Risaleler hakkında

cey_HUN_

New member
geçen gğn bir sohbette abi söz arasında şu anda bile bizim evimizde olmayan risaleler olduğundan ve bunların şu anda basılmadığından söz etti bu risaleler hakkında bilgisi olan Abiler den yorumlarını bekliyorum neden basılmıyor biz neden bilemiyoruz nelerden korkuluyo veyahut kimler engelliyor bilen varsa lütfen anlatsın
selam ve dua ile ALLAH a emanet olun

Sergerdan

Well-known member
risaleler var mı bilmiyorum,ama mektuplar olabilir.şu an basılmış olanlarda dahi baştan bazıları mahremdi istenmeyerek ortaya çıktı.Herkese herşey her vakit söylenmez layıkı olanlar ehil olanlar varsa onları da okur.zannedersem peygamberler tebliginde önce tevhidi teblig ettiler.olanlar bence teferruattır zaten bizlere lazım olup da basılmamış yoktur o üç beş sayfa abileri ilgilendirir.biz acemiler emekliyecez ve bizi ilgilendirelerle ugraşmalıyız.mesela neler olabilir bence gelecege dair bazı ihbarlar,teviller veya kendisinin yaşadıgı dönemdeki kişilere ilişkin görüşler,ilk abilerin kendi arasındaki hususlar bunlar ekseriyet için luzum olmasa gerek üstadın şahsı için korku veye herhengi bir illet,neden bir hakikatı saklatmaz şimdiki abiler bizler için böyle bir kusur olabilir.Ama yine de birinci elden ögrenmek mümkünse ögrenilsin ama birinci el hususu çok önemli.neyse konuşmak bile karsız bunları diye düşünüyorum

cey_HUN_

New member
''zaten bizlere lazım olup da basılmamış yoktur''
evet abide bizi ilgilendiren e şu an için yeter olan konular basılmıştır demişti zaten ama ben basılmasında bir sorun görmüyorum ama yinede en iyisini onlar bilirler
ALLAH razı olsun cevap için