Beyaz Atlı Prensi Beklemek..

ebrar172

Well-known member
ne kadar söylesemde inanmayın ben onu çok sevdim..ağlasamda gülsemde yalandayım belli etmedim.yaralı yürek bana senin aşkın gerek..şimdi onunla mutlusun demek....
gel gel ,gel elleri cennet kokan yarim
hiç geçmedi seni seven halim
seni çalan şimdi mutlu,şimdi zalim
çok özledim seni esmer yarim..

bunuda demiş şair yani insan aşıkken parayı pulu kusurları hataları görmez olur ama sonra herşey değişir..yani aslında arabesk olacak biraz ama insan kavuşamazsa o aşktır eger sevdiğine kavuşursa aşk biter sevgi olur aşk bitmez diyenlere
bu söz herşey biter ilahi aşk hariç bütün aşklar biter üzgünüm ama böyle arkadaşlar sanmayın
aşkınız bitmeyecek kavuşursanız bitecek maalesef ama kavuşamayanlar her daim aşık kalır..işin sırrı ayrılıktadır zaten..

T

Tarihci19

Misafir
ebrar172 ' Alıntı:
ne kadar söylesemde inanmayın ben onu çok sevdim..ağlasamda gülsemde yalandayım belli etmedim.yaralı yürek bana senin aşkın gerek..şimdi onunla mutlusun demek....
gel gel ,gel elleri cennet kokan yarim
hiç geçmedi seni seven halim
seni çalan şimdi mutlu,şimdi zalim
çok özledim seni esmer yarim..

bunuda demiş şair yani insan aşıkken parayı pulu kusurları hataları görmez olur ama sonra herşey değişir..yani aslında arabesk olacak biraz ama insan kavuşamazsa o aşktır eger sevdiğine kavuşursa aşk biter sevgi olur aşk bitmez diyenlere
bu söz herşey biter ilahi aşk hariç bütün aşklar biter üzgünüm ama böyle arkadaşlar sanmayın
aşkınız bitmeyecek kavuşursanız bitecek maalesef ama kavuşamayanlar her daim aşık kalır..işin sırrı ayrılıktadır zaten..

arap edebiyatındada edebiyatımızdada bu böledir doğru, vuslat aşkı bitirir doğru..

ebrar172

Well-known member
o yüzden işte bırakalım bu ablamız beklesin hiç değilse aşkı bitmeyecek kavuşsa yazık 6 ay sonra adam evde televizyonun karşısında uyuklayan bir kişilik kadınsa tepesinde dırdır eden bir şahıs olacak ve yazık olacak en iyisi o beklemeye devam etsin... :)

T

Tarihci19

Misafir
bir arap kadınıyla erkeği birbirine uzaktan bakarlar aylarca çok güzel bi aşkla yanmaktadırlar, bir gun erkek kadına yaklaşır ve elini uzatır kadın derki bana dokunupta aşkımızı bitirmek mi istiyorsun?

molla_zehra

Well-known member
"AŞK;
KUDURGAN BİR YARADIR,
KARŞI KONULMAZ.
HEM HİÇ DE UYGUN OLMAYACAKTIR
DUVARSIZ KADAVRALARI İÇİNDE ŞİMDİNİN
SEVDA İNCİLERİ OMUZLAMAK.
BEYHUDE SÖZLERİN RAHMİNE SEYİRTMEK OLACAKTIR
BELKİ DE AŞKI KUCAKLAMAK."-Y.Özkan Özburun-

ebrar172

Well-known member
sadece dokunmakmı bakışlar bile utangaçtır gerçek aşıklar bakışabilirlermi sanmıyorum ölmekle eşdegerdir bence..arada bir kaçamak değen iki çift göz bir ömür yetecek mutluluktur...oysaki bu gibi şeylere insanlar artık hikaye diye bakıyor herşey maddi olmuş aşklar bile maddi derken kastım para değil ama böylesi aşklarda var şükürki var tertemiz cismaniyetten uzak nefsin ulaşıp kirletemediği aşklar......

T

Tarihci19

Misafir
vardır elbet, aşıklar bakmaya dahi çekinirler doğru, üstad derki aşk şiddetli bir muhabbettir, ve yine derki maşuk aşığının aşkını kaldırabilecek değilse o aşk mecaziden ilahiye inkılab eder kaysın önce leylanın cismine aşık olması fakat aşkının o denli buyuklüğü ve leylanında o denli buyuk aşka kafi gelememesi sonucu kaysın aşkı ilahiye inkılab etti ve leylayı görünce tanımadı..

T

Tarihci19

Misafir
millet aşkı için deli olmuş, dağları delmiş, icraat bunlar bizdekide onların aşkını konuşmaktan öte gitmez :)

hulusi

Well-known member
EYVALLAH EVET KARDEŞİM_________________________________________________LEYLÂ VE MECNÛN

Ey yâr, muhakkikler buna başka bir isim daha vermişlerdi; aşık ve ma'şuk ve aşk!
Sonra gelen şeyhler müdrik, müdrek ve idrak dediler.
Müdrik aşıka ve müdrek ma'şuka ve idrak aşka dediler.

Ey yâr, bu müdrik idrakini müdreke gayet yakın ettiğinde aynolur.
Yani aşık, aşkla ma'şuka mülâzemet eylese ve ma'şuktan gay­rının hayalini
hatırından kaldırsa, o vakit yakınlığın fazlalığından dolayı ittisal hasıl olur.
O demde aşık ve ma'şuk ve aşk bu üçü bir olur.

Meğer bir mecnunda Leyla aşkı nihayetine ermişti.
Yani o kadar ma'şukun zikrine zâkîr olmuştu ki, zâkir ayn-ı mezkûr oldu.
Sevdiğini o kadar çok anmıştı ki, andığı sevgili olmuştu.

Yani andığı ismin müsemmasının hayali gönülde görülür, suretiy­le mutasavver olur
. Madem ki, o ismi zikreder, o suret musavver olur.
Mecnun'un aşkı galebe ettiği zaman, ma'şuktan mâsivâyı def etti.
Gönül ma'şuk suretini tuttu ve iki cihanı ma'şukaya sattı.
Ve ikiliği yıktı, birlik gözünden baktı.
Yani Mecnun Leyla'yı o kadar çok andı ki, onun şekli gönlünde peyda oldu,
ondan başka bir şey tanımaz ve bilmez oldu, o gönlündeki Leyla ile bir oldu.

Mecnun bu halete erişti, Bağdat Halifesi buna bir tedbir edip dedi ki,

- "Leyla'yı ve Mecnun'u getirin!" Derhal hazır ettiler. Halife dedi:

- "Ya Kays, hâlin nedir?" Mecnun dedi:

- "Hay bu ne sualdir ? Sen benim gibi ol ki, benim hâlimi bilesin!" Halife dedi:

- "İşte Leyla'yı sana vereyim ve sen kendine gel!" Mecnun dedi:

- "Leyla hod benim, beni bana nice verirsin?" Halife Leyla'ya;

- "Söyle!" diye emretti. Leyla dedi ki:

- "Ey Mecnun, Leyla benim!" Mecnun dedi:

- "Eğer sen Leyla isen ben kimim?
Hâşâ ki, Leyla iki ola" deyip Leyla'ya bakmayıp "Leylâ Leylâ.." diye diye gitti.

Ey birader aşık, aşk-ı mecazi bu hadde olursa, kıyas et ki, aşk-ı hakiki ne gayete erişir?

Nitekim "Lemeat"ta şöyle denmiştir:

"Ve gâyetül ayn verresm vela eser

Ve berezullahil vahidıl kahhar"

Aşıkın gayet-i ittihadından resmi kalmaz.

Ey yâr, aşık cüz'i ihtiyarını kaldırsa, ihtiyarı küll olur.
O vahdetin şarabından sekran olur.
Ve bahtiyar dilinden "Enel Hak" cevabı gelir.
O âdemi gerek assınlar, gerek döğsünler hiç aynına gelmez. Beyt (Mesnevi'den):

Zamansız söylenen "ene" la'nettir

Vaktinde söylenen "ene" rahmettir

Mansur'un söylediği "ene" rahmet oldu

Firavun'un dediği "ene" la'net oldu

Aşık cezbe-i ilâhîyeye yetiştiği zaman kendözünden fena-yı mahz olur ve gönlü dili ma'şuk olur.
Yani ilâhî cezbe yetiştiğinde kendini yitirir ve gönlü daima Hakk'ı söyler.

Nitekim buyurur (Hadis-i kudsî):

"Ve bî yantık ve bîyesmi' ve bîyebsır." "Benimle söyler, benimle işitir, benimle görür."

Aşıkın mevhumu mahvolunca, şahid-i ayn meşhud olur.
Aşıkın vehmi giderse gören, görülenin kendisi olur.

Ey yâr, ma'şuk-u hakiki Hak Tealâ'dır.
Hak Tealâ'nın ilm-i kadiminde kendi cemalini kendisinin müşahede eylemesine ezelî iradesi var idi.
O ezelî irade, âlemi ve âdemi âyine edindi, tecelli etti.
Varlığı tecellisinden var oldular ve hayat tecellisinden hay oldular ve
kudret tecellisinden kadir oldular ve saltanat tecellisinden padişah ol­dular
ve ilim tecellisinden âlim oldular, cemal tecellisinden cemîl ol­dular.

Alem ve âdem, cemal ve celâl mazharıdır.
Ve her şey istidadı gereğince Hak varlığından var oldular ve yine Hakk'a rücu' ederler. Zira mebdei Hak idi ve meadı dahi Hak'tır. Yani her şey Hak'tan gel­di, yine Hakk'a dönüp giderler, başlangıç ve son Hak'tır. Nitekim Hak Tealâ buyurdu:

"Inna lillah ve ileyhi râciun." "Allah için olduk ve yine dönüşümüz O'nadır."

Pes nakkaşın fitnesi yine kendi nakşınadır. Beyt (Farsça):

Ressamın fitnesi kendi resminedir

Arada bir şey yoksa, sen rahat ol

(Ressam kendi resmini istediği gibi yapar, sen araya girme.)

Varlık levhasında nakşedilmiş olanlar nakkaşın suretleridir. Beyt (Farsça):

Varlık sahnesinde görünen her bir resim

Resmedenin kendi suretinden başka bir şey değil

Çün aşık bu halete erişti, "Fesemme vechullah" sırrına vasıl oldu. (Bakara: 115)

Her hangi yana bakdımsa yüz göründü

Sol yüz didim sana ki, düpdüz göründü

Bakdığın gördüğün cemal kamu

Sen sanursun anı hayal kamu

Bakara suresi 115.ayet: "Ve lillahil meşrıkı vel mağrıb."
"Doğu batı Allah'ındır, ne yana dönerseniz Allah'ın yüzüdür"

Ey birader, gerçi Hak Tealâ'nın kendi cemal ve kemâli kendine malûmdur.
Amma diledi ki, kesret âyinesinde tecelli ede tâ cemâl kemaliyle aşkbazlık ede
ve o yüzden dileği var âyineden kendi hüsnün göre.
Kesret aynasında kendi cemalini görüp kendisiyle aşk oyunu oynamak diledi
. O vechden Allah'a aşık derler, kendi cemâline ma'şuk derler ve Hakk'ın iradetine aşk derler.
Pes aşık ve ma'şuk ve aşk asıl­da üçü birdir.

Ey yâr, eğer sen bu hakikat sırrından bir şey anlarsan buna şaşmak gerek.
Zira şeyhe erişmeyen kimse, taşradan dinlemekle berhurdar olmaz,
Hak aşığı olmayan bu ince manaları anlayamaz.
O yüzden aşık-ı ilâhî olmayan aşk sırrından haberdar değildir.

T

Tarihci19

Misafir
hah tam yerine geldi şimdi :)_________________________________________________ALÂÜDDİN ATTÂR (K.S.) ANLATIYOR

Şâh-ı Nakşibend hazreteleri beni kabul edince, kendilerini o kadar sevdim ki, sohbetlerinden ayrılamayacak hâle geldim. Bu halde iken, bir gün bana dönüp;

'' Sen mi beni sevdin, ben mi seni sevdim?' buyurdu.

'İkrâm sâhibi zâtınız, âciz hizmetçisine iltifât etmelisiniz, hizmetçinizde sizi sevmelidir' diyerek cevap verdim. Bunun üzerine:

'' Bir müddet bekle, işi anlarsın' buyurdu. Bir müddet sonra, kalbimde, onlara karşı muhabbetten eser kalmadı. O zaman; 'Gördün mü; sevgi bizden midir, senden midir?' buyurdu. Beyt:

Eğer mâ'şûktan olmazsa muhabbet âşıka,

Âşığın uğraşması mâ'şûka kavuşturamaz aslâ.......

Eyvàh!

Well-known member
yunustsc ' Alıntı:
kadınların işi bu BEKLEMEK. İŞİ NEEEEEEEE

ya erkekler onlar nasil bekliyorlar bir bakalim ;D

GerÇek 1 kadın bekler,annesinin besledigi gibi onu besleyen,

Evini temiz,pak ve sıcak tutan,​

Dır dır nedir bilmeyen,

Paranın kıymetini bilip alışveriş etmeyen,​

Bütün gün çalısıp,​

Bütün gece dans edebilien,​

Ve asla HAYIR! demeyen,​

Asla başı ağrımayan;​

Yalnız kendisini sevecek,

Ve şımartacak bir kadın...​

BEKLERLER............................................ ...ama ::)

!
!
!
!
!
!
!
!
!
!
!
!
!
!!

