Hakkı müdafaa etmek bu sitede suç mu?

harp

Well-known member
Sayın risaleforumnet yönetimi (derken sayın fakir abiyi kasdediyorum.)bu sitede neden birileri hakkı müdafaa ettiği halde haksızlık yaparak benim gibi saygın çok önemli bir şahsiyete ceza veriyorsunuz ben her zaman burda her yerde vatanımı milletimi savunan bir istihbaratçıyım islam mücahidiyim..BİZ BURDA SİRK YAPMIYORUZDEĞİLMİYAHU...BEN BURDA MEZAR BEKÇİLİĞİ DE YAPMIYORUM....sAYIN DEĞERLİ İNSANLAR bana böyle muamele etmeye hakkınızı nereden alıyorsunuz.bir suçumuz olmadığı halde en büyük ibadet olan hakkı müdafaa ettiğim halde bunun lüzumsuz işler amaçlar şeklinde değerlendirmek son derece yanlıştır...sizlerin bu hususlarda dikkatli ve özenli olmanızı bekliyorum..selametle ve dua ile...BİRDE PROFİL RESMİ SORUNUM VAR RESMİ KAYDEDEMEZSİNİZ DİYE BİR UYARI ALIYORUM NEDENKİ ACABA...

Huseyni

Müdavim
Sayın risaleforumnet yönetimi bu sitede neden birileri hakkı müdafaa ettiği halde haksızlık yaparak benim gibi saygın çok önemli bir şahsiyete ceza veriyorsunuz ben her zaman burda her yerde vatanımı milletimi savunan bir istihbaratçıyım islam mücahidiyim..BİZ BURDA SİRK YAPMIYORUZDEĞİLMİYAHU...BEN BURDA MEZAR BEKÇİLİĞİ DE YAPMIYORUM....sAYIN DEĞERLİ İNSANLAR bana böyle muamele etmeye hakkınızı nereden alıyorsunuz.bir suçumuz olmadığı halde en büyük ibadet olan hakkı müdafaa ettiğim halde bunun lüzumsuz işler amaçlar şeklinde değerlendirmek son derece yanlıştır...sizlerin bu hususlarda dikkatli ve özenli olmanızı bekliyorum..selametle ve dua ile...BİRDE PROFİL RESMİ SORUNUM VAR RESMİ KAYDEDEMEZSİNİZ DİYE BİR UYARI ALIYORUM NEDENKİ ACABA...

Forum Kuralları konusunu daha önce okumuş olduğunuzdan tekrar hatırlatmayı gereksiz görüyorum. Profil mesajlaşmalarda uygunsuz bir üslup kullanmanız sebebiyle, profil mesajlaşma sisteminden şimdilik faydalanamıyorsunuz. Bu konuda daha önce uyarılmıştınız. Bir konuda haklı olmanız, üyeleri veya yöneticileri rahatsız edecek tarzda mesajlar yazmanıza mazeret olamaz. Selam ve Dua ile.

harp

Well-known member
Forum Kuralları konusunu daha önce okumuş olduğunuzdan tekrar hatırlatmayı gereksiz görüyorum. Profil mesajlaşmalarda uygunsuz bir üslup kullanmanız sebebiyle, profil mesajlaşma sisteminden şimdilik faydalanamıyorsunuz. Bu konuda daha önce uyarılmıştınız. Bir konuda haklı olmanız, üyeleri veya yöneticileri rahatsız edecek tarzda mesajlar yazmanıza mazeret olamaz. Selam ve Dua ile.
vealeyküm selAM ABİM...BENDE PİSKOPATLIK VAR ABİM NE YAPIYIM TUTAmıyorum kendimi..yerimde duramıyorum zıpkın gibiyim ..çok sinirliyim... ondan da oluyor abim...neyse hayırlısı olsun selametle...gerçeği saklamaktansa açıklamayı yeğlerim...

harp

Well-known member
Cezaları sakinleşmen için bir vesile sayabilirsin.
Dolayısıyla sana kötülük değil, iyilik etmiş oluyoruz. :)
başkanım sakinleşemmiyorum sorun zaten bundan sonra başlıyor sinirim dahada artıyor neyse başkanım...bir emriniz var mı siz onu söyleyin kafasına sıkılacaklar varsa söyle ups ile yollayalım onları öbür tarafa......

