını, en faydalı lütfunu diliyorum.

Allahım! Bizim lehimize ol, aleyhimize olma! Allahım! Bize verdiğin mühleti saadetle sonlandır. Emellerimizi fazlasıyla gerçekleştir. Sabah ve akşamlarımızı afiyetle birleştir. Sonumuzu ve gidişatımızı rahmetine eriştir. Günahlarımızın üzerine affının rahmet kovalarını dök.

Ayıplarımızı ıslah ederek bize ihsanda bulun. Takvayı azığımız, bütün gayretimizi rızanda kıl, bütün tevekkül ve itimadımızı ancak Zatına mahsus eyle. Bizi istikamet yolu üzerinde sabit kıl. Bu dünyada ve kıyamet gününde nedamet gerektiren şeylerden bizleri koru.

Allahım! Günahların yükünü bizden hafiflet ve bizi iyilerin hayatıyla rızıklandır (onlar gibi hayat ver). Önemsediklerimizle bu dünyada ve ahirette bize sen kâfi ol. Şerli kimselerin şerrinden ve yalancıların hilelerinden bizleri uzak tut. Bizim boyunlarımızı, babalarımızın, annelerimizin, üstadlarımızın, şeyhlerimizin boyunlarını cehennemden azad et.

Ya Azîz, ya Cebbâr, ya Kerîm, ya Settâr, ya Gaffâr, ya Alîm, ya Hâliku’l-Leyli ve’n-Nehâr!
Efendimiz, koruyucumuz, sadık, emin Muhammed’e, âline, ashabına ve müminlerin anneleri olan hanımlarına, nesline, temiz ve güzel ehl-i beytine ve kıyamete kadar onları takip eden nesle salât olsun, peygamberlere de selam olsun. Hamd alemlerin Rabbi Allah’a mahsustur.

(Kaynak: Semerkand Dergisi, Kasım 2011