Risale-i Nur'u tahrif edenlere..

ASHAB-I BEDR

Well-known member
Böyle bir hadisenin karşısında tepkisiz kalamayız.Zira Üstad Hazretlerinin Has Talebelerinden bu yönde uyarılar alıyor ve bunun için de mücadele ediyoruz inşaAllah..Bu cinayettir.Ve kimse bu cinayette sessiz kalamaz.Bu hadisenin olabileceğini düşünenler elbette bunu da hesap etmişlerdir.Yani Risale-i Nur'ların sahipsiz bırakılmayacağını..

Mevla görelim neyler

Neylerse güzel eyler...

Erzurumlu İbrahim Hakkı

ASHAB-I BEDR

Well-known member
Şöyle bir durum da söz konusu; hizmette meşveret esastır.Fakat öyle bir hal aldı ki meşvereti umursamayan kesim kendi yayınlarını neşretmeye devam ettikleri gibi gazetelerinde de bu yönde haberler ile halkı satışa yöneltmeye çabalıyor.

Madem Risale-i Nur'ların sahtesini çıkartacak cesaretiniz var ( yarın ahirette bunun hesabını da düşünseler keşke ) öyle ise tepkileri de biliyordunuz.Ve neden konuşma orucuna büründünüz ? Neden Amerikadaki her saldırıya beyanat verenler Cemaatin içindeki bu kutuplaşmayı engelleyecek bir beyanat veremiyor ? Ve neden yüzlerce yazılan mektuplara bir karşılık verilemiyor da buna başka başka kılıflar uyduruluyor ?

Niyetimiz şudur ki ; Risale-i Nur'ların en güzel dönemlerini yaşadığı şu dönemlerde neden böyle bir nifak tohumu saçıldı ve neden bunu kökünden söküp atmayı denemiyorlar da aksine daha da ileri giderek hala aynı hataya devam ediyorlar ? Eğer ki buna sessiz kalırsak her haksızlığa boyun eğmiş olmaz mıyız ? Ustad Hazretleri hayatında asla tamah ve korku ile yola çıkmadı.Çıkmadı ki Cenab-ı Hak da onu inayetiyle korudu ve elhamdülillah bugünlere kadar geldi.Madem onlar kendi meşveretlerinden başka meşveret tanımıyorlar.Bizler de talebelerin bizlere göstermiş olduğu yolda inşallah bu eserleri okumayacak ve okutturmayacağız.Buna da gücümüz yetene kadar devam edeceğiz.

Ustad bu eserleri İslamiyetin Muzaffer olma davasına müracat edilecek eserler olarak bırakmıştır.Ama kendinizce değiştirerek zedeleyerek değil..Öyle olsa Ustad Hazretlerine her yazılan eser sonra gönderilip bizzat tashih etmesi beklenemezdi herhalde güzel kardeşim..Mademki eser sahibi var.Onu başka başka yazmak o eserin sahibine hürmetsizlikolur bu da kul hakkına girer.İnşaAllah İslamiyet Galip gelecektir.

Huseyni

Müdavim
iftiralar.org onların tekelinde değil.. bunu kendileride dile getirdiler üstelik orda Osmanlı padışahlarını, Üstadı ve aklıma gelmeyen şu an bir çok kişiler hakkında savunma yayınlıyorlar.. bu işi gönüllü yaptıklarını söylüyorlar.. hatta kendileride bir yazılarında bu konu hakkında açıklama yapılmadı ne düşünüyorlar bilmiyoruz dendi..

