Fransız usulü Kurbağa bacağı :)

FaKiR

Meþveret Bþk.
Arkadaslar Fransizlarin en meshur yemeklerinden biri olan kurbaga bacagi tarifini sizlerle paylasmak istedim.:D Ebrar bu tarifi gorurse hic kacirmaz, kesin yapar :p ...

fransız mutfağının da vazgeçilmez ara sıcaklarından biri olan yemek çeşidi. tabii ki pişirmek için kullanılan kurbağalar dere kenarlarından toplananmaz, özel olarak bu amaçla çifliklerde yetiştirilir. iyice temizlenip çıtır çıtır kızartıldıktan sonra, üzerine tereyağı, sarımsak ve kekikten yapılan bir sos gezdirilir. kızartılmış sütlü ekmek ile tüketilir.

01_lagushki_29766.jpg

02_lagushki_30555.jpg

04_lagushki_29897.jpg

05_lagushki_31338.jpg

07_lagushki_27647.jpg

09_lagushki_34284.jpg

13_lagushki_32597.jpg

14_lagushki_42837.jpg

15_lagushki_45693.jpg

17_lagushki_51777.jpg

wol_error.gif
19_lagushki_59983.jpg

21_lagushki_29848.jpg

23_lagushki_43972.jpg

24_lagushki_46430.jpg

26_lagushki_36699.jpg

güzel tadı varmis :) biraz kuş etine hatta sanki alabalık gibi balık kokusu
taze taze kurbaga bacagi cok pahali ozel resturantlarda satilir
alternatif besin. bulgarlar cok sever bunu. lakin her kurbaga bacagi da yenmez bu nedenle, kurbaga seciminde dikkatli olunmasi gerekir. yikandiktan ve ayiklandiktan sonra sirke icinde bikac gun bekletmek sureti ile terbiyelenen bacak, bir tavada az bir sivi yag esliginde kizartilir. istege gore katilacak ince dogranmis biber, domates ve sogan da olayin sosu yerine gecer.
Afiyet olsun :p.

GuL-i YaReN

Well-known member
:DD Bu kurbagayi gorunce Okulda kestigimiz kurbaga geldi aklima aynen adamin kestigi gibi yapmistik ...Ben ellemekten cekinmedim ama kokusu fena halde igrenç ... Fransiz degil mi iste Nerde sacmalik varsa orda...:)

EyNefis!

Member
abi başka yiyecek kalmamışmı ya..
ben şimdi akşam yemeğini nasıl yiyecem...
gerçi ne olacak tuvalet kültürünü bile bizden öğrenen adamlardan ne beklenir ki..:)

SeYeLaN Merak etme kardeşim Ev arkadaşın Çok güzel Yemekler
yapıyormuş zaten :p yerken aklına bile gelmez :D :D

Buarada Harbiden iğrenç be abii.... İyyyyy :007: