Abdullah yeğin ağabeyimin kastamonu'dan verdiği mesaj

yozgati

Well-known member
Abdullah yeğin ağabeyimin kastamonu'dan verdiği Beyenat

2013 KASTAMONU MEVLÝDÝNDE ABDULLAH YEÐÝN AÐABEY.jpgABDULLAH YEĞİN AĞABEYİMİN KASTAMONU'DAN VERDİĞİ BEYANAT

“Selamün aleyküm. Muhterem kardeşlerimiz uzak yerlerden geldiniz Allah hepinizden razı olsun. Bu toplanmalar Cenabı Hakka duadır, fiili duadır. Allah’ın böyle fitne zamanında bizi Üstad ile karşılaştırması bir ilahi ihsandır.

Bu şefkat ve merhamet bizi daima teşvik eder. Elhamdülallih bütün dünyada insanları imana davet eden aklen ve mantıken isbat eden, ilmen en güzel imani eserleri Cenab-ı Hakkın rahmeti ile ihsan eden ve bu Avrupanın tasallutu altında “imamiyeti kaldıracak Kuranı okutturmayacağız” diyen Avrupaya rağmen Cenabı Hak sevgili kullarını vazifelendiriyor. Üstad ana ve baba Ali Resullulhan’ın (Asm) soyundandırlar.

Vazifeli insanlar ne kadar zorlansa da vazifeli insanları Allah istihdam ediyor ve koruyor. İntakı bilhak nevinden konuşturuyor bütün nurlar sünahattır. “Bu risalelere kendim dahi kalem karıştıramıyorum geldiği gibi kalsın” diyor. Bizim için imanı kuvvetlendiren bu eserleri ne kadar çok okusak kimseye bir zararı yok.

Okumaya devam edin bakın sonra ayrılmak istemiyorsunuz, her hayırlı işler devam ile oluyor. Devam her kapıyı açıyor külliyatı istediğimiz gibi anlarız.”
 
Son düzenleme:
Üst