taraftar olmadığını gösteren yazılarda var.. neyse

Haklısınız sadeleştirmeyi eleştiren yazılar da ve "fütuhat olur" şeklinde geçen sözleri de var. Şu anki durum itibariyle net bir görüş sözkonusu değil. Burda da ağabeylerin direktifi ön plana çıkıyor. Rahmetli Mustafa Sungur ağabey hayattayken net bir cevap bekledi o cevap gelmedi. Abdülkadir Badıllı ağabey (şu an yoğun bakımda) aynı şeyi yaptı halen bir cevap gelmedi. Ve bu faaliyetlerde bir yandan devam ediyor..Herkesin yazısı imzasıdır ve hesabını da verecek elbette. O zaman herkes bu süreçteki konumunu ve sorumluluğunu bilmeli. Ağabeylerin direkt hedefi Hocaefendi olduğundan ve Ufuk yayınlarında etkisi olduğunu düşünerek Hocaefendiden bu konuda geri adım attırmasını istemelerinden dolayı, cemaate dahil olan herkeste haliyle aynı kişiler üzerine yoğunlaşıyor. Burda bir hata varsa, bu kadar vahim bir durumu durdurmak adına bir açıklama yapmakta zor değil. Sadece "ben bunu desteklemiyorum" diye bir beyanat bile yeterdi. Ortalıktada bu kadar gıybet, iftira, su-i zan, hakaret bulunmazdı. Deniliyor ki "hocaefendi bu işlerle mi uğraşsın, uhuvvete zarar gelir, ağabeylere saygıyı namusu olarak görüyor". Durum itibariyle uhuvvet denen kavram zaten rayından çıkmış. Daha nasıl zarar olabilir ki uhuvvete ? İki satır konuşulup net bir tavır konsaydı, bu noktalara gelir miydik ?

kenz-i mahfi

Sorumlu
Bu işin yani sadeleştirme hezeyanının fikir babası Hoca Efendi'dir. Sebebi yani dayanak noktası ise Hücumat-ı Sitte'nin 6. bölümünde beyan edildiği gibi ilmi enaniyetten gelen kıskançlık damarıyla risalelerin yani Sözler'in tenzilini arzu edip ta kendi imtiyaz kazanıp mahsulat-ı fikriyesi satılsın. Geçenlerde bir kardeşimiz de bu işten Fethullah Hocanın haberi yok filan demişti. Ona bir güzel ders yaptık. Sonra anladı ki bu iş kesinlikle onun fikir babalığında gelişmiştir. Bunu tüm nur camiası bildikleri gibi üstadın varis talebeleri dahi biliyorlar. Aksini savunan iddiasını ispat etsin. Yoksa boş yere milleti ahmak yerine koymasın. Geçenlerde yire bir vakıf ağabeyle bu mevzuyu konuştum. Ne yapmalıyız? dedim. Dedi ki: "Kardeş, hizmete devam edeceğiz, bu işin sonu saltanata kadar gidecek, sonra nasıl Al-i Beyt'e hücum etmişlerse, Nurculara da hücum edecekler!"

Ashab-ı Bedir kardeşimizin tespitleri de çok yerinde . Biz de Pensilvanyadaki enaniyet-i ilmiyesiyle nurlara muaraza cüretini gösteren zat-ı acizi esefle kınıyoruz, bu tahribatının Risale-i Nura, üstada ve talebelerine tecavüz olduğunu beyan ediyoruz.

Zamanında yediği sille ile Amerikaya kadar yol bulan şahıs, bu hatasıyla acaba nereye gitmeyi düşünüyor!!!

Amerika tokadının bu sadeleştirme işine ilk teşebbüsünden sonra olduğu da malumdur. Bilmeyenlere duyrulur. Sair sebepler bahanedir.

Risale-i Nur'a uzanan ilişen her el kırılır, her dil kurur. O dilin uydurukça olduğunu da beyan edelim.

Kýrýk Testi

Well-known member
Bu işin yani sadeleştirme hezeyanının fikir babası Hoca Efendi'dir. Sebebi yani dayanak noktası ise Hücumat-ı Sitte'nin 6. bölümünde beyan edildiği gibi ilmi enaniyetten gelen kıskançlık damarıyla risalelerin yani Sözler'in tenzilini arzu edip ta kendi imtiyaz kazanıp mahsulat-ı fikriyesi satılsın. Geçenlerde bir kardeşimiz de bu işten Fethullah Hocanın haberi yok filan demişti. Ona bir güzel ders yaptık. Sonra anladı ki bu iş kesinlikle onun fikir babalığında gelişmiştir. Bunu tüm nur camiası bildikleri gibi üstadın varis talebeleri dahi biliyorlar. Aksini savunan iddiasını ispat etsin. Yoksa boş yere milleti ahmak yerine koymasın. Geçenlerde yire bir vakıf ağabeyle bu mevzuyu konuştum. Ne yapmalıyız? dedim. Dedi ki: "Kardeş, hizmete devam edeceğiz, bu işin sonu saltanata kadar gidecek, sonra nasıl Al-i Beyt'e hücum etmişlerse, Nurculara da hücum edecekler!"

