Risale Okuma Programı : MAYIS-HAZIRAN-2012

NuraMeftun

Active member
selamun aleykum
risale okuma programı deniliyor ya :eek:
biraz bilgi verirseniz nasıl olduğuna nasıl yapmam gerektiğine dair bende katılmak istiyorum bu programınıza inşaallah.
fakat sürecin nasıl geliştiği ile ilgili bilgi verirseniz inşaallah.
rahman razı olsun ebeden daimen ve hizmetimizi daim kılsın inşaallah.
[ külliyatın hepsi şahsımda mevcut inşaallah ]

ABDULLAH4

Forum Yöneticisi
selamun aleykum
risale okuma programı deniliyor ya :eek:
biraz bilgi verirseniz nasıl olduğuna nasıl yapmam gerektiğine dair bende katılmak istiyorum bu programınıza inşaallah.
fakat sürecin nasıl geliştiği ile ilgili bilgi verirseniz inşaallah.
rahman razı olsun ebeden daimen ve hizmetimizi daim kılsın inşaallah.
[ külliyatın hepsi şahsımda mevcut inşaallah ]

Aleyküm selam.

Degerli kardesim Hayirli cuma,lar öncelikle hos geldiniz..
Birinci sayfada Risaleleri okunacak sekilde sayfalara ayirdik arzu eden kardesim okuyacagi Risaledeki kismi bildirmesi yeterli
sonra okudukca devam edebiliyoruz bir sinirlama yoktur eger Risaleler elionizde kitap olarak yoksa internetdende okuya bilirsiniz...

LEM’ALAR

Baştan 17. Lema’ya kadar ( 1 – 113 )
Lieclillah
17. Lema’dan 26. Lema’ya kadar ( 113 – 222 )
26. Lema’dan 30. Lema’nın 5. Nüktesi’ne kadar ( 222 – 329 )
30. Lema’nın 5. Nüktesi’nden Sonuna kadar ( 329 – 450 )

Örnegin bir kardesiniz lemalardan Baştan 17. Lema’ya kadar ( 1 – 113 ) Lieclillah almis
sizde bu kardes gibi okuyacaginiz kismi bildirmeniz yeterli olacaktir insallah..

Rabbim günümüzü hayirli ve bereketli eylesin okudugunu anlayan ve yasayanlardan eylesin selam ve Dua ile...

ABDULLAH4

Forum Yöneticisi

Risâle-i Nur'u okumak on defa benimle görüşmekten daha kârlıdır. Zâten benimle görüşmek âhiret, îman, Kur'ân hesâbınadır. Dünya ile alâkamı kestiğim için dünya hesâbına görüşmek mânâsızdır. Âhiret, îman, Kur'ân için ise, Risâle-i Nur daha bana ihtiyaç bırakmamış. Hattâ hizmetimdeki has kardeşlerimle de zarûret olmadan görüşemiyorum. Yalnız bâzı Risâle-i Nur'un fütûhâtına ve neşriyatına âit bâzı hizmetler için bâzı zâtlarla görüşmek isterim. Ne vakit bu noktalar için görüşmek istesem o zaman görüşmek câiz olabilir ve bana sıkıntı vermez. Bu noktayı bilmeyen ziyârete gelenlere haber veriyorum ki, birkaç senedir cerîdelerle îlân etmişim ki, benimle görüşmek isteyenleri, husûsan uzak yerden gelerek görüşemeden gidenleri husûsi duâlarıma dahil ediyorum. Her sabah da duâ ediyorum. Onun için gücenmesinler.

Her ay düzenlenen Risale Okuma Programimiza katilimlarinizi bekliyoruz.

Selam ve dua ile...

pendüender

Well-known member
5 Türlü İbadetten Sonuna kadar ( 190 – 288 )

Afyon Hayatından Üstad’ın Emirdağ’ına Gidişine kadar ( 541 – 646
Üstad’ın Emirdağ’ına Gidişinden Sonuna kadar ( 646 – 741 )

Son düzenleme:

ABDULLAH4

Forum Yöneticisi
TARİHÇE-İ HAYAT

Baştan – İfade-i Meram’a kadar ( 1 – 108 ) =

Bu kısım da alındı.

EMİRDAĞ LAHİKASI II

Baştan Ehli Vukuf Raporuna Hafif Bir İtiraz’a kadar ( 1 – 130 )
Ehli Vukuf Raporuna Hafif Bir İtiraz’dan Sonuna kadar ( 130 – 247 )

Bu kısım da alınmıştı Ağabeyim Yukarıda göremedim yeniden bilgilendireyim dedim.

Rabbim senden razi ve memnun olsun Kardesim Hizina ayak uyduramiyorum bir eksigimiz olursa hatirlat insallah..

ABDULLAH4

Forum Yöneticisi
Risâle-i Nur'u okumak on defa benimle görüşmekten daha kârlıdır. Zâten benimle görüşmek âhiret, îman, Kur'ân hesâbınadır. Dünya ile alâkamı kestiğim için dünya hesâbına görüşmek mânâsızdır. Âhiret, îman, Kur'ân için ise, Risâle-i Nur daha bana ihtiyaç bırakmamış. Hattâ hizmetimdeki has kardeşlerimle de zarûret olmadan görüşemiyorum. Yalnız bâzı Risâle-i Nur'un fütûhâtına ve neşriyatına âit bâzı hizmetler için bâzı zâtlarla görüşmek isterim. Ne vakit bu noktalar için görüşmek istesem o zaman görüşmek câiz olabilir ve bana sıkıntı vermez. Bu noktayı bilmeyen ziyârete gelenlere haber veriyorum ki, birkaç senedir cerîdelerle îlân etmişim ki, benimle görüşmek isteyenleri, husûsan uzak yerden gelerek görüşemeden gidenleri husûsi duâlarıma dahil ediyorum. Her sabah da duâ ediyorum. Onun için gücenmesinler.

Her ay düzenlenen Risale Okuma Programimiza katilimlarinizi bekliyoruz.

Selam ve dua ile...