küçükken neler yaptınız:)

nur kubra

New member
Aklıma gelmişken çocukluk işte , annem beyaz çamaşırlara hep klorak dökerdi sonra da köpürürdü. o zamanlar makına azdı . ( halbukı tursılde koyarmış:)) bende küvette yıkanırken köpürmesını isterdım ama bır türlü olmazdı . aklıma annemın kloragı geldı :) bir güzel boşalttım küvete köpürecek dıye ama nerde kokusundan içine gıremedım :))
Arkadaşlarım galıba o yüzden bu kadar beyazsın deyıp hala gülerler:) ne de olsa klorakla yıkandık saylır:)

LEVLAK

Well-known member
:) erkekleri ları toplayıp abdest alırdık ben imam olurdum topluca namaz kılardık,sonra da tekbir çekip kara kara çarşaflar ilahisini söylerdik,
çocukluğum çok farklı geçmiştir şimdiki kar5akterime tam ters...
çok yaramazdım balkondan atlamışlığım bire var :)

Biz de kardeşimle beraber balkonun demirlerinin arasından çıkıp balkonun dış taraftaki kenarında yürürdük, atlayacak kadar cesur değiliz sizin gibi :)
Sonra bir gün evde altın, seccade, tesbih, annemin dışarı giyisileri, babamın bütün paraları (üstelik maaş aldığı gün) hepsini toplayıp balkondan aşağı atmıştık. Sonra tabi yediğimiz fırçadan dolayı aramaya gittik ama nafile gitti gül, gitti bülbül, ister ağla ister gül hesabı :)(tabi çocukluk ya biz gülmeyi tercih etmiştik).:D
Bir de babamın yarısı sana, yarısı kardeşine diye verdiği parayı (kağıt para) makasla ortasından kesiyormuşum hep,:D yarısını kardeşime veriyormuşum, yarısı bende sonra doğru bakkala. Aldığımız cevap malum...:D
Sonra geceleri evdekileri uyutur, kardeşimle yastıkları üst üste koyar üzerine oklavayı koyar tahterevalli yapardık. Sonuç; ortadan kırılmış bir çok oklava...:)
Bir de insanları korkutmayı çok severdim küçükken :002:, müthiş korkutma planları yapardım:)
Son olarak küçükken boy aynasını duvardan alıp, karşımda tutup, azıcık da yukarı kaldırıp saatlerce dönerdim aynaya bakarak :) Ben dönüyorum, ayna dönüyor, oda aynanın içinde dönüyor, ben aynanın içinde ki odanın içinde dönüyorum çok zevkli olurdu:)

vitaliter

Member
ilk kez kuran öğrenmeye başladığımız dönemlerdi. harfleri tam çıkartamadığımız zamanlar yani. o dönemde halamın torunu ile birlikte büyük rekabet içindeyiz. birbirimize de gıcığız tabi o zamanlar. halamın evine giderdik birbirimize imamlık yapardık ama ne imamlık :) önce ben bir sayfa okurdum, sona o bir sayfa okurdu sırayla. sayfada bilemediğimiz, yanlış söylediğimiz her kelime için bir sopa vururduk birbirimize ama o zamanki tüm hırsımızla. birimiz okurken diğeri türkçe yazılışından takip ederdi. çok sopasını yedim ama sonunda işe yaradı :)

LEVLAK

Well-known member
ilk kez kuran öğrenmeye başladığımız dönemlerdi. harfleri tam çıkartamadığımız zamanlar yani. o dönemde halamın torunu ile birlikte büyük rekabet içindeyiz. birbirimize de gıcığız tabi o zamanlar. halamın evine giderdik birbirimize imamlık yapardık ama ne imamlık :) önce ben bir sayfa okurdum, sona o bir sayfa okurdu sırayla. sayfada bilemediğimiz, yanlış söylediğimiz her kelime için bir sopa vururduk birbirimize ama o zamanki tüm hırsımızla. birimiz okurken diğeri türkçe yazılışından takip ederdi. çok sopasını yedim ama sonunda işe yaradı :)