Ashab-ı Bedir kardeşimizin tespitleri de çok yerinde . Biz de Pensilvanyadaki enaniyet-i ilmiyesiyle nurlara muaraza cüretini gösteren zat-ı acizi esefle kınıyoruz, bu tahribatının Risale-i Nura, üstada ve talebelerine tecavüz olduğunu beyan ediyoruz.

Zamanında yediği sille ile Amerikaya kadar yol bulan şahıs, bu hatasıyla acaba nereye gitmeyi düşünüyor!!!

Amerika tokadının bu sadeleştirme işine ilk teşebbüsünden sonra olduğu da malumdur. Bilmeyenlere duyrulur. Sair sebepler bahanedir.

Risale-i Nur'a uzanan ilişen her el kırılır, her dil kurur. O dilin uydurukça olduğunu da beyan edelim.

Şuna kanaat getirdim ki hakikaten siz nurlardan nasibinizi almamışsınız..

Siz ve sizin gibiler burda adam da ne onur birakdınız ne şeref nede din..

Bir hakikatı savunurken diğer büyük günahlardan da sakınmaya çalışın..

Buyrun meydan sizin...!!! Allah'a ısmarladık...!!!

Huseyni

Müdavim

Hocaefendinin tavrı her ne olursa olsun şahsıyla ilgili olan her düşüncemizi her ortamda bağırarak söylemenin doğru olmadığını düşünüyorum. Çünkü bu hizmetin içinde bulunan, samimi hizmet eden insanlarda var. Bu nedenle sadeleştirme ile ilgili görüşlerinize sonuna kadar katılmakla beraber, bir cemaatin tabi olanlarını tahrik eden mesajlarınıza katılmıyorum. Ben en sert ifade ile Mustafa Sungur ağabeyin beddua ettiğini biliyorum. Ancak beddua etmek yolu açıldı diye her türlü aşağılayıcı ifadeyi kullanmak, Hocaefendiye cevap olarak gitse dahi, kendi aramızda tamir edilemeyecek sonuçlar doğurabilir. Sadece Hocaefendiyi düşünerek değil, tüm camiayı ele alarak eleştirilerimizi yapmak durumundayız..

kenz-i mahfi

Sorumlu
o beddua sizin bildikleriniz, sizin bilmediiğiniz daha çok sözler var... Mesele risalelerin tahribi ve bize tecavüz ise buna karşı susmayız. Ben de size katılmıyorum. Bu tecavüz bitene kadar üslubum böyle...
İnşaallah anlaşılmıştır.

Huseyni

Müdavim
Risalelerin tahribine karşı olmak fikirle muhalefet ederek olur. Hakaret etmek, aşağılayıcı ifadeler kullanmak, tahribe karşı durmak değildir. Ayrıca bu tür hareketler ettiğiniz muhalefeti daha da boşa çıkarır. Çünkü bir münazarada sövenin ya da bu tür ifadeler kullananların sözlerine değil, konu hakkında delillerini ortaya koyana itibar edilir. Mesela bir danimarkalı gider karikatür çizer müslümanları kışkırtmak için. Bizim müslümanlarda youtubede vesair paylaşım sitelerinde küfürlerin biri bin para. Netice ise danimarkalının istediği olmuştur. Zaten yapmak istediği şeylerden biri de bunlar da bizim gibi dedirtebilmektir.

Bence mahsuru yok, istediğiniz gibi devam edebilirsiniz..Dilinizin hesabını verecek ben değilim..

faris

Well-known member
Coca Cola'nın reklamını yapmak nasıl bir vebal ise onu tüketmek de öyle büyük bir vebaldır..