harp

Well-known member
sayın fakir abim bu davranışınızı size hiç yakıştıramadımLÜTFEN GERİCİ VE YOBAZ KİTLELERİNİN OYUNUNA GELMEYİN...beni doğrusu hayal kırıklığına uğrattınız..şaşırttınız..aramıza münafıklar zındıklar ecnebiler nifak soktu ..bunuda biliyorum....anlayabiliyorum daha doğrusu çok şükür RABBİME..BEN SİZE FINDIK FARELERİNİ SÖYLEYECEKTİM...DİKKATLİ AÇIK GÖZLÜ VE UYANIK OLUN..NEFSİNİZE VE ŞEYTANA UYMAYIN....DERİM...FEDAKAR OLDUĞUNU ZANNETME EY NEFSİM....
ben sizin dostunuzum düşmanınız değil bende nurcuyum bende seçimlerde akpye oy veriyorum bende sağcıyım bende kötü insanlara düşmanım bende sizin gibi mümin bir insanım ne diye bizi düşman görüyorsunuz forum kurallarında her üye istediği düşünceyi hiçbir baskı altında kalmadan hürce serbestçe açıklayabilir söyleyebilir kimse onu kınamaz demiyormu nerde hani nurculuk bende tamda bana uygun bir site diye sevindiydim...birde beni kahreden böyle bir durumun risaleforumnette yaşanması...YAZIK YAZIK ÇOK YAZIK...SAYIN HÜSEYNİ BAŞKANIM HER ZAMAN SİZİ ÇOK DESTEKLEYEN SEVEN BİRİYİM BİLİYORSUNUZ....BENDEN ASLINDA ÇOK İYİ BİR YÖNETİCİ OLUR ÜYELERDEN ATILACAKLARIN ATILMASI GEREKİYOR ABİ.SAYIN BAŞKANIM GERİCİ VE YOBAZ BAZI KESİMLER SİZİNLE BİZİM ARAMIZA NİFAK SOKMAYA ÇALIŞIYORLAR LÜTFEN ONLARIN OYUNUNA GELMEYİN ONLARIN PLANLARINI BOZUN....FİTNECİLİK VE FESADÇILIK YAPANLARIN FİTNE VE FESADLARI İNŞ. KENDİ AYAKLARINA DOLANIR YA RABBİM SEN ONLARIN FİTNE VE FESADLARINI KENDİ AYAKLARINA DOLA DİYE DUA EDİYORUM.AMİN ECMAİN İNŞAALLAHUTEALA...BU SİTEDE HAKKI MÜDAFAA ETMEK SUÇSA GELİN KAFAMA SIKIN BENİ ÖLDÜRÜN BANA EN BÜYÜK İYİLİĞİ YAPMIŞ OLURSUNUZ...İNŞ... SELAMETLE.....VE DUA İLE...EN DERİN SAYGILARIMLA..... MADE İN HARP....

Elif_Gibi

Well-known member
Biz muhabbet fedâileriyiz; husûmete vaktimiz yoktur.

Biz muhabbet fedâileriyiz, husumete vaktimiz yoktur

Bütün hayatımda, hayat-ı içtimâiye-i beşeriyeden kat’î bildiğim ve tahkikatların bana verdiği netice şudur ki: Muhabbete en lâyık şey muhabbettir; ve husumete en lâyık sıfat husumettir.

Bütün hayatımda, hayat-ı içtimaiye-i beşeriyeden kat’î bildiğim ve tahkikatların bana verdiği netice şudur ki:

Muhabbete en lâyık şey muhabbettir; ve husumete en lâyık sıfat husumettir. Yani, hayat-ı içtimaiye-i beşeriyeyi temin eden ve saadete sevk eden muhabbet ve sevmek sıfatı, en ziyade sevilmeye ve muhabbete lâyıktır. Ve hayat-ı içtimaiye-i beşeriyeyi zîr ü zeber eden düşmanlık ve adâvet, her şeyden ziyade nefrete ve adâvete ve ondan çekilmeye müstahak ve çirkin ve muzır bir sıfattır. Bu hakikat Risale-i Nur’un Yirmi İkinci Mektubunda izahıyla beyan edildiğinden burada kısa bir işaret ediyoruz. Şöyle ki:

Husumet ve adâvetin vakti bitti. İki harb-i umumî adâvetin ne kadar fena ve tahrip edici ve dehşetli zulüm olduğunu gösterdi. İçinde hiçbir fayda olmadığı tezahür etti. Öyleyse, düşmanlarımızın seyyiatı—tecavüz olmamak şartıyla—adâvetinizi celb etmesin. Cehennem ve azab-ı İlâhî kâfidir onlara...

