Bol Salavatlı Cumalar; Cumamız Mübarek Olsun...

_vatan_

Well-known member
d105bf8e0a0c12a0be540ec09a34893b_1264704714.jpg

Dualarda bu kardeşinizede yer vermeniz ümidi ile
Essealmu aleykum ve rahmetullah

_vatan_

Well-known member
resimli-cuma-mesajlari-tebrik-e-kartlari-12.jpg

Geç Oldu Ama Cumamız Mübarek Olsun .Hakkınızı Helal Edin Çok Yoğun Bir Cuma Günü Geçirdim Hatta Cumarteside Öyle Ama Atlamak İstemedim .
Dualarda kardeşiniz benide unutmazsınız inş
En Güzele Emanetsiniz.
Selam Ve Dua İle...

Livza

Well-known member
Allahümme salli ala seyyidina Muhammedin ve ala
ali seyyidina Muhammed
"Cuma günü bana salâvatı çok okuyun. Çünkü o gün
okunan salâvatlar meşhuddur, melekler ona
şahidlik ederler. Bana salâvat okuyan hiç kimse
yoktur ki, o daha okumasını bitirmeden salâvatı
bana ulaştırılmamış olsun."

HAYIRLI CUMALAR...

TaLHa

Nur-u Aynım
Yönetici
Cumamız mübarek olsun..Selam ve dua ile..

[BILGI]Sonra gider.. Ayasofya gibi gayet muazzam bir câmie, Cuma gününde dâhil olur. O cemaat-ı müslimînin, bir adamın sesiyle kalkar, eğilir, secde eder, oturduklarını müşahede eder. Manevî ve semavî kanunların mecmuundan ibaret olan şeriatı ve şeriat sahibinin emirlerinden gelen manevî düsturlarını anlamadığından, o cemaatın maddî iplerle bağlandığını ve o acib ipler onları esir edip oynattığını tahayyül ederek en vahşi insan suretindeki canavar hayvanları dahi güldürecek derecede maskaralı bir fikirle çıkar, gider.

İşte aynı bu misal gibi: Sultan-ı Ezel ve Ebed'in hadsiz cünudunun muhteşem bir kışlası olan şu âleme ve o Mabud-u Ezelî'nin muntazam bir mescidi olan şu kâinata; mahz-ı vahşet olan inkârlı fikr-i tabiatı taşıyan bir münkir giriyor. O Sultan-ı Ezelî'nin hikmetinden gelen nizamat-ı kâinatın manevî kanunlarını, birer maddî madde tasavvur ederek ve saltanat-ı rububiyetin kavanin-i itibariyesi ve o Mabud-u Ezelî'nin şeriat-ı fıtriye-i kübrasının, manevî ve yalnız vücud-u ilmîsi bulunan ahkâmlarını ve düsturlarını birer mevcud-u haricî ve maddî birer madde tahayyül ederek, kudret-i İlahiyenin yerine, o ilim ve kelâmdan gelen ve yalnız vücud-u ilmîsi bulunan o kanunları ikame etmek ve ellerine icad vermek, sonra da onlara "tabiat" namını takmak ve yalnız bir cilve-i kudret-i Rabbaniye olan kuvveti, kudret ve müstakil bir kadîr telakki etmek; misaldeki vahşiden bin defa aşağı bir vahşettir!..
Asa-yı Musa ( 167 )[/BILGI]

Hayırlı Cumalar. Bizede dua ediniz..

Livza

Well-known member
Allah kuluna üç şekilde cevap verir;
"Evet!" der, istediğini verir .
"Hayır!" der, daha iyisini verir .
"Bekle!" der, en iyisini verir ..
Hayırlı Cumalar..

Livza

Well-known member
Allahım! Âcizlikten, tembellikten, korkaklıktan ihtiyarlayıp ele avuca düşmekten ve cimrilikten sana sığınırım. Kabir azâbından sana sığınırım. Hayat ve ölüm fitnesinden sana sığınırım.” Allahumme amin.
Cümleten hayirli cumalar..