Ağaç da kırılmamış dal bırakmadınız, karalamadığınız ne okul kaldı, ne diyoloğ kaldı ne başka bir şey güya bunu da Risale i nurun hakikatını savunmak adına yaptınız..

El insan! yapanlar kendi isimlerini imzalarını attıkları halde sizler herseferinde hedef değiştirdiniz..

Asla körü körüne kimseyi de savunmuyorum Hocaefendi açıklama yapmadı bu işe de sahip çıkmadı, bazıları cahilce bu işe sahip çıkabilirler ançak ben açıklama yapılana kadar hüsnü zan yapmak durumdayım aksi halde iftira olur..

not:Bedüizzaman hz. bu eserleri sadece sizler için yazmadı (yazdırılmadı) insanları tavırlarınızla nurlardan soğutmayın.

Vesselam..

Evet kardeşim, benimde intizar ettiğim bir hususda budur. Mesele sadeleştirilemeyeceği meselesi idi ve bütün müsbet yollar denenmesine rağmen sizinde dediğiniz gibi Fetullah Gülen bir açıklamada bulunmadı. İşin ciddiyetini farklı boyutlara taşıyanlar sosyal medyada bu sefer bütün kusurları ortaya dökmeye başladı belki bu sefer bir ses getirir diye bu yolu deniyorlar. Bunu yapanlar belki bir nevi dediğiniz gibi haksız olabilirler ancak ortada karalama olduğunu düşünmemek gerekir nitekim kullanılan materyaller düzmece değil..

Bununla beraber her ne kadar sizinde ifade ettiğiniz gibi hüsnü zannı muhafaza etme meselesi ki o kadar zaman geçti ne hüsnü zan kaldı ne ümit.. Fetullah Gülen en başından beri çıkıp tek bir söz söylemesi herşey için yeterdi.. Umarım daha çok geç olmadan çıkıp musbet ve hoşgörü hareketini bu seferde din kardeşleri için ortaya koyar..

TaLHa

Nur-u Aynım
Yönetici
Şuna kanaat getirdim ki hakikaten siz nurlardan nasibinizi almamışsınız..

Siz ve sizin gibiler burda adam da ne onur birakdınız ne şeref nede din..

Bir hakikatı savunurken diğer büyük günahlardan da sakınmaya çalışın..

Buyrun meydan sizin...!!! Allah'a ısmarladık...!!!

Kıymetli Kardeşim;

Nasıl ki bu meseleler sizin tahammül sınırlarınızı zorlamışsa öyle de yapılan iş başkalarının tahammül sınırlarını zorlamıştır.

Bununla beraber burada gördükleriniz sair platformlarda ve sosyla medyadakilerin yüzde biri bile değil çünkü sadece bir coca colanın mesajı atılmış, bunun dışında konuşmaların hepsinin Risale-i Nurların sadeleştirilemeyeceği üzerine ve yapılan işin çözüm adreside gösterilmektedir. Bu hususta bizler meseleyi daha esnekleştirmeden bu çercevede kalmasını arzulamalıyız.

kenzi mahfi ve diğer kardeşimizin görüşlerini dar bir çercevede ele almamanız gerekir. Siz nasıl ki bir açıklama yapılana kadar hüsnü zannımı koruyorum diyorsanız, sizden ricam onda birinide bu kardeşlerimize ayırınız. Çünkü kardeşlerimizin sözlerinde hakaret yok mevzu ve meselenin anlaşılması için düşüncelerini paylaşıyorlar. Düşüncelerini paylaşırken kaba tabirler kullanmış olabilirler bizede düşen hüsnü zan ile düşüncelerini daha güzel şekilde ifade etmelerini istemek olacaktır. Yoksa nefsani hareket edersek kendi içimizde çizgiler çizmiş olacağız. Biraz daha dikkat biraz daha hassasiyet..

