Erkek Adam Küpe Takar mı?

Tambur

Well-known member
Kişilere takılmamak gerek diye düşünüyorum.Küpe takmak tarz işidir,kimisi küpeli sever,kimisi küpesiz:)Şimdi ben arkadaşım küpeli diye onu dışlayamam ya da sen nasıl bir adamsın yakışıyor mu da diyemem.Bir başkasına onun adına lafta söyletmem.Herkes kendinden sorumlu.Hem Küpe takmak haram mı değil mi onu bilmiyorum.Eğer ki haramsa ve laf edersem dilim kopsun.Ama bunun için kanıt göstermek lazım,İslam hukuk dini olduğuna göre.Ayrıca erkeğin kaş aldırmasından çok daha iyidir küpe takmak.Hatta onun bunun adamı olmaktansa küpe takmak yine iyidir.Hem ortalık markalı koca patates kafalılarla dolmaya başladı.O zaman bunları da sorgulamak gerek.Asgari ücreti sorsan bilmezler. Bir de durmadan kültürümüzle övünüp duruyoruz.Nedense hep onun arkasına sığınıyoruz.Acaba hangi kültür de var, düğünler de erkek erkeğe dans etmeyi becerebilen bir kültür.Sanırım o da biz de var.Biz kendimizden çok bir başkasını eleştirmeye bayılıyoruz.Yani,ama,aması falan yok bu işin öyle!
Not:Lafım sadece patates kafalılara,Büyük,orta, minik olanlara lafım yok.

DAVAMÞEHADET

Well-known member
İslâm Hukukuna göre kulakların küpe takılmak üzere delinmesi ve küpe takılması, kadınlar için caiz görülmüş; ama erkekler için caiz görülmemiştir. Bazı hukukçular, erkek çocukların da kulaklarının delinebileceğini ve bu tür bir olayın Hz. Peygamber zamanında yapıldığı halde yasaklanmadığını ileri sürmektedirler. Her halükârda ergen erkeklerin kulaklarını deldirmeleri ve küpe takmaları, çoğu hukukçulara göre haram ve bazılarına göre ise mekrûhtur; yani kısaca caiz değildir.

Selam ve dua ile...
Sorularla İslamiyet

Erkeğin izzet ve vakarına yakışmaz
Hem bilumum nisa taifesi taktığı için dahi benzeme olacağı için takılmaz
Hem taksa neyi izhar edecek ki! Güzelliğini mi! Hadi bayanlar ziynete fıtraten daha düşkün ve yatkın oldukları için takıyorlar .Peki erkekler ne için takıcaklar؟
Hem ...Hem...Hem..
Arife işaret yeter
Vesselam