Tavsiye edebileceğimiz kitapları yazalım mı?

Aks_i_NuR

Well-known member
Ahmet Günbay YILDIZ-Ona secde yakışıyor..Çok sürükleyici bi roman..Bi gencin "tam olarak" iman etmesini anlatıyor..
Elif ŞAFAK-Aşk..Bu kitabı anlatmaya kelimeler yetmez bence..Okuyun görün harika..
Kızım Olmadan Asla-Bettyy Mahmudi(Şimdiki adını Allah bilir.)..Bu kitap da çok değişik..Gerçek hayattan,yaşayanın kaleminden..
Çok klasik ama :DRobinson Kros nasıl yazılıosa işte..:)Yazarını hatırlayamadım.!:Robinson amca sayesinde bütün herşeyin nasıl icad edildiğini merak ediyorum..Ben de bi adaya düşersem diye :005:
Açlık-Knuth HUMSEN :Bu kitap da bi gencin gururu ve yaşamı,hayalleri, hayatı var..Kısacası yazarın günlüğü gibi bişey..

Niçün

Member
Jack London- Beyaz Diş.

Bu kitapta bir kurdun insanların arasına yaşaması ve evcilleşmesi süreci anlatılmaktadır. Çok sürükleyici bir kitaptır.

Elif_Gibi

Well-known member
Jack London- Beyaz Diş.

Bu kitapta bir kurdun insanların arasına yaşaması ve evcilleşmesi süreci anlatılmaktadır. Çok sürükleyici bir kitaptır.

9-10 yaşlarıdayken okumuştum o kadar sürükleyici gelmemişti bana belkide o yaşın verdiği bi duyguydu sıkıcıydı. şimdi düşününce gereksiz bile diyebilirim ne katıyor okuyucusuna :)

Niçün

Member
9-10 yaşlarıdayken okumuştum o kadar sürükleyici gelmemişti bana belkide o yaşın verdiği bi duyguydu sıkıcıydı. şimdi düşününce gereksiz bile diyebilirim ne katıyor okuyucusuna :)
9-10 yaşında okuduğunuz bir roman elbette size pek birşey katmaz. Zaten bu bir romandır. Ne katıp katmadığı kişiye göre değişir.

Ben de 14-15 yaşlarında okumuştum, hala evimde bir köşede durur. Çevremde yaşı genç olan birileri olursa, okuması için verdiğim üç beş kitaptan birisidir.

nurhadimi

üye Sorumlusu
9-10 yaşında okuduğunuz bir roman elbette size pek birşey katmaz. Zaten bu bir romandır. Ne katıp katmadığı kişiye göre değişir.

Ben de 14-15 yaşlarında okumuştum, hala evimde bir köşede durur. Çevremde yaşı genç olan birileri olursa, okuması için verdiğim üç beş kitaptan birisidir.

evet katılıyorum her kitabın her insana katkısı illa olur

müspet ya da menfi ama olur ;)

nurhadimi

üye Sorumlusu
Katılmıyorum size, her kitap okumasını bilene müspet karkılar sağlar...

hayır doğru müspet olarak her kitabın katkısı vardır dili kullanma yetisini artırır insanın , ufkunu genişletir

ancak sabit idolojik kitaplar bazen yarar kadar zarar da verebiliyor insanlara...

demek istediğim buydu ve illaki okumasını bilen her kitaptan yararlanır

selam ve dua ile...

GuL-i YaReN

Well-known member
Mukaddes Yakay~Kalbe ates dusunce. Bir oturusta okudugum çok guzel bir kitap:)
Malcom X konusuyor..
Recep Sükrü Apuhan~Ruhumda darp izi var.
Emine senlik oglunun kitaplarinida tavsiye edebilirim. Cok sade bir yazisi var bence herkezin kolaylikla okuyup anlayabilcegi kitaplara imza atiyor:)
Vehbi Vakkasoglu~Baskasinin gunahina aglayan adam.
Sevki yilmaz~Bir gun mutlaka...
Havva Ergene Işık~Hanim sahabeler.
Elif safak~Ask :)
...
Aklima geldikçe yazarim INSALLAH.
Butun arkadaslara da tesekkur ederim tavsiyeleri için...:)

kýþ meleði

Well-known member
Aysel-Halit Ertuğrul çok güzel bir kitap özellikle bu aralar sitemize yeni üye olmuş arkadaşlar tavsiyemdir ben kitabı yaklaşık 3 saatte bitirdim
Bir de Fettullah Gülen'in kitabı Hadislerle ve sünnetlerle olan Kader kitabı
bu iki kitabı da okumanızı tavsiye ederim

Nilüfer

Member
Alev Alatlı'nın Aklın yolu da bir değildir isimli kitabını herkese tavsiye ederim. Okuduğunuz zaman, okuduğunuza pişman olmayacaksınız.

Kitabın kapağındaki yazıyı sizlerle paylaşayım, buyrun;

Bir şey ya öyledir ya da değildir. Gökyüzü ya mavidir ya da mavi değildir. Hem mavi hem de mavi değil olamaz. Doğru düşünme sanatı, iki bin yıldır Hazreti'den soruluyor ama sahici dünya Aristo'nun tanımladığı gibi değil!

Bir kere, hiçbir şey sabit değil. Her şey, her an değişiyor. İkincisi, dünya siyah-beyaz değil, gri. Kırçıl. Kesin olan hiçbir şey yok. Dünyanın atmosferini molekül molekül tanımlayabilseniz bile, atmosferi yeryüzünden ayıran kesin çizgiyi bulamıyorsunuz.

Şimdi... 'Mantık' denilen bilimin bir 'Batılı'sı, bir de 'Doğulu'su olduğunu öğrenseniz, üstüne üstlük Batı mantığında ısrar eden bilim adamlarının yanlış yaptıklarını öğrenseniz, siz ne yapardınız? Alev Alatlı, 'Ben bayıldım!' diyor. Çünkü, sahici dünyada 'mantıklı düşünce' diye bir şey varsa, 'o' mantık en iyi ihtimalle fuzzy, saçaklı mantık. Saçaklı mantık, Batılı mantığın bittiği yerde başlıyor.

Düşünce dünyasında işler gerçekten değişti. Kolay değil, insanın bir ömür boyu doğru bellediği, hatta 'biricik' bellediği parametrelerin bir çırpıda ters dönebildiğini görmesi. Kim bilir belki bu defa, klasik Batı düşüncesinin siyah-beyaz kurallara boğulmuş dünyasında zorlandığımız gibi zorlanmaz, İkinci Aydınlanma Çağı'na birincisinden çok daha hızlı uyum sağlarız.
Ağlanmayı kesip, baştan başlamanın zamanıdır.