Eğer bizler kendi kardeşlerimizden bazılarına hüsnü zan gösterip bazılarına göstermeden düşüncelerini ele alırsak haksızlık etmiş oluruz. Nitekim ortada hakikatli bir garaz ve fitne olsa bu ortamda buna sessiz kalınmayacağını bilmenizi isteriz.

kenz-i mahfi

Sorumlu
Allah razı olsun Talha Hocam, teşekkür ederim.
Evet sadeleştirme adı altında üstada, talebelerine, nur camiasına yapılan tecavüzden rahatsızlığımızı beyan ediyoruz. sözlerimiz kaba olabilir, çünkü yapılan tecavüz Abdullah Yeğin abinin ifadesiyle şimdiye kadar yapılmamış büyük bir tecavüzdür. Bizden al gülüm ver gülüm ifadeleri bu yüzden beklemeye hakları yoktur. madem ki üstadın talebeleri dinlenilmiyor, bu kadar büyük camianın itirazı hiçe sayılıp nifak tohumları ekiliyor, risalelere büyük çapta tecavüz var, öyle ise kesinlikle susmayacağız, hak edene, hak ettiği şekilde konuşacağız. Yalnız dediğimiz gibi ifadelerimizde hakaret filan yok, sadece kaba tabir var.
saygılarımla...

Kýrýk Testi

Well-known member
Allah şahidimdir ne onların tavırlarını nede sizin uslubunuzu doğru buluyorum..

Benim her konuda örnek alabileceğim tek bir şahsiyet var o da Efendim (s.a.v)..

Bizim Müslümanlığımız bu kadarlık işte..

Huseyni

Müdavim
Kıymetli Kardeşim;

Nasıl ki bu meseleler sizin tahammül sınırlarınızı zorlamışsa öyle de yapılan iş başkalarının tahammül sınırlarını zorlamıştır.

Bununla beraber burada gördükleriniz sair platformlarda ve sosyla medyadakilerin yüzde biri bile değil çünkü sadece bir coca colanın mesajı atılmış, bunun dışında konuşmaların hepsinin Risale-i Nurların sadeleştirilemeyeceği üzerine ve yapılan işin çözüm adreside gösterilmektedir. Bu hususta bizler meseleyi daha esnekleştirmeden bu çercevede kalmasını arzulamalıyız.

kenzi mahfi ve diğer kardeşimizin görüşlerini dar bir çercevede ele almamanız gerekir. Siz nasıl ki bir açıklama yapılana kadar hüsnü zannımı koruyorum diyorsanız, sizden ricam onda birinide bu kardeşlerimize ayırınız. Çünkü kardeşlerimizin sözlerinde hakaret yok mevzu ve meselenin anlaşılması için düşüncelerini paylaşıyorlar. Düşüncelerini paylaşırken kaba tabirler kullanmış olabilirler bizede düşen hüsnü zan ile düşüncelerini daha güzel şekilde ifade etmelerini istemek olacaktır. Yoksa nefsani hareket edersek kendi içimizde çizgiler çizmiş olacağız. Biraz daha dikkat biraz daha hassasiyet..

Eğer bizler kendi kardeşlerimizden bazılarına hüsnü zan gösterip bazılarına göstermeden düşüncelerini ele alırsak haksızlık etmiş oluruz. Nitekim ortada hakikatli bir garaz ve fitne olsa bu ortamda buna sessiz kalınmayacağını bilmenizi isteriz.

Başka platformlardaki kaba tabirler, hakaretler bizim de aynı şeyi yapabileceğimize cevaz vermez. Hakikati savunmanın birçok metodu vardır. Bir zulüm elle dille ve kalben buğz ederek düzeltilebilir ve bunların da uygulanış şekilleri Efendimizin aleyhissalatü vesselamca bizzat gösterilmiştir. Sadece bu konuda değil, başka konular içinde de hakaretvari sözler bulunduğunu gözönünde bulundurarak ve genelleme yaparak konuşuyorum. Üstad Hazretleri de olsa bu olaya tepkisi sert olurdu ancak o ifadeleri kullanmazdı. Bir de sadece hocaefendi ile meseleyi sınrlı tutamayız. Camiada yıllardır bulunan ve samimane hizmet edenlerin bir anda herşeyi yoksaymasını da bekleyemeyiz. Tavrımız sert olabilir ama üslubumuz düzgün olmalı ki ciddiye alınalım. Hem bu şekildeki ifadelerin zararları olmak ve hiçbir faydası olmamakla beraber, terketmenin de en ufak bir zararı yoktur. Bugün ağabeyler gidin ufuk yayınevini basın dese basıcak mıyız ? Her söyleneni mihenge vurmadan uygulayacak mıyız. Kaldı ki zaten sadeleştirmenin karşısında olduğumuz belli, ayrıca bir problem çıkarmaya gerek var mı ?