Heralde birkaç sayfadan sonra okuyacak haliniz kalmıyordu :) Her yanlışta bir sopa yedikten sonra... :)

vitaliter

Member
doğru insan ancak bir kaç sayfa dayanabiliyor :) ama sonu hep tatlı biterdi, hiç ciddi olarak kavga ettiğimizi hatırlamıyorum. bi kaç sayfadan sonra evden çıkıp oyun oynamaya devam ederdik :)

hubbuuhra

Well-known member
çok güldüm gerçektende çok yaramazlıklar yapılmış sabah sabah ilaç gibi geldi hiç böyle gülmemiştim uzun zamandır. özellikle akna kardeş sen neler yapmışsın öyle benim çocukluğum çok sakin geçti

Merih

Well-known member
11-12 Yaşlarında birgün evimizin balkonundan uçurtma uçururken akşam idi. Uçurtmanın üzerine fosfor kapsülleri yapıştırdım. Kapsülü kırınca fosfor karanlıkda oldukça kuvvetli bir ışık veriyordu. Herneyse uçurtmayı uçurdum epey bir yükseldi. Aradan bir müddet geçti bir baktım ileride bir kalabalık toplanmış benim uçurtmayı seyrediyorlar :)))) Millet uçurtmayı Ufo zannetmiş Babamda gördü tabi indir oğlum uçurtmayı ortalık ayağa kalkacak dedi herneyse ben uçurtmayı indirmeye başladım baktım kalabalık iyice çoğalıyor :))) Uçurtma alçaldıkça tabi ışıkda büyüdüğü için heyecanlanıyor herkez :)) Uçurtmayı ben çektikçe kalabalıkda bizim evin önüne doğru geliyor sonra baktılar uçurtma olduğunu gördüler alçalınca bu sefer kimdi o lan ufo diyen diye ortalığı karıştıranı aramaya başladılar ama biz epey gülmüştük :)

Bir keresinde de hiç unutmam Mahallede top oynuyoruz sokak arasında bir arkadaşım havadan bana bir top gönderdi bende gelişine vurayım dedim topa vurdum top gitti bizim en üst kattaki komşunun mutfağına girdi onlarda tam o esnada yemek yiyorlarmış sofranın ortasına düşmüş :D

HAYA

Sevdam Davam
11-12 Yaşlarında birgün evimizin balkonundan uçurtma uçururken akşam idi. Uçurtmanın üzerine fosfor kapsülleri yapıştırdım. Kapsülü kırınca fosfor karanlıkda oldukça kuvvetli bir ışık veriyordu. Herneyse uçurtmayı uçurdum epey bir yükseldi. Aradan bir müddet geçti bir baktım ileride bir kalabalık toplanmış benim uçurtmayı seyrediyorlar :)))) Millet uçurtmayı Ufo zannetmiş Babamda gördü tabi indir oğlum uçurtmayı ortalık ayağa kalkacak dedi herneyse ben uçurtmayı indirmeye başladım baktım kalabalık iyice çoğalıyor :))) Uçurtma alçaldıkça tabi ışıkda büyüdüğü için heyecanlanıyor herkez :)) Uçurtmayı ben çektikçe kalabalıkda bizim evin önüne doğru geliyor sonra baktılar uçurtma olduğunu gördüler alçalınca bu sefer kimdi o lan ufo diyen diye ortalığı karıştıranı aramaya başladılar ama biz epey gülmüştük :)

Bir keresinde de hiç unutmam Mahallede top oynuyoruz sokak arasında bir arkadaşım havadan bana bir top gönderdi bende gelişine vurayım dedim topa vurdum top gitti bizim en üst kattaki komşunun mutfağına girdi onlarda tam o esnada yemek yiyorlarmış sofranın ortasına düşmüş :D

ilahi sabah sabah hiç gülecegim yoktu:D:D:D

harp

Well-known member
birde camdan atlayıp kaçtıydım okuldan....okulun arka bahçesinden bakkala kaçardık...bakkaldanda futbolcu kartları alırdık..onların yapıştırmasını tamamlamaya çalışırdık.hediyeleri almak için...ama tamamlayamadık joker adamlar bir türlü çıkmazdı...hep aynı oyuncular çıkardı.bende çıkmayınca üzülürdüm.içinden kutunun birde ciklet çıkardı onuda çiğnerdik ...şekeri gidincede çöpe atardım...beybılet de alırdık o bakkaldan topaç dondurma alırdık yine okuldan kaçıp teneffüslerde.çok sarardı hey gidi günler heyt be.....