COK BEKLER!!!!!.....

tobe tobeeeeeeee ;D​

T

Tarihci19

Misafir
husran sen bakma,, hçibir eş istemez ki her dediğine evet denilsin, şimdi ben erkek olduğum için tabi bayanlardan örnek vereceğim ama inşallah taşa tuttulmam yine..

çoğu kadınlar kocalarına söz gecirmek isterler her dediklerine tamam cevabı almak, istediklerini yaptırmak isterler,, ama koca böyle biri olduğunda ise kadının gözünde hiçbir çekiciliği kalmaz, nitekim kadınlar bir araya geldiklerinde kocasına her istediğini yaptıramayan bazen de hayır cevabı alan kadına imrenirler, çünkü kadın her istediğini yaptırdımı o eş onun gözünde kıymetten düşüyor (herne kadar öyle söylemeselerde) ve eşlerinin kendi gözlerinde bir çekiciliği kalmıyor,, bazen hayır yanıtını duyan kadınlar ise eşlerini çekici buluyorlar, İstatistikler bunu gösteriyor..

hulusi

Well-known member
kadında erkekde islam ahlakı üzere olursa..fani dünya hayatı güllük gülüstanlık olur ki cennetin lezzetini burda hissederler..bırakalım bunları bize göre değil bunlar..kadındı erkekdi vs..eşler birbirinin tamamlıyıcısıdır..üstad bediüzaman bekar erkek üçte bi çoçuk,bekar kadın üçte bi erkektir..evlenınce tam olur..ve fıtrı olarak kalbler yalnızlığa gelmezler kalbini dinleyecek derdini söyleyecek bi yürek arar...ve diyor ki üstadım işte bu yürek fıtrı olarak latif ve şefkatlı yaratılan kadın yüreğidir..bize düşen darı imtıhanda elimizden tutup düştüğümüzde kaldıran beraber Rabbe yol alan refikalar bulmak..ve bu imtıhan hayatını yardımlaşarak aşmak...bi mümine verilen en büyük nimet saliha kadındır..kadın içinde erkek..efendımız bana üç şey sevdirildi..gözümün nuru Namaz,kadın ve güzel koku..ah sultanım ah anlayamadık seni...

hulusi

Well-known member
mahcubum efendime..her konuda çok uzak kaldık sanki ona en azından ben..nerde kardeşim dedikleri erler..kardeşlik vasfına yakışır işler hayatlar......._________________________________________________derdim çok diyecek lisan yok..ağlarım ağlatamam,hissederim söyleyemem,dili yok kalbimın ondan ne kadar bizarım...

hasret

Well-known member
hulusi ' Alıntı:
kadında erkekde islam ahlakı üzere olursa..fani dünya hayatı güllük gülüstanlık olur ki cennetin lezzetini burda hissederler..bırakalım bunları bize göre değil bunlar..kadındı erkekdi vs..eşler birbirinin tamamlıyıcısıdır..üstad bediüzaman bekar erkek üçte bi çoçuk,bekar kadın üçte bi erkektir..evlenınce tam olur..ve fıtrı olarak kalbler yalnızlığa gelmezler kalbini dinleyecek derdini söyleyecek bi yürek arar...ve diyro ki üstadım işte bu yürek fıtrı oalrak latif ve şefkatlı yaratılan kadın yüreğidir..bize düşen darı imtıhanda elimizden tutup düştüğümüzde kaldıran beraber Rabbe yol alan refikalar bulmak..ve bu imtıhan hayatını yardımlaşarak aşmak...bi mümine verilen en büyük nimet saliha kadındır..kadın içinde erkek..efendımız bana üç şey sevdirildi..gözümün nuru Namaz,kadın ve güzel koku..ah sultanım ah anlayamadık seni...

maşallah helal sana abi ne kadar güzel ve yerinde tesbitler...

ebrar172

Well-known member
HuSRaN ' Alıntı:
ya erkekler onlar nasil bekliyorlar bir bakalim ;D

GerÇek 1 kadın bekler,annesinin besledigi gibi onu besleyen,

Evini temiz,pak ve sıcak tutan,​

Dır dır nedir bilmeyen,

Paranın kıymetini bilip alışveriş etmeyen,​

Bütün gün çalısıp,​

Bütün gece dans edebilien,​

Ve asla HAYIR! demeyen,​

Asla başı ağrımayan;​

Yalnız kendisini sevecek,

Ve şımartacak bir kadın...​

BEKLERLER............................................ ...ama ::)

!
!
!
!
!
!
!
!
!
!
!
!
!
!!

COK BEKLER!!!!!.....

tobe tobeeeeeeee ;D

Allah iyiliğinizi versin emi hüsran bu ne yahu nerden bulursunuz bu kadar komik şeyleri ben güldüm sizide yaradanım güldürsün İnşallah..
:) :)