TaLHa

Nur-u Aynım
Yönetici
Başka platformlardaki kaba tabirler, hakaretler bizim de aynı şeyi yapabileceğimize cevaz vermez. Hakikati savunmanın birçok metodu vardır. Bir zulüm elle dille ve kalben buğz ederek düzeltilebilir ve bunların da uygulanış şekilleri Efendimizin aleyhissalatü vesselamca bizzat gösterilmiştir. Sadece bu konuda değil, başka konular içinde de hakaretvari sözler bulunduğunu gözönünde bulundurarak ve genelleme yaparak konuşuyorum. Üstad Hazretleri de olsa bu olaya tepkisi sert olurdu ancak o ifadeleri kullanmazdı. Bir de sadece hocaefendi ile meseleyi sınrlı tutamayız. Camiada yıllardır bulunan ve samimane hizmet edenlerin bir anda herşeyi yoksaymasını da bekleyemeyiz. Tavrımız sert olabilir ama üslubumuz düzgün olmalı ki ciddiye alınalım. Hem bu şekildeki ifadelerin zararları olmak ve hiçbir faydası olmamakla beraber, terketmenin de en ufak bir zararı yoktur. Bugün ağabeyler gidin ufuk yayınevini basın dese basıcak mıyız ? Her söyleneni mihenge vurmadan uygulayacak mıyız. Kaldı ki zaten sadeleştirmenin karşısında olduğumuz belli, ayrıca bir problem çıkarmaya gerek var mı ?

Sözlerim açık ve net, diğer platformlarda yapılanlar bizim ilgimiz dışındadır. Buradaki kardeşlerime herkesden daha ziyade hüsnü zan ile yaklaşıyorum sizlerden de ricam garazdan ziyade hüsnü zan ile muamele etmeniz.

Yine bununla beraber bir kişinin düşüncesi bu platformu bağlamaz. Bu haseble bu platformu dar zihinlere hapsetmek ayrı bir meseledir. Platformun amacı herkesin düşüncesini ortaya koymasıdır ve elbette bir sınırıda vardır ve buradaki kardeşlerimizin bunun şuurunda olduğunun genel olarak yazdıkları ile ortadadır.. Eğer kenzi mahfiyi Fetullah Gülen hakkında kullandığı tabirler ile hedefe alacaksanız şunuda gözardı etmeyiniz kenzi mahfi kullandığı uslubun sadece Risale-i Nurun sadeleştirilmesine müsaade ve destek verdiği için kullanmakta bunun dışındaki ilmi ve fikri hareketleri ile alakadar olmadığınıda beyan etmişdir. Ama görmediğim hakaret telakki edilen bir mesele var ise onu gündeme taşıyalım konuşalım genelleyerek sui zan ile sen böyle dedin o böyle dedi demekle hüsnü zan muhafaza edilemez.. Hüsnü zan derken bunu kastediyorum.

Kýrýk Testi

Well-known member
Yine bununla beraber bir kişinin düşüncesi bu platformu bağlamaz. Bu haseble bu platformu dar zihinlere hapsetmek ayrı bir meseledir..

Allah razı olsun dar zihinli de yaptınız bizi.. Maşa ALLAH..

Ayrıca Coca cola dan örnek vermişsiniz yukarda, şahsım ne gazete okur nede o tv kanallarını seyrıdıyor ançak bir reklam kapağını koyarak Risalei nurun neresini savunabiliriz belki ona biraz dikkat çekmek istedim.. Yazının devamını okusaydınız bunu anlıyabilirdiniz..

Evet, Allah için hocaefendiye muhabbetim var ançak herşey Sıratı Müstakim çizgisinde güzel değil mi..?

