Abdullah Yeğin ağabey dua çağrısını yineledi

yozgati

Well-known member
İslam alemi için sürekli dua çağrısı

30 Eylül 2013 Pazartesi 07:58
İslam alemi için sürekli dua çağrısı
Bediüzzaman Hazretlerinin talebelerinden Abdullah Yeğin ağabey dua çağrısını yineledi

Bediüzzaman Said Nursi Hazretlerinin talebelerinden Abdullah Yeğin ağabey, İslam alemi ve insanlık için yaptığı dua çağrısını yineledi.

Risale Haber'e konuşan Yeğin ağabey, başta Suriye ve Mısır ile birlikte İslam alemi üzerindeki musibetlerin giderilmesi için dua edilmesi gerektiğine dikkat çekti ve Kur’an-ı Kerim ile birlikte duaların okunmasını tavsiye etti.

"Bir Hadis-i Şerif var. Mü'minin mü'mine en faydalı hali dua iledir. Mü'minin duası en güzel silahtır" şeklinde konuşan Yeğin ağabey, "Daha önce de böyle bir çağrıda bulunmuştuk. Şimdi bir çok yerde bu uygulama devam ediyor. Bunu bir kez daha duyurmakta fayda var" dedi.

Yeğin ağabey sözlerini şöyle sürdürdü:

"İslam alemindeki kardaşlarımıza, sıkıntı çeken, harp içerisinde olan kardaşlarımıza niyet ederek her gün hiç olmazsa 15 dakika, yarım saat dua edebiliriz. Ya Yasin okur dua ederiz, ya Tebareke okur dua ederiz, ya Cevşen okur dua ederiz. Yani bildiğimiz sureleri okuyup dua edelim. Hepimiz bunu adet haline getirelim. Dünyadaki kardeşlerimize onların en yakın dostları olarak, samimi dua etmiş oluruz. Allah birimizin duasını kabul etse inşallah İslam alemi bu sıkıntılardan kurtulur.

Üstadımız Bediüzzaman Said Nursi Hazretleri Eddai'nin sonunda "Yakînim var ki, istikbal semâvâtı, zemin-i Asya Bâhem olur teslim yed-i beyzâ-yı İslâma. Zira yemin-i yümn-ü imandır, Verir emn ü eman ile enâma" diyor. Yani istikablde, gelecekte bütün Asya ve gönüller, İslamın parlak eline teslim olacak diye müjdesi var. Bu da olacak inşallah ama bu nasıl olacak? Dua ile olacak, ders ile olacak.

"Müslüman alemine, müslüman kardeşlerimize, kalplerin birliği ve ittihadı İslama muvaffak olunması için hepimiz bu duaları hatırlayalım. Her gün, sabah olsun akşam olsun ne zaman vakit bulabilsek bir sure okuyalım ve dua edelim. Fatiha, Kur'an-ı Kerim'in hulasasıdır.

Fatiha her derde devadır diyor Peygamber Efendimiz (asm), dua edelim. Allah cümlemizin duasını kabul eylesin. En güzel bir ibadettir. Bunu devamlı yapalım. Allah cümlemizi muvaffak etsin."
 
Üst