Recep İvedik'teki en büyük tehlike!

PIRLANTA

Well-known member
Altını cizmem gereken bir nokta var ki ben filmde kendimi bulmadım gulmek icin gittim guldum de...

Fakat siz oyle yakıstırma yaptıysanız dogrudur, cahilligimi Rabbim bagıslasın insaalah...

Hayırlı forumlar...
Kardeşim yanlış anlamaya sebebiyet vermek istemem. Sözün gittiği yer farklı.Ülke olarak bu gibi durumlarda göz yummamızı, destek vermemizi eleştirmekti niyetim.
Film hakkındaki düşüncenize benim diyeceğim yok.
Yalnız şunu da göz ardı etmemek gerek halka sunulmuş bir film. Elbette yorumlar göreceli olacak. Herkes beğenecek ya da beğenmeyecek diye bir durum söz konusu olamaz.
Eğer yazdıklarım sizi gücendirdiyse hakkınızı helal edin çünkü bana cevap niyetinde olmuş.

GuLSerbeti

Well-known member
Seyretmek niyeti ve hevesinde degildim, ancak bu yaz memleketten donerken otobuste, hic baska film yokmus gibi gittiler bunun 1.sini koydular... ne rezalet oldugu hakkinda fazla bir fikrim yoktu acikcasi... bir sure oynadi.. otobuste genelde kitab vs. okurum, filmin tarzi gercekten cok rahatsiz etti... sonunda babam dayanamayip, muavine, otobusun Aile dolu oldugunu ve kapatmasini istedigini belirtti... muavinde ilginc adam diretmesinmi ; efendim arkada seyredenler var diye....... babamda goster! dedi kim seyretmek istiyor... cit yok... vatandas mecbur kapatti....:)

--------

ustteki hikayeden ornekle.....; ben bu tur filimlerin asla Turk Kultur ve Ahlakini yansittigini dusunmuyorum... hic bir akli basinda insan hele de Musluman bir Turk bu ve benzeri maskaraliklari karakter olarak benimseyemez... Ancak bu filimlerde yapilanin, (bazi masonlarin ve donmelerin Osmanli ve Muslumanlara karsi kustahca dil uzatmalari ve iftira etmeleri gibi) insanlarin kendileriyle dalga gecerek, eh iste Turk milleti, nolucak biz boyleyiz.... gibi bir Gaflete yonelmeleri ve asli Meleke, ozguven ve degerlerini yitirmeleri yonunde yaptiklari Bilincli calismalar olmasi muhtemeldir... diye dusunuyorum..nitekim eurovizyona katilim gibi vs. ozumuze yabanci unsurlarda tamamiyle mason localarin destegiyle yurutulen etkinliklerdir.... ve bunlar sadece gercek kimliginden soyutlandirilmeya calisilan insanlara yeni, ucube, ve kendine yabanci kimlikler bicmeye calismaktir...
malesef biz bile diyebiliyoruz; madem o kadar insan gitmis, demekki milletin cogunlugu oyle, hayir.. gidenlerin cogu sanirim meraktan gider... yada gencler ozenirler, arkadaslarim gordu benimde gormem lazim... acaba konusu ne? vs...

bu tur yerli fakat kisiliksiz filimler yerine gider yabancinin tom jerry sini TV den izlerim.. :) onlarada gulebilirim sonucta ama kendimden birseyler vermeden.... diye dusunuyorum... tabi sahsi gorusum... malum olaydan sonra ustunde dusundugum ve beni gercekten uzen bir konuydu...gundeme getıren kardesden Allah razı olsun... cok yazdi m helal edin... "kedinin ölümü meraktan oldu" derler ingilizler bir deyimlerinde..... tum genclerimize dua edelim ins... saygi ve selamlar... dua ile...

Tarihci

Marmara Tarih
Gülşerbeti yazımdaki cümlenin bir kısmını alıntı yapmış. Cümlenin tamamının okunmaması hakkımda yanlış anlaşılmalara sebeb olabilir düşüncesindeyim. O nedenle kısa bir açıklama gereği duydum.

"yani bunca insan gidiyor seyrediyor demekki bizden bişeyler var diyenlerin biraz da olsa haklılık payı var." -diyenlerin- dedim yani ben de böyle diyorum demedim, (gülşerbeti de dediğimi idda etmemiş zaten ama ben yeri geldi diye yazıyorum) yalnızca biraz da olsa haklılık payıları olduğunu söyledim.

GuLSerbeti

Well-known member
Gülşerbeti yazımdaki cümlenin bir kısmını alıntı yapmış. Cümlenin tamamının okunmaması hakkımda yanlış anlaşılmalara sebeb olabilir düşüncesindeyim. O nedenle kısa bir açıklama gereği duydum.

"yani bunca insan gidiyor seyrediyor demekki bizden bişeyler var diyenlerin biraz da olsa haklılık payı var." -diyenlerin- dedim yani ben de böyle diyorum demedim, (gülşerbeti de dediğimi idda etmemiş zaten ama ben yeri geldi diye yazıyorum) yalnızca biraz da olsa haklılık payıları olduğunu söyledim.

oyle mi yapmisim? =) abi kusura bakmayin dikkat etmemisim, alinti gibi olmussada niyetim alinti degildi... yazimda kimseyi hedef almamistim yani.., bazen ayni seyi bende soyleyebiliyorum bu yuzden biz bile diyebiliyoruz seklinde yazmistim , bir itham seklinde yanlis anlasilmissa helal edin...

Tarihci

Marmara Tarih
oyle mi yapmisim? =) abi kusura bakmayin dikkat etmemisim, alinti gibi olmussada niyetim alinti degildi... yazimda kimseyi hedef almamistim yani.., bazen ayni seyi bende soyleyebiliyorum bu yuzden biz bile diyebiliyoruz seklinde yazmistim , bir itham seklinde yanlis anlasilmissa helal edin...

Estağfurullah, varsa helal olsun.. ben de kendimi hedef alınmış gibi hissetmedim ama cümlenin bir kısmı görülünce yanlış anlam atfediyor o nedenle açıkladım. sen de hakkını helal et..

GECEYOLCUSU

Active member
kim ne derse desim ivedik filmi bir ülkede gişe rekoru kırıyorsa,o toplum kültür ve ahlakı sorgulanmalı bence.ve ben şunuda belirteyim.bu filmi izleyenlerin buyuk kısmı soruldugunda vizyondaki filmleri takip ettiği imaji oluşturmak istiyo.çünki buda kültür o kişi bu şekilde sanat kültürüne sahib biri olarak algılanyo.ne gariptir.