Herşey haddinden fazla çirkinleşmeye başladı..

Sadece Allah için konuşabilsek teşke..

Son düzenleme:

TaLHa

Nur-u Aynım
Yönetici

Ayrıca Coca cola dan örnek vermişsiniz yukarda, şahsım ne gazete okur nede o tv kanallarını seyrıdıyor ançak bir reklam kapağını koyarak Risalei nurun neresini savunabiliriz belki ona biraz dikkat çekmek istedim.. Yazının devamını okusaydınız bunu anlıyabilirdiniz..

Evet, Allah için hocaefendiye muhabbetim var ançak herşey Sıratı Müstakim çizgisinde güzel değil mi..?

Kıymetli kardeşim

Oradaki cümlemi dikkatlice okursanız platformun dar zihinlere hapsedilmemesini ifade etmeye çalıştım. Yoksa sizin gibi ali cenab kardeşlerimize bu şekilde ifadeler kullanmaktan çekinirim..

Coca cola ile ilgili olarak ise bunu savunduğumu söylemedim bilakis bu gibi meseleleri tasvip etmediğimi dile getirdim. Orada ifade etmek istediğim ise bunun gibi binlerce konu şu an internette konuşulurken burada sadece bir tanesi eklenmiş bu bir taneyide hepsinin eklendiği olarak ele almayalım demek istemişimdir.

Güzel gören güzel düşünür güzel düşünen hayatından lezzet alır kaidesi ile kelimelerin hissiyatı yoktur. Yazıya dökülenlerin hissiyatı olmadığından okurken taraflı okumadan esnek bir bakış ile yaklaşmanızı umuyorum.

Kýrýk Testi

Well-known member
Sizin kadar esnek davranamiyacağım malesef, herkez uslubuna dikkat ederek kendini ifade etsin aslında artık hiç bir önemide yok isteyen istediği gibi devam edebilir zira artık burda olmiyacağım yazılanlarada müdahale etmiyeceğim inşaallah..

Hakkımız varsa helal olsun.. Sizlerde hakkınızı helal edin inşaallah..

Selam ve Dua ile..

Son düzenleme:

ASHAB-I BEDR

Well-known member

Coca Cola reklamını ben vermedim ama paylaştım :) Ne yapabilirim onlar da reklam yapmış..Şunu ifade etmek istedim aslında;"Herhangi bir yanlışı yaymak müminlerin görevleri değildir." Cola nın malumunuz gelirinin nereye gittiğini bilmeyen yoktur.Bir kişi içer o onu bağlar fakat bunu yıllardır misyonu belli çizgide tutup birden kaidelerini değiştiren bir gazeteye yakıştıramadım.Aynı şekilde Sahte Risale lerin de reklamını yapmaktalar.İkisi de benim için aynı şeydi.

Hocaefendinin şahsıyla ilgili hiç birşey diyemem.Ama neden bir açıklama yapmıyor da bütün bütün bir kaosa müsade ediyor.

Bir an evvel buna bir açıklama getirerek bu saçmalığın önünü kesmeliler.Başka yolu yok!..Ayrıca talebelerin elbette sözleri bizim için kıymetlidir.Onlar o kadar cefanın içinden bizlere bu nimetleri ulaştırdılar Cenab-ı Hakkın yardımıyla...

Ayrıca hiçbir talebe de gidin basın şu yayınevini demez.Hepsi bu konuda çok rahatsızlık duyuyor ve üzüntü içerisindeler..Onlara böyle mi teşekkür ediyoruz !..Ustadın eserlerine gençlik böyle mi sahip çıkacak !..Halkı Risale-i Nur seviyesine çıkarmak isterken kendi öz dilimizi anlayalım derken bu yapılan saçmalık değil de nedir !..Risale-i Nur ları okuyanlar bilirler ki zamanla onların hayatlarında,kelamlarında ve zihinlerinde açılmalar ile ilahi bir nakış işleniyor.

