Cumaniz Hayir ve Bereket dolu olsun ins.

TuZsuzDeliBekiR

New member
cumatebrigigp1.jpg

CumanizHayir ve Bereket dolu olsun ins.

TaLHa

Nur-u Aynım
Yönetici
Ynt: CumanizHayir ve Bereket dolu olsun ins.

Allah razı Olsun TuzsuzDeliBekir

Mübarek Cumalarımız Olsun...

TaLHa

Nur-u Aynım
Yönetici
Cumanız Mübarek Olsun !

Es-Selamu Aleykum

Cumanız mübarek olsun ..

9. Ey iman edenler! Cuma günü namaz için ezan okunduğunda, alışverişi bırakıp Allah’ın zikrine koşun. Bilseniz, bu sizin için daha hayırlıdır.
10. Namaz kılındığında ise yeryüzüne yayılıp Allah’ın lütfundan rızkınızı arayın. Allah’ı da çok anın ki kurtuluşa eresiniz.
11. Onlar bir ticaret yahut bir eğlence görünce, seni ayakta bırakıp oraya sökün ettiler.(2) De ki: Allah katında olan şey, eğlenceden de, ticaretten de hayırlıdır. Allah ise en hayırlı rızık vericidir.

(2) Cuma namazı sırasında, Peygamberimiz hutbe okurken, yiyecek maddesi taşıyan bir kervan davul çalarak gelince herkes kervanı karşılamaya koşmuş; mescidde, Hz. Ebubekir ile Ömer’in de aralarında bulunduğu on iki kişi kalmıştı. (Buhârî, Tefsir 62:2; Müslim, Cum’a: 36; Tirmizî, Tefsir 62:2.) ( Cuma Süresi)

Cenâb-ı Hakîm-i Mutlak, şu dâr-ı tecrübe ve meydan-ı imtihanda çok mühim şeyleri, kesretli eşya içinde saklıyor. O saklamakla çok hikmetler, çok maslahatlar bağlıdır. Meselâ, Leyle-i Kadri umum Ramazan'da, saat-i icâbe-i duâyı Cumâ gününde, makbul velîsini insanlar içinde, eceli ömür içinde ve Kıyâmetin vaktini ömr-ü dünya içinde saklamış.(Sözler | Yirmi Dördüncü Söz )

Dualarınızda olmak ümidiyle ...

TaLHa

Nur-u Aynım
Yönetici

amin :)

Allah razı olsun sizlerinde cuması mübarek olsun ..

hknco

Well-known member

ÇOK GÜSEL ya ben ne zamandır girmiyorum bu siteye yada abiler bu ara çok yazıyorlar onlar yazmışlar .. çok güzel olmuş bende okuyayım bari...

Nevzatt

Well-known member

her zaman dualarınızı bekliyorum biraz çok şey istedim ama :) inş hkco abi amin

Garib

Well-known member

CUMANIZ HAYIRLI YÜZÜNÜZ NURLU EVİNİZ BEREKETLİ OLSUN.

YA RAB KUSURUMUZU AFFET BİZİ KENDİNE KUL KABUL ET.
EMANETİ KABZETME ZAMANINA KADAR EMANETTE EMİN KIL.AMİN.AMİN.AMİN