ABLAM İÇİN ÇEVŞEN OKUR MUSUNUZ??

Nevzatt

Well-known member
özge rabbim şifa versin Şafi c.c. ismiyle tecelli etsin ben babama okuyorum ablanada okurum inş. büyük cevşan elinden hiç düşme z

molla_zehra

Well-known member
Nevzatt ' Alıntı:
özge rabbim şifa versin Şafi c.c. ismiyle tecelli etsin ben babama okuyorum ablanada okurum inş. büyük cevşan elinden hiç düşme z
ALLAH RAZI OLSUN NEVZATT KARDEŞİM İNŞ.DUALAR SAYESİNDE ZOR DEDİKLERİ BU AMELİYATTAN SAĞ SALİM VE İNŞ.ŞİFAYA ERMİŞ BİR ŞEKİLDE ÇIKAR ABLAM.
BABAMA DA DEDİN KARDEŞİM,İNŞ.AMCANIN DA BÖYLE BİR RAHATSIZLIĞI YOKTUR?HAYIRDIR.
OKUYANDAN,DUASINDA ANANDAN ALLAH BİN KAT RAZI OLSUN.SLM İLE..

adese

Member
Mesajım diğer sayfada kaldığından dikkat edilmemiş galiba.. Şu işi organize edelim.

Cevşende başlıca şu bölümler var:
*Kur'an Bölümü (Yâsin+Fetih+Rahman+Mülk+Nebe Sureleri+Sabah Ve Akşam namazlarından sonra okuduğumuz LâYestevi ile başlayan Haşir Suresinin son 5 ayeti ve Dua)
*Cevşen-ül Kebir
*Evrâd-ı Kudsiye
*Delail-in Nur
*Aradada Sekine var
*Münacat-ul Kur'an
*Tahmidiye
*Hulasat-ul Hulasa

Bu şekilde 7-8 ya da istediğiniz şekilde fazla ya da az bölümlere ayrılabilir.

molla_zehra

Well-known member
adese ' Alıntı:
Mesajım diğer sayfada kaldığından dikkat edilmemiş galiba.. Şu işi organize edelim.

Cevşende başlıca şu bölümler var:
*Kur'an Bölümü (Yâsin+Fetih+Rahman+Mülk+Nebe Sureleri+Sabah Ve Akşam namazlarından sonra okuduğumuz LâYestevi ile başlayan Haşir Suresinin son 5 ayeti ve Dua)
*Cevşen-ül Kebir
*Evrâd-ı Kudsiye
*Delail-in Nur
*Aradada Sekine var
*Münacat-ul Kur'an
*Tahmidiye
*Hulasat-ul Hulasa

Bu şekilde 7-8 ya da istediğiniz şekilde fazla ya da az bölümlere ayrılabilir.
ADESE KARDEŞİM BEN BÖYLE BİR BAŞLIKLA RİCADA BULUNDUM LAKİN SİZ ŞUNU OKUYUN SİZ BUNU OKUYUN DEMEYE DE UTANDIĞIMDAN GENEL BİR BAŞLIKTA SUNDUM.RAMAZANDAN DA ÖTÜRÜ HERKESİN OKUYACAĞI HATİMLERİ VS..VARDIR DİYE DÜŞÜNDÜM KİM NEYİ OKURSA İSE KABULDÜR İNŞ.KİMİ SIRF ÇEVŞEN OKUR KİMİ SIRF KURAN BÖLÜMÜNÜ KİMİ SADECE SEKENATI...
HAKKINIZI HELAL EDİN.DUANIZI DA EKSİK ETMEYİN..

adese

Member
Siz bilirsiniz ama bu şekilde tamamlamak biraz müşkil olur. En azından nerelerin alındığı belirtilseydi iyi olurdu.. Neyse, şimdiden Allah kabul etisn.

Binler selam..

molla_zehra

Well-known member
adese ' Alıntı:
Siz bilirsiniz ama bu şekilde tamamlamak biraz müşkil olur. En azından nerelerin alındığı belirtilseydi iyi olurdu.. Neyse, şimdiden Allah kabul etisn.