Kırık_Testi kardeşim seni ne kadar çok sevdiğimi ve kardeşimden öte görmediğimi sen de iyi biliyorsun.Eğer ki bu konu hakkında fikirlerimizi buraya yazıyorsak artık o kadar da nazımız geçiyor diyedir.Allah biliyor zira her duamda şahsen andığım ender kişilerdensin güzel kardeşim benim..Hiçbir yere de gitmiyorsun.Kardeş kardeş konuşuyoruz :) Bunların engellenmesi için herkes kalemini heryerde konuşturursa bundan rahatsızlık duyup da geri adım atarlar artık diye düşünüyoruz.

Bölünmeler olmasın.Ama Risale-i Nur'lar da evlat gibi sahiplenilsin.İnşaAllah dua da edelim.Bu anlamsız sahteleştirme operasyonu son bulur.

ASHAB-I BEDR

Well-known member
[DIKKAT]
CEYLAN ÇALIŞKAN AĞABEYİMİZİN SADELEŞTİRME KONUSUNDA BÜYÜK DOĞU MECMUASINA MEKTUBU VE ÜSTADI BİLGİLENDİRMESİ

باسمه سبحانه
Büyük Doğu Mecmuası Neşriyat Müdürlüğüne!

Memleket muvacehesindeki kudsî cihadınızı tebrik eder, hürmetlerimizi arzederiz.. Hakikaten asrımızdaki bütün fenalıklar hususen hayat-ı ictimaiyyeyi kökünden sarsan fuhuş aleyhindeki hüs
n-ü niyete makrûn neşriyatınızdan dolayı şâyân-ı
takdirsiniz.
Hasseten şunu tebarüz ettirmek isteriz ki; intişar eden son nüshalarınızdan birisinde, bir sütun açıp dercetmek vazifeperverliğini gösterdiğiniz Bediüzzaman Hazretlerinin müdafaatından ve Risale-i Nur'dan parçalar neşretmek meselesine gelince: Çok memnun olmakla beraber, memleket çapında satışını tezayüd ettireceğinize şüphe etmediğimiz kıymetli mecmuanız için medar-ı şeref olan bu mukaddes vazifeyi yaparken, onun yarım milyonu mütecaviz hakiki varislerini tahattur edip, çok muhterem müellifine mahsus üslub-u belagat, fesahat ve tarz-ı beyanın aynen hıfzıyla, hakikatlerin -fehme takrib hüsn-ü niyetine müstenid- tahrifini kaldırmanızı çok rica ederiz.

Bu hususta göstereceğiniz titizlik ve muhafazakarlık manevi mevkiinize bir o kadar daha ilave edilmesine inşaallah vesile olacaktır. Bilvesile selam ve hürmetler...

Nur talebelerinden
Ceylan

باسمه سبحانه
Çok mübarek, çok muazzez, çok kıymettar, çok müşfik Üstadım Efendim Hazretleri..
İstifsar-ı hâtırla mübarek el ve ayaklarınızı öper, makbul dualarınıza el açarız.

Evvela: Büyük Doğu Mecmuası'nın birkaç nüshadır neşretmekte olduğu Risale-i Nur parçalarını yeni hurufa tercüme ederek Risale-i Nur ve kudsî Üstadım sayesinde verdiğim cevapla birlikte takdim ediyorum. Verdiğim cevaba mukabil çnünde "Nur Talebelerine" başlığı altında bir cevabı da beraberdir. Şayet ikinci bir cevaba lüzum varsa, işaret buyurunuz ki muktedir ve âlim kardeşlerimiz cevap versinler. Çünki tahrife yol açılmak ihtimali mevcuttur.

Saniyen: Üstadımıza edilen en ufak bir hizmetin dahi çok büyük bir ehemmiyeti hâiz olduğunu takdir ederek, vaktâ ki kendi yemekleriniz mübarek hanenizde pişinceye kadar bu ehemmiyetli sevabın biçare hemşireniz Fethiye'ye verilmesini bütün efrad-ı ailemiz mübarek el ve ayaklarınızdan öperek yalvarıyoruz. Risale-i Nur'un neşrini layıkı vecihle yapabilmemiz için makbul dualarınıza gayet derecede muhtacız.
الباقى هو الباقى

Biçare günahkar talebeniz
[/DIKKAT]