Bazan insanın gururu ve nefisperestliği, şuursuz olarak, ehl-i imana karşı haksız olarak adâvet eder; kendini haklı zanneder. Halbuki, bu husumet ve adâvetle, ehl-i imâna karşı muhabbete vesile olan iman, İslâmiyet ve cinsiyet gibi kuvvetli esbabı istihfaf etmektir, kıymetlerini tenzil etmektir.

Adâvetin ehemmiyetsiz esbablarını, muhabbetin dağ gibi sebeplerine tercih etmek gibi bir divâneliktir.

Madem muhabbet adâvete zıttır; ziya ve zulmet gibi hakikî içtima edemezler. Hangisinin esbabı galip ise, o hakikatiyle kalbde bulunacak; onun zıddı hakikatıyla olmayacak. Meselâ, muhabbet hakikatiyle bulunsa, o vakit adâvet şefkate, acımaya inkılâp eder. Ehl-i imana karşı vaziyet budur. Yahut adâvet hakikatiyle kalbde bulunsa, o vakit muhabbet, mümaşat ve karışmamak, zahiren dost olmak suretine döner. Bu ise tecavüz etmeyen ehl-i dalâlete karşı olabilir.

Evet, muhabbetin sebepleri, iman, İslâmiyet, cinsiyet ve insaniyet gibi nuranî, kuvvetli zincirler ve mânevî kalelerdir. Adâvetin sebepleri, ehl-i imana karşı küçük taşlar gibi bir kısım hususî sebeplerdir. Öyleyse, bir Müslümana hakikî adâvet eden, o dağ gibi muhabbet esbablarını istihfaf etmek hükmünde büyük bir hatâdır.
Elhasıl: Muhabbet, uhuvvet, sevmek, İslâmiyetin mizacıdır, rabıtasıdır. Ehl-i adâvet, mizacı bozulmuş bir çocuğa benziyor ki, ağlamak ister; bir şey arıyor ki onunla ağlasın.

Sinek kanadı kadar ehemmiyetsiz bir şey ağlamasına bahane olur. Hem insafsız, bedbîn bir adama benzer ki, su-i zan mümkün oldukça hüsn-ü zan etmez. Bir seyyie ile on haseneyi örter. Bu ise, seciye-i İslâmiye olan insaf ve hüsn-ü zan bunu reddeder.

Hutbe-i Şamiye, 4. Kelime, s. 56-59

Biz ‘Kalû Belâ’dan Cemiyet-i Muhammedîde dâhiliz. Cihetü’l-vahdet-i ittihadımız, Tevhiddir. Peymân ve yeminimiz, îmandır. Madem ki muvahhidiz, müttehidiz. Herbir mü’min Îlâ-yı Kelimetullah ile mükelleftir. Bu zamanda en büyük sebebi maddeten terakkî etmektir. Zira, ecnebîler fünûn ve sanâyi silâhıyla bizi istibdad-ı mânevîleri altında eziyorlar. Biz de, fen ve san’at silâhıyla Îlâ-yı Kelimetullahın en müthiş düşmanı olan cehil ve fakr ve ihtilâf-ı efkârla cihad edeceğiz.

Amma cihad-ı haricîyi Şeriat-ı Garrânın berâhin-i kàtıasının elmas kılınçlarına havale edeceğiz. Zira medenîlere galebe çalmak iknâ iledir, söz anlamayan vahşîler gibi icbar ile değildir. Biz muhabbet fedâileriyiz; husumete vaktimiz yoktur.

Divân-ı Harb-i Örfî, s. 64

LÜGATÇE

hayat-ı içtimaiye-i beşeriye: Beşerî sosyal hayatı.

tahkikat: Araştırmalar, incelemeler.

cihetü’l-vahdet-i ittihad: Birleştiren temel unsur.

peymân: Yemin.

muvahhid: Bir olan Allah’a inanan.

Îlâ-yı Kelimetullah: Allah kelâmının büyüklüğünü yaymak.

ihtilâf-ı efkâr: Fikirlerin ayrılığı.

berâhin-i kàtıa: Kesin deliller.

husumet: Düşmanlık, kin, garaz.