Binler selam..
ANLADIM ADESE KARDEŞİM.DÜŞÜNDÜĞÜNÜZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM.İNŞ.ÇOKÇA OKUNUYOR ÇEVŞEN BUNLARDA BÖYLE OLSUN :) ALLAH RAZI OLSUN.AMİN ECMAİN..

sana_kosarýz

New member
s.a tabiki ablanız için cevşen okurum okumak güzeldir onu isteyen kalbi nurla dolan kardeşlerimse Allah ın izniyle okurum.lakin ben bu cemaate hizmet etmek sizleri tanımak bu yolda uzun yıllar yol almak istiyorum ama ne yapacağımı bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim.yardım için şimdiden teşk ederim.Allah razı olsun

molla_zehra

Well-known member
sana_kosarız ' Alıntı:
s.a tabiki ablanız için cevşen okurum okumak güzeldir onu isteyen kalbi nurla dolan kardeşlerimse Allah ın izniyle okurum.lakin ben bu cemaate hizmet etmek sizleri tanımak bu yolda uzun yıllar yol almak istiyorum ama ne yapacağımı bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim.yardım için şimdiden teşk ederim.Allah razı olsun
A.SELAM KARDEŞİM ALLAH RAZI OLSUN..BU "NUR KERVANI"NA KATILIŞINIZI VE DAİM PEŞİN SIRA YÜRÜME NİYETİNİZİ ALLAH MÜBAREK ETSİN.BANA LAF DÜŞMEZ BÜYÜKLERİM VAR İKEN LAKİN ŞUNU DİYEYİM Kİ FORUMDA HER TÜRLÜ KONU MEVCUT VE HER GEÇEN GÜN BİRAZ DAHA KONU İTİBARİ İLE GELİŞMEKTE..
BİLGİ GÜÇTÜR..OKU KARDEŞİM,OKU Kİ İMAN VE NUR HİZMETİNDE MUVAFFAKİYETTE OLASIN.
ALLAH YAR VE YARDIMCIMIZ OLSUN.VESSELAM

Nevzatt

Well-known member
tahmidiyede vardır :) cevşende şifa niyetine çok okurum hatta indirdim dinliyorum her okuduğum cümlede dua ediyorum inş. Allah kabul eylesin binler defa amin ........

hasret

Well-known member
özge yeni dikkatimi cekti özür,rabbim ablana en kısa zamnda şifa versin,
bende simdilik evradı kudsiyeyi alayım sonra yine alırım inş...

Sergerdan

Well-known member
Özge kardeşin ablası yarın ameliyat olacaktı bu gece ve sahurda inşaallah arkadaşlar bir daha dua edlim.Allah hayırlar,şifalar ihsan etsin.Herşeyi bilen O dur.

Özge kardeş bizi de haberdar et sonuç için inşaallah.

molla_zehra

Well-known member
Sergerdan ' Alıntı:
Özge kardeşin ablası yarın ameliyat olacaktı bu gece ve sahurda inşaallah arkadaşlar bir daha dua edlim.Allah hayırlar,şifalar ihsan etsin.Herşeyi bilen O dur.

Özge kardeş bizi de haberdar et sonuç için inşaallah.
saya ' Alıntı:
evet yarın Rabbim hayırlı şifalar nasip etsin inş.
ALLAH RAZI OLSUN KARDEŞLERİM.TABİKİ SONUÇTAN HABERDAR EDECEM LAKİN CUMA YATIŞ DEMİŞ DOKTORU ABLAMIN.KANSIZMIŞ BAYAĞI VE BU DA BEDENE ZOR OLACAĞINDAN.AMELİYAT GÜNÜNÜ PAZARTESİYE ALMIŞ DOKTOR.BİRAZ ÖNCE ÖĞRENDİM.HABERİNİZ OLMALI DİYE DÜŞÜNDÜM.HAKKINIZI HELAL EDİN..İNŞ.SAĞ SALİM ÇIKAR ABLAM AMELİYATTAN.HABER EDECEM ERTESİ GÜNÜ BİİZNİLLAH.TABİ HASTANE DE REFAKATÇİ DEĞİLSEM..
DUAİLE.._________________________________________________salıdan beridir hastanedeyim.refakatçi olarak lakin şimdi ailecek hastanedeyiz.ablam ölüm döşeğinde.artık ne kemoterapiye cevap veriyor ne de radyoterapi için tümör küçük.8 cm.den 15 cm çıkmış tümörü ve hala büyümekte.vücudu şişiyor,iyice bedenen ağırlaştı.artık yalnızca ağrılarını dindirmek için ağrı kesen serum veriyorlar.hastalığı bilinçsizce yatmasına sebep oldu.ne yiyor,içiyor,öylece yatıyor arada ah'larını işitiyoruz.kısacası ölümünü bekliyoruz.umut kalmadı.doktoru "kadere boyun eğecez artık" dedi.tedaviyi kestiler.birgünlüğüne dinlenmem için eve yolladı ailem.lakin hatıralar müsaade etmiyor..
gardaş acısı ne yaman,bu nasıl bir imtihandır Allahım!

