Merhaba Arkadaslar.

ilksa

Yeni Üye
Ben bu forma az once online oldum.

Nur Risaleleri ve Ustad hakkinda biraz bilgi biraz gorgu sahibi olmak istedim.

Umarim yararli bir site olacak benim icin.

Herkese selamlar.

ilksa

TaLHa

Nur-u Aynım
Yönetici
ilksa ' Alıntı:
Ben bu forma az once online oldum.

Nur Risaleleri ve Ustad hakkinda biraz bilgi biraz gorgu sahibi olmak istedim.

Umarim yararli bir site olacak benim icin.

Herkese selamlar.

ilksa_________________________________________________

ve aleykumselam

Güyâ şu güneş bizlerle konuşuyor. Der: "Ey kardeşlerimiz! Tevahhuşla sıkılmayınız. Ehlen sehlen, merhaba, hoş teşrif ettiniz. Menzil sizin; ben bir mumdâr-ı şehnâz.

"Ben de sizin gibiyim; fakat sâfî, isyansız, mutî bir hizmetkârım. O Zât-ı Ehad-i Samed ki, mahz-ı rahmetiyle hizmetinize beni musahhar-ı pürnur etmiş. Benden hararet, ziyâ; sizden namaz ve niyaz."

Yahu, bakın kamere. Yıldızlarla denizler, herbiri de kendine mahsus birer lisânla, "Ehlen sehlen, merhaba," derler. "Hoş geldiniz, bizi tanımaz mısınız?" ( Sözler | Lemeât )

İnşallah ilksa sizde bizim için yararlı bir kullanıcı olursunuz...

Sergerdan

Well-known member
Hoşgeldin İlksa,

tiggerstaart1sm8.gif

Biz de yardımcı oluruz inşaallah.Dayanamadım azıcık birşeyler deyim.Milli egitimimiz için mesela binlerce devlet okulumuz vardır.Ama insanlar bazı faydalarını gördüklerinden veya inandıklarından dersanelere,özel okullara gideriz imkanı olanlar.İsterse herkes evinde ders çalışabilir,kaynak bellidir.Onun gibi İslam geleli beri islamı iyi yaşama ve yaşatma gayretleri olmuş.Birçok müslümanda Kuran ve peygamberimiz(s.av) yeterli oldugu halde onu açmak,anlamak ve başkaca güzel buldukları şeyler için nakşi,mevlevi,kadiri,....islam dersanelerine gitmişler.Zorlanmamışlar,kendi tercihleri olarak

Said Nursi ve eserleri de yakın zamanda ortaya çıkmış ve yine insanların zorlanmadan kendi tercihleri olarak ragbet gösterdikleri bir dersane olmuş.Kendilerini şöyle tanıtıyorlar:

İçinde yaşadıgımız dünya dahi yaşlandı ve bu zamanda din aynı tek hakikat oldugu halde sunumu farklı olmalı diye düşünüyorlar.Risale-i nurlarda eski büyük zatların islam,din,diyanet kokan kitaplarından farklı bir sunum yapılmaya çalışılmış ve okuyanlarında memnun olmasından anlaşılıyor ki tesbiti dogru çıkmış. O zamanın insanları ve soruları,kusurları farklıydı bugünün insanları ve onların kusurları-ihtiyaçları-soruları-tehlikeleri farklı diye düşünülüyor.

Forumda iyi araştırmalar dilerim,sorularınızı da bekliyürüz ;D

hknco

Well-known member
hoşgeldiniz ...

[Mesajınız minimum kelime limiti altında (En az 3 kelime).
Mesajınız minimum karakter limiti altında (En az 20 karakter). ]​

T

Tarihci19

Misafir
aleykümselam hoşgeldiniz, uyeliğinizin daim ve aktif olmasını temenni eder hayırlara vesile olmasını dilerim..