Huseyni

Müdavim
harp kardeş bu size site yönetiminden son uyarıdır.
Bu tür yazılarınızın son bulmasını ümid ediyoruz.
Muhalif fikirlerinizi saygı sevgi ve kurallar çerçevesinde dile getirebilirsiniz.
Aksi durumlarda ayrıcalık beklentisi içine girmeyelim.
Kurallar herkes için birdir.

Site Yönetimi

harp

Well-known member
harp kardeş bu size site yönetiminden son uyarıdır.
Bu tür yazılarınızın son bulmasını ümid ediyoruz.
Muhalif fikirlerinizi saygı sevgi ve kurallar çerçevesinde dile getirebilirsiniz.
Aksi durumlarda ayrıcalık beklentisi içine girmeyelim.
Kurallar herkes için birdir.

Site Yönetimi
sayın abim herşeyden bezmişim zaten gel sık kafama bitir bu işi.bitsin bu çileli hayat..bitsin herşey....doğduğum güne üzülüyorum....kendime üzülüyorum..niye nedendi..tüm bu işkenceler zulümler..diye soruyorum ...abi siz benim okulda ne işkenceler çektiğimi bilseniz sizde ağlardınız:...beni belkide oracıkta öldürürdünüz.kurtulsun diye.....abi siz böyle diyince kalbim kırıldı hakkaten..abi ciğerimden kanlı ahlar sökülüyor ciğerim yanıyor bu nasıl dünya bu nasıl adalet bu nasıl kader..sardım çile ipini boynuma hüzün türküleri söyledim loş ışıklarda....canım feda olsun davama...zindanlar sırdaşım parmaklıklar yoldaşım....Parmaklıklar sırdaşım zindanlar arkadaşım zindanlar yoldaşım canım feda olsun davama...heyt be....dava adamı olmanında gururu bu olsa gerek......

Huseyni

Müdavim
harp şiddet içeren yazıları burda paylaşmıycaksın hepsi bu.
Herkes yaşadığı sorunları buraya getirirse forumda ne düzen kalır ne saygı sevgi.

DAVAMÞEHADET

Well-known member
değerli hüseyni kardeşim benim özel mesaj kutum neden hala kapalı...herşeye rağmen aşırıya kaçmayan bir yorumum olmamasına rağmen benim kutumu da kapatmanız ne derece adaleti gösteriyor...üstelik üye statüm yine düşürüldü...sebebi ne...bir hata yaptım mı...hayır...sizlerin adaleti bu kadar mı değerli kardeşim...ayrıca moda bildir butonundan birkaç defa yazdım size lakin yanıt alamadım ondan buraya yazdım..

FaKiR

Meþveret Bþk.
Sayin DAVAMSEHADET,

burada olma nedenizin Risale-i Nur'lardan istifade etmek oldugunu belirtirken, israrla harp ve diger kardeslerin profillerine uygunsuz konular yazmaniz nedeniyle sizin de profil mesajlasma sisteminiz gecici olarak kapatilmistir. Statu konusuna gelince, bu sadece teknik bir olaydir. Kimseye buradaki statulerle deger biçmiyoruz. Insanin asil degeri Rabbi katindadir.

Eger ihlasla nurlardan faydalanmaksa amaciniz, profil ve statu sinirlandirilmasina takilmayacaginizi umid ediyoruz.

Selam ve dua ile..

DAVAMÞEHADET

Well-known member
hüseyni abiye belirttim benim statüyle o veya bunla bir problemim yok o konuda sıkıntım yok bir hatam olmadığı halde böyle yapılması beni üzdü...uygunsuz dediğiniz ne belirtirmisiniz fakir kardeşim...harp kardeşim birtakım sorular sordu ve ben yanıtladım...aşırıya kaçan tek bir yorumumu gösterebilir misiniz...harp kardeşimin onca hiddetine karşı aşırıya kaçan tek bir cümlem oldu mu...

ASHAB-I BEDR

Well-known member
Bizim neden profilimiz hangi sebeble kapatıldı? Profille pek işimizin olacağını sanmıyorum esasen fakat neden hangi gerekçe ile kapatıldığını da açıkçası çok merak ediyorum.Açıklama yaparsanız mümkünse...