yani..iyice ağırlaşan,yapılacak bişeyi kalmayan,onun için ölümü bekleyen kanser hastası ablam için "ızdırabını dindir.imanını muhafaza eyle" diye dua eder misiniz?
okadar çok ihtiyacı var ki..

duaile..

illailayh

Active member
özgecan çok üzüldüm..dicek bişey bulamıyorum..RABBİM iman ile huzuruna alsın onu bizide inş..rızası,cennetül firdevsi ve cemaliyle müşerref eylesin inş..ve çektiği o acıları günahlarına kefaret kılıp,dogdugu ilk günkü gibi tertemiz kılsın..

molla_zehra

Well-known member
illailayh ' Alıntı:
özgecan çok üzüldüm..dicek bişey bulamıyorum..RABBİM iman ile huzuruna alsın onu bizide inş..rızası,cennetül firdevsi ve cemaliyle müşerref eylesin inş..ve çektiği o acıları günahlarına kefaret kılıp,dogdugu ilk günkü gibi tertemiz kılsın..
AMİN SAĞOLASIN CANEY

GuLSerbeti

Well-known member
Ozge kardesim, Allah sabirlar versin, imtihanin agirligi altinda ezdirmeyip, imtihaniniz hakkinizda hayirli eylesin...Ablana ve ailene Rahmetiyle muamele etsin..amin.. Unutma su bir gercekki; Musluman asla kaybetmiyor..
Gecen bir hadis okumustum; ozu soyleydi; bir diken bile batsa Muslumanin eline, o diken kadar gunahi silinir ve bir o kadarda sevab yazilir...
Kendisine iman eden ve seveni Allah bir Diken yuzunden bile mahzun etmiyor, boyle mujdeliyor...
Gonlunu ferah tut... Allah'in Rahmetinden umit kesilmez..
cok uzuldum bende bu duruma, ama Allah beterinden muhafaza etsin.. Sabirlar versin... Yasam gibi, olumde nimet..
Dunya fani, fani birliktelikler mekani... Hepimiz o veya bu Sebepten birgun gecip gidecegiz...
Cok sukur ki iman gibi bir tesellimiz var... ve yitirdiklerimize kavusma umidimiz, ve "Kisi Sevdigiyle Beraberdir", mujdemiz var..
Allah ablandan Razi Olsun.. Tertemiz huzuruna alsin insaAllah... yinede Allah'tan umit kesilmez, iyilesme imkani varsa acil sifa versin, yoksa cektirmesin.. imani kamil den ayirmasin...amin

Huseyni

Müdavim
Bu mesajı ilk görüyorum,geç kaldık herhalde. Rabbim sabirlar ihsan eylesin, tebdil-i mekan gerçekleşmişse mekanını cennet eylesin. dualarımız sizlerle...

Evet, mevt,(ölüm)

tebdil-i mekândır,( Mekân değişikliği, yer değiştirme.)

ıtlak-ı ruhtur, (Ruhun serbest bırakılması.)

vazifeden terhistir;(İzin ve ruhsat verme, serbest bırakma, salma, kurtarma.)

idam(Yok etme, yok olma.)

ve adem( Yokluk, hiçlik.)

ve fenâ( Yokluk, yok olma.)

değildir. en azından bu açıdan bakıp teselli bulmanız ümidiyle..