Cumamız mübarek olsun...Buyrun Salavat getirelim

mihrimah

Well-known member
Selam ve Dua Ümmeti Muhammed-in ve O Kuran-ı Azimüşşanın muallimi olan Aleyhissalatu vesselam efendimize olsun..

Aişe radıyallahu anha'dan rivayet edildiğine göre:

“Kim Cuma günü bana salavat getirirse, kıyamet gününde ona şefaatim hak olur”

Enes’den rivayet edildiğine göre:

“Cuma günü bana bolca salavat getirin. Çünkü Cebrail bana az önce geldi ve Rabbisinden şu bilgileri getirdi: Yeryüzünde bir müslüman sana bir kez salavat getirirse, ben ve meleklerim ona on kez salat ederiz”.

“Cuma günü bana çokça salavat getirin. Çünkü, Cuma, meleklerin şehadet ettiği şahitli bir gündür. Bana salavat getiren bir kulun sesi, nerede olursa olsun bana ulaşır.”

“Günlerinizin en değerlisi Cuma günüdür. O günde Adem yaratılmış ve o günde ruhu kabzedilmiştir. Sûra üfürme o gündür, kıyamet o gündür. O günde bana çokça salavat getirin. Zira sizin salavatınız bana arzolunur.”

Ashab Efendilerimiz buyurdular ki:

Ya Resulallah! Sen çürümüş olacaksın, bizim salavatımız sana nasıl arzolunur?

Buyurdu ki: “Allah peygamberlerin cesetlerini yemeyi toprağa haram kılmıştır”

Allahumme salli ve sellim ve barik ala seyyidina Muhammed ve ala âlihi ve ashâbihi ve sellim.....

Cumaniz mubarek, hayirli , berek
etli olmasi umidiyle ;

Cumanizi tebrik eder ,
Dualarda bulusmayi umid ederiz ....

Bu mubarek Cuma gününde 1.000.000 adet Salavat okumaya niyetlendik, sirketi maneviyeye istirake bekliyoruz..

bizar

Well-known member
Kıyamet gününde her merhalede bana en yakın olanınız, dünyada bana en çok salat ve selam getireninizdir Kim, cuma günü ve cuma gecesi bana salat ü selam getirirse, Cenab-ı Hak onun yetmişi ahiret ve otuzu dünya ihtiyaçlarından olmak üzere yüz hacetini giderir Sonra Allah bir meleği vazifelendirir Size nasıl hediyeler gelirse o da kabrime girer, bana salat edeni adı, nesebi ve kabilesine kadar haber verir Ben de onu beyaz bir deftere yazarım” buyurmuşlardır...

+ 100

AyDoSt

Member
Zamandan nasiplenmiş uzun hecelerdeki kısa anlayışlı çarşamba!... düşünce beşiğindeki garip Bakışlarımdaki damağı yarık perşembe!... ayağa kalkın!... Ve yol verin secdesini özlediğim cumalara!... Yolverin!...

Cuma düşünceleri...
Hayırlı Cumalar...

Bugün Cuma..!
En güzel gün...
Yaradana kavuşma günüdür bugün..
Kur'an la hayatı bulma günüdür bugün..

Bugün Cuma..!
Hayırlı bir gün...
Hüznün ruha...
Mutluluğun doyuma ulaştığı gün..
Kur’an la konuşulan gün...

Duasız olmaz ki hiçbir gün...
Bugün gerçekten duanın kabulü bir gün...

<<<.....CUMAMIZ MÜBAREK OLSUN....>>>